کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

شکایت ایران از شبکه های اجتماعی مروج خشونت در مراجع بین‌المللی پیگیری می‌شود!

وزیر ارشاد امروز و در حاشیه بازدید از روند انتخابات هیئت نظارت بر مطبوعات و در سخنرانی خود از شکایت ایران از شبکه های اجتماعی مروج خشونت گفته است.

محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد در حاشیه بازدید از انتخابات هیئت نظارت بر مطبوعات در سخنانی با تاکید بر اقدامات و فعالیت‌های خارج از عرف رسانه‌ای شبکه‌های اجتماعی خارجی گفته که با رصد این موارد، اقدامات لازم برای شکایت بین‌المللی انجام خواهد شد.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

بیشتر بخوانید: بیکاری گسترده فعالان اکوسیستم استارتاپی در نتیجه فیلترینگ ؛ شنا کردن خلاف مسیر آب در عصر ارتباطات!

شکایت ایران از شبکه های اجتماعی مروج خشونت

وزیر ارشاد گفت: اقدامات قضایی علیه تروریسم رسانه‌ای این شبکه‌ها اعم از ترویج خشونت و ایجاد ناامنی و آشوب با همکاری نهادهای ذیربط در مراجع بین‌المللی پیگیری می‌شود. به گزارش روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات با اشاره به تروریسم رسانه ای که شبکه‌های معاند این روزها بر آن متمرکز شده اند، گفت:

شبکه‌های معاند و ایرانی‌نما با بودجه‌های نجومی که از سوی دشمنان ملت ایران دریافت می‌کنند از هر بستری در فضای مجازی برای ترویج فعالیت‌های تروریستی، اقدامات خشونت‌آمیز و ایجاد آشوب، ناامنی و انشقاق در جامعه استفاده می‌کنند که در این میان شبکه‌های اجتماعی و پیامرسان‌های خارجی نیز به عنوان ابزار در خدمت فعالیت‌های تروریستی این شبکه‌ها قرار گرفته اند که این نیز مصداق جرم رسانه‌ای تلقی خواهد شد.

وی افزود: «در پیگیری حقوقی هم شکایت از شبکه تروریسم رسانه ای را در دستور کار قرار داریم و هم شبکه‌های اجتماعی که بستر خود را در اختیار ترویج خشونت و اقدامات تروریستی قرار می‌دهند. همچنین کشورهای میزبان رسانه های تروریستی و شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام باید پاسخگوی چرایی میزبانی از این اقدامات تروریستی باشند». وی افزود:

شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان مروج آشوب و خشونت، شریک تمامی اقدامات تروریستی شبکه‌های تروریستی به شمار می‌روند و باید عواقب در اختیار دادن بستر برای ترویج اقدامات تروریستی به این شبکه‌ها را بپذیرند.

شکایت ایران از شبکه های اجتماعی مروج خشونت در مراجع بین‌المللی پیگیری می‌شود!

اسماعیلی خاطرنشان کرد: «همانطور که پیش از این اعلام شده از طریق مراجع ذی صلاح پیگیر شکایات کیفری و حقوقی‌ از این شبکه‌های تروریستی در مراجع بین‌المللی و کشورهای میزبان هستیم». اسماعیلی با اشاره به تلاش دشمنان برای بزرگ‌نمایی مشکلات و تحریف و جعل واقعیت‌های ایران، گفت:

دشمن شب و روز با تروریسم رسانه‌ای به مردم دروغ می‌گوید و به دنبال انشقاق در کشور است و با پیشرفته‌ترین تجهیزات، بهره از اتاق فکر صهیونیزم و پول‌های بادآورده کشورهای مرتجع عملیات خود را علیه آرامش و امید مردم ایران به راه انداخته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روند برپایی انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات اشاره کرد و گفت: نهایت تلاش‌ها و اقدامات انجام شده که این انتخابات با بیشترین مشارکت و عادلانه ترین روش‌ها برگزار شود، از سوی دیگر پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا با همکاری نهادهای نظارتی خدشه‌ای به انتخابات وارد نشود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص شکایت ایران از شبکه های اجتماعی مروج خشونت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر (1 نظر)

    همه شبکه های اجتماعی در ایران که مسدود و فیلتر هستند ولی خود سران مملکت تو هموشون آزادن و فعالیت دارن حتی تمام مسئولین ظاهرن فقط برای مردم بده مردم که تفریحی ندارن فقط فقر و بیکاری مطلق نصیب ۸۵ میلیون نفر شده اعتراض هم میکنن کشته میشن کجای دنیا اینطوره حقوق بشر آزادی دموکراسی همه این واژه ها رو به لجن کشیدید حتی انسان بودن را به همه شبکه های اجتماعی هم که برچسب تروریست بودن و فساد میزنید خودتون فاسد نیستید خوبه فسادمالیتون تا کجاس جلوی این همه اختلاس دزدی رو بگیرید نه سد راه ملت

    پاسخ