فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آمار تولید خودروسازان خصوصی در 9 ماه نخست سال 1401 منتشر شد

بنابر آمار تولید خودروسازان خصوصی در 9 ماه نخست سال 1401 به نظر می‌رسد عموم شرکت‌ها رشد تیراژ قابل توجهی در این بازه زمانی داشته‌اند.

عموم خودروسازان خصوصی کشور در تولید محصولات سواری رشدی قابل توجه در 9 ماه نخست سال 1401 ثبت کرده‌ و توانسته‌اند سهم خوبی از بازار را تصاحب کنند. در این گزارش به انواع محصولات سواری اعم از سدان، هاچ‌بک، کرس‌اوور و شاسی بلند خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید: بهمن موتور در آستانه عرضه نخستین خودرو برقی به بازار ایران

آمار تولید خودروسازان خصوصی در 9 ماه نخست سال 1401

در جریان 9 ماه نخست سال 1401، شرکت مدیران خودرو با رشد 199 درصدی تولید خود نسبت به بازه زمانی مشابه در سال 1400، توانسته 64 هزار و 840 دستگاه خودرو سواری با نشان MVM و فونیکس تولید کند. در حال حاضر، مدیران خودرو بزرگترین خودروساز خصوصی کشور محسوب می‌شود و بیشترین سهم در بازار محصولات سواری را دارد.

کرمانی‌ها هم وضع خوبی داشته‌اند و کرمان موتور در همین بازه زمانی، 16 هزار و 639 دستگاه خودرو سواری را مونتاژ کرده است. البته که این شرکت در دسته‌ خودروهای کاری و تجاری هم با تولید بیش از 6 هزار دستگاه پیکاپ KMC T8 از پیشتازان بازار محسوب می‌شود. کرمان موتور در بحث تولید خودروهای سواری نسبت به سال سال گذشته، رشدی 37 درصدی داشته است.

بهمن موتور که مسئولین تولید خودروهای سواری گروه بهمن را دارد، در 9 ماه نخست سال جاری آمار تولید 9 هزار و 749 دستگاه را ثبت کرده است و نسبت به سال گذشته رشد قابل توجه 129 درصدی داشته است.

فردا موتور با رشد تولید 350 درصدی اما بیشترین رشد در یک سال گذشته را داشته و 4 هزار و 75 دستگاه خودرو سواری مونتاژ و روانه بازار کرده است. روندی که اگر با همین سرعت ادامه داشته باشد نویدبخش روزهای خوبی برای فردا موتور است. پس از این چهار خودروساز بزرگ هم شرکت‌های آرین پارس موتور، مکث موتور، صنایع خودروسازی ایلیا، نورا موتور، سروش دیزل مبنا و غیره حضور دارند.

نام خودروساز آمار تولید ۹ ماهه نخست ۱۴۰۱
مدیران خودرو ۶۴۸۴۰
کرمان موتور ۱۶۶۳۹
بهمن موتور ۹۷۴۶
فردا موتورز ۴۰۷۵
آرین پارس موتور ۱۳۱۹
مکث موتور ۳۸۰
نورا موتور ۳۴۰
صنایع خودروسازی ایلیا ۳۰۰
سروش دیزل مبنا ۱۷۲
دیار خودرو ۱۵۰
خودروسازان راین ۱۴۰
خودروسازان بم ۱۲۵
سایر خودروسازان خصوصی ۲۵

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره آمار تولید خودروسازان خصوصی در 9 ماه نخست سال 1401 چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر