coinex
OMPFinex

حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402

حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402 در دستور کار قرار گرفت. ظاهراً تلاش‌های شرکت مخابرات در این‌خصوص بی‌نتیجه ماند.

مهندس نادر صابری‌وند معاون تنظیم مقررات مخابرات خبر از حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402 داد. پیش‌تر چاپ رقم‌هایی عجیب در قبض تلفن ثابت شهروندان توسط شرکت مخابرات باعث شد تا اعتراضاتی در این‌خصوص شکل بگیرد.

بعداً مشخص شد که دراصل این مبالغ بنابر مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و با هدف جبران خسارات وارده‌بر شرکت مخابرات ایران از مشترکین دریافت شده است. اما حالا و با درنظر گرفتن شرایطی مانند عدم فعال بودن برخی خطوط در کشور طرح ذکر شده ابطال خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سرویس نظارت تصویری ابری مخابرات رونمایی شد

حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402

مهندس نادر صابری‌وند معاون تنظیم مقررات مخابرات، در مجمع عمومی شرکت مخابرات ایران، گفت:

با توجه به وجود تلفن‌های بدون کارکرد، و هزینه‌های نگهداری مختلف از جهت‌های برق و سیگنالینگ، میانگین نگهداری هر خط تلفن ثابت، ۴۳ هزار تومان است.

حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402
وی افزود: «در سال ۹۶ دیوان عدالت اداری این دومصوبه را ابطال کرد و شرکت مخابرات ایران در مجمع فوق‌العاده سال ۹۹ برای جبران زیان شرکت، طبق مصوبه سازمان تنظیم، حق اشتراک را از مشترکین دریافت کرد.»

صابری وند با نگاهی تشریحی و فرآیند‌محور به مشکلات مخابرات از زمان همکدسازی و تصویب و لغو آبونمان و در ادامه تصویب حق اشتراک و حداقل کارکرد گفت:

علی‌رغم اینکه با تصویب حداقل کارکرد فقط کمتر از نیمی از هزینه نگهداری خط جبران می‌شود، در راستای تعامل حداکثری و همچنین، به منظور حمایت از ذی‌نفعان با تصمیم مجمع، حق اشتراک مشتریان از خردادماه ۱۴۰۲ حذف می‌شود.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص حذف حق اشتراک تلفن‌های ثابت از خرداد 1402 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (6 نظر)

  خدا لعنتتون کنه خط که میخرن پولشو میدن وقتی مکالمه باشه هزینه شو میگیری دیگه هزینه نگهداری چیه کصکش
  شماها به مردم ثابت شدید چه حرومزاده هایی هستید
  بخورید تا روزی که در برابر خدا پاسخگو باشید به مردم که جواب درستی نمیدید.

  پاسخ

  فعلا که خرداد 1402 هم گذشت و برای دو ماه اخیر هم همان مبلغ را گرفتند!؟ مردم که هیچ، اینها ادعا و مصوبات خودشان را هم قبول ندارند! همه اش دروغ و وقاحت!!؟…
  تکراتو همین موضوع را به عنوان سوژه دنبال کن

  پاسخ

  سلام مخاطب عزیز تکراتو. همین امروز مصوبه جدیدی برای افزایش حد نصاب کارکرد تلفن ثابت تصویب شد. ببینیم چطور میشه اگر به انجام نرسید، چشم پیگیر خواهیم شد.

  پاسخ

  جناب مخابرات. پول زورکی از مردم نمیشه گرفت،
  اگر تلفنت کار نکرده چرا باید ماهی سی هزارتومان بدهیم.

  پاسخ

  این کثافت های حرامزاده ملا پرست بعد از اینکه دیدند چه گوهی خورده اند و مردم پول تلفن ثابت را ندادند تا قطع شود چون ارزشی ندارد و همه با تلفن همراه کار می کنند حالا به گوه خوری افتاده و می خواهند برای این کثافت کاریشان دلیل بیاورند این هم مثل خودرو سازان دارد ضرر می‌دهد خوب آن را جمع کنید تا ضرر ندهید

  پاسخ

  مال مردم مال باباشونه دیگه هر گوهی می خان این نامردهای بیشرف می خورند نظر مردم مگر مهمه؟

  پاسخ