coinex
راهنمای خرید تکراتو

هوش مصنوعی ادوبی می‌تواند ویدئوی تار را HD کند؛ [+ویدئو]

شرکت ادوبی به‌تازگی مدل هوش مصنوعی جدیدی به نام VideoGigaGAN را معرفی کرده که در زمینه ارتقای وضوح ویدیوهای با کیفیت پایین تا 8 برابر وضوح اولیه، گامی مهم برداشته است. هوش مصنوعی ادوبی می‌تواند وضوح تصاویر را بدون اینکه نویز آن افزایش یابد بهبود ببخشد. آنطور که ادعا می‌شود این هوش در مقایسه با روش‌های دیگر افزایش وضوح ویدیو، عملکرد بهتری دارد.استفاده از مدل‌های مولد و تشخیص‌دهنده (GAN) برای افزایش وضوح تصاویر متحرک با مشکلاتی از قبیل ایجاد المان‌های ناشی از لرزش مواجه هستند؛ اما VideoGigaGAN به دنبال ترکیب بهترین ویژگی‌های این روش با رویکردهای دیگر است تا ویدیوهایی با کیفیت بالا، بدون هیچ نویز یا لرزشی تولید کند.


بیشتر بخوانید:


قابلیت هوش مصنوعی ادوبی

هرچند برخی جزئیات مانند بافت پوست و چین‌وچروک‌ها در نمونه‌هایی که هوش مصنوعی ادوبی ارائه کرده کاملا تصنعی و قابل تشخیص هستند؛ اما عملکرد و نتایج حاصل از VideoGigaGAN به طور قابل توجهی طبیعی و واقعی به نظر می‌رسند، به طوری که به‌راحتی نمی‌توان تشخیص داد که آیا از هوش مصنوعی برای بهبود وضوح استفاده شده یا خیر.

هرچند که VideoGigaGAN در مرحله‌ی تحقیقاتی پیش‌نمایشی قرار دارد و هنوز تضمینی برای عرضه‌ی آن از طریق نرم‌افزارهای ادوبی مانند پریمیر پرو وجود ندارد، اما این معرفی نشان می‌دهد که ادوبی به دنبال توسعه و بهبود فناوری‌هایی است که به کاربران کمک کنند تا ویدیوها و تصاویر با کیفیت واقعی و بدون نویز و لرزش ایجاد کنند.

بیشتر بخوانید: 

منبع: زومیت

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر