کاهش پینگ تایم - ایران تورنمنت

محصولات ۲۰۱۸ هیوندای ؛ لیست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸ (بخش اول)

فهرست محصولات 2018 هیوندای

شرکت خودروسازی هیوندای (Hyundai) کشور کره جنوبی در حال حاضر یکی از خودروسازان مشهور در جهان به شمار می‌آید. در ادامه به معرفی و بررسی اجمالی فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای خواهیم پرداخت.

شرکت هیوندای در سال ۱۹۶۷ میلادی در تاسیس شد و پس از بیش از ۷ دهه تولید انواع خودروهای سواری، لوکس و صنعتی، در حال حاضر یکی از ۱۰ گروه خودروسازی برتر در جهان به شمار می آید. اولین خودروی تولیدی این شرکت کورتینا (Cortina) نام داشت که یک نمونه از فورد کورتینا نسل دوم (Ford Cortina Mark II) بود که با همکاری این شرکت آمریکایی تولید شد. شرکت هیوندای مالکیت شرکت خودروسازی کیا (KIA) و جنسیس (Genesis) را نیز در اختیار داشته و محصولات متنوع خود در کلاس‌های مختلف بدنه را در پنج قاره جهان به فروش می‌رساند.

فهرست کامل محصولات هیوندای در سال ۲۰۱۸

برای سال ۲۰۱۸ میلادی، شرکت هیوندای محصولات مختلفی را در کلاس‌های بدنه سدان (Sedan)، هاچ بک (Hatchback)، شاسی بلند (SUV) و هیبریدی (Hybrid) تولید می‌نماید. محصولات هیوندای ۲۰۱۸ عبارتند از:

 1. هیوندای اکسنت (Accent)
 2. هیوندای النترا (Elantra)
 3. هیوندای آیونیک (Ioniq)
 4. هیوندای کونا (Kona)
 5. هیوندای سوناتا (Sonata)
 6. هیوندای توسان (Tucson)
 7. هیوندای سانتافه (Santa Fe)
 8. هیوندای ولاستر (Veloster)
 9. هیوندای i10
 10. هیوندای i20
 11. هیوندای i30
 12. هیوندای i40
 13. هیوندای آزرا (Azera)
 14. هیوندای ایون (Eon)

فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای (بخش اول)

در بخش اول از فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای و تولیدات شرکت هیوندای در سال ۲۰۱۸ میلادی به معرفی و بررسی این ۴ نمونه خواهیم پرداخت:

 

 

هیوندای اکسنت

هیوندای اکسنت یک خودروی کوچک شهری در کلاس بدنه سدان بوده که نسل پنجم آن با ظاهری جدید برای سال ۲۰۱۸ میلادی با افزایش اندکی در فاصله دو محور عقب و جلو و نمایی عریض‌تر در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت. این خودرو رانندگی و هندلینگ بسیار مناسبی داشته و یکی از نمونه محصولات کم مصرف و اقتصادی در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می آید.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای اکسنت 2018

موتور و پیشرانه

برای هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ تنها یک پیشرانه ۴ سیلندر خطی بنزینی ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه در نظر گرفته شده است. این پیشرانه با حجم دقیق ۱.۵۹۱ سی سی قدرت مناسبی داشته و توانایی تولید نیرویی معادل ۱۳۰ اسب بخار در دور موتور ۶.۳۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۱۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۱ نیوتون متر) در دور موتور ۴.۸۵۰ RPM را دارد. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک به صورت استاندارد و یا ۶ سرعته دستی به صورت سفارشی به چرخ‌های جلویی (FWD) منتقل می‌گردد.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای اکسنت 2018

عملکرد کلی هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ نیز برای یک خودروی کوچک شهری قابل قبول بوده و این خودرو برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت به زمانی در حدود ۸.۵ ثانیه نیاز داشته و توانایی رسیدن به حداکثر سرعت ۱۲۱ مایل در ساعت (معادل ۱۹۵ کیلومتر در ساعت) را دارد. مصرف سوخت هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ نیز در حدود ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

 

 

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ یک خودروی ارزانقیمت با توانایی‌ها و امکانات قابل قبول شهری بوده و با قیمتی مابین ۱۶.۰۰۰ دلار (معادل ۶۶.۵ میلیون تومان با احتساب دلار ۴.۱۵۰ تومانی در زمان نگارش) در مدل پایه و استاندارد تا ۱۸.۵۰۰ دلار (معادل ۷۷ میلیون تومان) در بالاترین تیپ به فروش می‌رسد و به عنوان ارزانترین نمونه در بین محصولات ۲۰۱۸ هیوندای شناخته می‌شود.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای اکسنت 2018

قیمت در ایران

در حال حاضر هیوندای اکسنت ۲۰۱۷ در بازار ایران حاضر بوده و با قیمتی بسیار بالاتر از بازارهای جهانی و با مبلغی در مابین ۱۱۰ میلیون تومان تا ۱۲۵ میلیون تومان (مابین ۲۶.۵۰۰ دلار تا ۳۰.۰۰۰ دلار) به دست مشتریان می‌رسد. با توجه به عدم تغییر قیمت خاص هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ نسبت به مدل ۲۰۱۷ و در صورت چشم پوشی از تعرفه‌های جدیدی که چندی است توسط مسئولان دولتی زمزه می‌گردد، هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ در صورت ورود نیز در بازه‌ای مابین ۱۲۰ میلیون تومان تا ۱۴۰ میلیون تومان به فروش خواهد رسید. اما در صورت اعمال تعرفه‌های جدید قیمت هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ در ایران به رقمی نزدیک به ۱۷۰ میلیون تومان (معادل ۴۱.۰۰۰ دلار) خواهد رسید که رقمی بسیار بالا برای یک خودروی کوچک و ارانقیمت شهری به حساب می آید؛ ولی هنوز هم ارزان قیمت‌ترین نمونه‌ها در بین محصولات ۲۰۱۸ هیوندای در ایران خواهد بود.

 

 

مشخصات فنی هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ در یک نگاه

کلاس بدنه سدان
حجم موتور (لیتر) ۱.۶
تعداد سیلندر ۴ خطی
تعداد سوپاپ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۳۰
گشتاور (نیوتون متر) ۱۶۱
گیربکس ۶ اتوماتیک/۶ دستی
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۸.۵
حداکثر سرعت ۱۹۵
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۸.۴
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۲
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۷.۶
قیمت پایه (میلیون تومان) ۶۶.۵

 

هیوندای النترا

هیوندای النترا ۲۰۱۸ نیز یکی دیگر از خودروهای کوچک و شهری شرکت هیوندای بوده که نمونه‌ای مناسب برای علاقنمدان نمونه‌های با طراحی اروپایی به حساب می‌آید و در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای قرار دارد. هیوندای النترا ۲۰۱۸ در دو گونه سدان و هاچ‌بک (Elantra GT) تولید و در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد. هیوندای النترا یک نمونه قابل توجه در بین تولیدات این شرکت کره‌ای بوده و در هر نسل شاهد حرکت و گام‌هایی رو به جلو در زمینه طراحی و تجهیزات و امکانات بوده است. هیوندای النترا ۲۰۱۸ متعلق به نسل ششم این خودرو بوده که از سال ۲۰۱۵ میلادی در خطی تولید قرار دارد و یکی از ارزان‌قیمت‌ترین نمونه‌ها در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می آید.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای النترا 2018

موتور و پیشرانه

برای هیوندای النترا ۲۰۱۸ سه پیشرانه در نظر گرفته شده که توانایی‌ها و قابلیت‌های متفاوتی را از خود به نمایش می‌گذارند. موتورهای هیوندای النترا ۲۰۱۸ عبارتند از:

 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری پایه
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری GT
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۶ توربو
موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری پایه

موتور پایه استفاده شده در هیوندای اکسنت ۲۰۱۸ یک نمونه ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه ۲.۰ لیتری بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۱۴۷ اسب بخار در دور موتور ۶.۲۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۳۲ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۹ نیوتون متر) را دارد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۶ سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. این پیشرانه به زمانی در حدود ۸.۵ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۲۲ مایل در ساعت (معادل ۱۹۶ کیلومتر در ساعت) است. مصرف سوخت نیز نسبتا پایین بوده و برابر با ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) سیکل ترکیبی (شهری/بزرگراهی) است.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای النترا 2018

موتور ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری توربو

برای هیوندای النترا ۲۰۱۸ یک موتور کم مصرف نیز در نظر گرفته شده است. این پیشرانه ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه ۱.۴ لیتری با حجم دقیق ۱.۳۵۳ سی سی و با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۲۸ اسب بخار در دور موتور ۵.۵۰۰ RPM را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز در حدود ۱۵۶ پاوند بر فوت (معادل ۲۱۲ نیوتون متر) است. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده پیشرفته ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. این موتور عملکرد بسیار بهتری از مدل ۲.۰ لیتری داشته و در عرض ۷.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید. مصرف سوخت نیز بسیار پایین و برابر با ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۴۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به طور میانگین است.

 

 

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری GT

این موتور هیوندای النترا ۲۰۱۸ در در گونه هاچ بک هیوندای النترا GT قابل استفاده است. این موتور ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه ۲.۰ لیتری توانایی تولید نیرویی در حدود ۱۶۱ اسب بخار در دور موتور ۶.۲۰۰ RPM‌ و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۵۰ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۳ نیوتون متر) را در دور موتور ۴.۷۰۰ RPM دارد. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. این پیشرانه عملکرد قابل قبولی داشته و هیوندای النترا ۲۰۱۸ جی تی را در زمانی در حدود ۸.۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۳۰ مایل در ساعت (معادل ۲۰۹ کیلومتر در ساعت) می‌رساند. مصرف سوخت اندکی بالاتر از مدل‌های عادی بوده و برابر با ۲۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای سیکل ترکیبی است.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای النترا جی تی 2018

موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو GT Sport

این موتور قدرتمندترین نمونه برای هیوندای النترا موجود در فهرست تولیدات ۲۰۱۸ هیوندای بوده و مانند نمونه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری GT در گونه هاچ بک و سدان به صورت سفارشی قابل نصب است. این موتور توانایی تولید نیرویی معادل ۲۰۱ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ RPM و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۴ نیوتون متر) را در دور موتور ۱.۵۰۰ RPM دارد که توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی و یا ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه با قابلیت تعویض به صورت دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. عملکرد این پیشرانه نیز قابل توجه بوده و هیوندای النترا GT Sport را در زمانی در حدود ۶.۷ ثانیه از حالت سکون و در نهایت به حداکثر سرعت ۱۳۱ مایل در ساعت (معادل ۲۱۱ کیلومتر در ساعت) می‌رساند. مصرف سوخت هیوندای النترا GT Sport نیز در حدود ۲۲ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۱۰.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی بوده و به صورت میانگین توانایی پیمودن مسیری به طول ۲۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۹.۰ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) را دارد.

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای النترا نیز خودروی ارزانقیمتی بوده و با مبلغی مابین ۱۸.۰۰۰ دلار (معادل ۷۵ میلیون تومان) تا ۲۳.۵۰۰ دلار (معادل ۹۷.۵ میلیون تومان) در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. مدل پایه مجهز به پیشرانه ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری استاندارد با رقمی در حدود ۱۸.۰۰۰ دلار (معادل ۷۵ میلیون تومان)، مدل کم‌مصرف با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۱.۰۰۰ دلار (معادل ۸۷ میلیون تومان) و مدل هاچ بک هیوندای النترا GT با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۹.۵۰۰ دلار (معادل ۸۱ میلیون تومان) و هیوندای النترا GT Sport با قیمت پایه‌ای در حدود ۲۳.۵۰۰ دلار (معادل ۹۷.۵ میلیون تومان) به فروش می‌رسد و امید دارد که مانند گذشته یکی از مناسب‌ترین محصولات ۲۰۱۸ هیوندای باشد.

 

 

قیمت در ایران

هیوندای النترا سدان مدل ۲۰۱۷ در حال حاضر در بازار ایران موجود بوده و با قیمتی در حدود ۱۴۵ میلیون تومان (معادل ۳۵.۰۰۰ دلار) توسط نمایندگی به فروش می‌رسد. البته قیمت این خودرو در بازار آزاد به مراتب بیشتر بوده و مشتریان برای خرید هیوندال النترا ۲۰۱۷ مجبور به پرداخت رقمی در حدود ۱۶۵ میلیون تومان (معادل ۳۹.۷۰۰ دلار) هستند. بر اساس  اعلام نمایندگی رسمی هیوندای در ایران قرار است که در صورت عدم اعمال تعرفه‌های گمرکی عجیب اعلام شده، هیوندای النترا سدان مجهز به پیشرانه ۲.۰ لیتری ۴ سیلندر با رقمی در حدود ۱۵۴ میلیون تومان (معادل ۳۷.۵۰۰ دلار) به فروش برسد.

مشخصات فنی هیوندای النترا ۲۰۱۸ در یک نگاه

 النترا ۱.۴ النترا ۲.۰ GT GT Sport
کلاس بدنه سدان سدان هاچ بک هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۴ توربو ۲.۰ ۲.۰ ۲.۰ توربو
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۲۸ ۱۴۷ ۱۶۱ ۲۰۱
گشتاور (نیوتون متر) ۲۱۲ ۱۷۹ ۲۰۳ ۲۶۴
گیربکس ۷ اتوماتیک دو کلاچه ۶ دستی ۶ اتوماتیک ۶ دستی / ۷ اتوماتیک دو کلاچه
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۷.۸ ۸.۵ ۸.۰ ۶.۷
حداکثر سرعت ۱۹۳ ۱۹۶ ۲۰۹ ۲۱۱
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۷.۳ ۸.۴ ۹.۸ ۱۰.۷
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۵.۹ ۶.۳ ۷.۳ ۷.۸
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۷ ۷.۸ ۸.۷ ۹.۰
قیمت پایه (میلیون تومان) ۸۷ ۷۵ ۸۱ ۹۷.۵

 

هیوندای آیونیک

هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ یک خودروی بسیار کم مصرف شهری بوده که از پلتفرم و ساختار مشترکی با کیا نیرو (Kia Niro) سود می‌برد. این خودروی هاچ بک ۵ در شهری در مدل‌های هیبریدی و الکتریکی کامل تولید و در دستری علاقمندان قرار می‌گیرد. هیوندای آیونیک برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ میلادی طراحی و در فهرست محصولات شرکت هیوندای قرار گرفت.برای سال ۲۰۱۸ یک نمونه Plug In Hybrid از این خودرو نیز به فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای اضافه می‌گردد. این خودرو نیز یکی از نمونه‌های کم مصرف حاضر در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای بوده و ظاهری جذاب‌تر و مصرف سوختی کمتر از رقیب اصلی خود تویوتا پریوس (Toyota Prius) دارد.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای آیونیک 2018

موتور و پیشرانه

برای هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ دو پیشرانه در نظر گرفته شده است. این پیشرانه‌ها عبارتند از:

 • موتور هیبریدی ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری
 • موتور الکتریکی
موتور هیبریدی ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری

این موتور هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ یک نمونه ۴ سیلندر خطی ۱۶ سوپاپه به حجم ۱.۶ لیتر بوده که توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۳۹ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۴ نیوتون متر) به صورت ترکیبی را دارد. موتور بنزینی هیوندای آیونیک توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۰۴ اسب بخار و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۸ نیوتون متر) را داشته و موتور الکتریکی نیز نیرویی برابر با ۴۳ اسب بخار و حداکثر گشتاوری معادل ۱۲۵ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۹ نیوتون متر) را تولید می‌کند. مجموعه نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده پیشرفته ۶ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. این موتور هیبریدی هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ را در زمانی در حدود ۹.۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسانده و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۱۶ مایل در ساعت (معادل ۱۸۶ کیلومتر در ساعت) است. مصرف این پیشرانه رقمی بسیار قابل توجه بوده و برابر با ۵۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در مسیرهای شهری و ۵۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی است.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای آیونیک 2018

موتور الکتریکی

برای سال ۲۰۱۸ یک نمونه تمام الکتریکی هیوندای آیونیک نیز به فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای اضافه شده است. این موتور با استفاده از باتری‌های ۲۸ kWh خود توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۱۸ اسب بخار را داشته و با حداکثر گشتاوری در حدود ۲۱۵ پاوند بر فوت (معادل ۲۹۲ نیوتون متر) یک نمونه قدرتمند در بین خودروهای الکتریکی به حساب می‌آید. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۱ سرعته مستقیم به چرخ‌های جلویی منتقل می‌شود. با استفاده از این موتور هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ عملکردی قابل قبول برای یک خودروی الکتریکی داشته و در زمانی در حدود ۸.۶ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. حداکثر سرعت اعلام شده برای هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ الکتریکی نیز در حدود ۱۰۴ مایل در ساعت (معادل ۱۶۷ کیلومتر در ساعت) اعلام شده است. این خودرو توانایی طی مسیری در حدود ۱۳۵ مایل (معادل ۲۱۷ کیلومتر) را با هر بار شارژ کامل که در حالت عادی در حدود ۴.۵ ساعت به درازا کشیده و قابلیت شارژ به میزان ۸۰ درصد در زمانی کمتر از ۳۰ دقیقه در حالت Fast Charge را دارد، خواهد داشت.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای آیونیک 2018

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ نیز مانند بیشتر تولیدات هیوندای نسبت به امکانات و توانایی‌ها قیمتی متعادل داشته و در مدل استاندارد و پایه هیبریدی با قیمتی مابین ۲۳.۰۰۰ دلار (معادل ۹۵.۵ میلیون تومان) تا ۳۳.۵۰۰ دلار (معادل ۱۳۹ میلیون تومان) به فروش می‌رسد. مدل تمام الکتریکی هیوندای آیونیک نیز با قیمتی در حدود ۳۰.۵۰۰ دلار (معادل ۱۲۶.۵ میلیون تومان) تا نزدیک به ۳۸.۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۸ میلیون تومان) عرضه شده و یکی از گونه‌های مدرن و دوستدار محیط زیست در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای به حساب می آید.

 

 

قیمت در ایران

هنوز هیچ خبری در خصوص ورود هیوندای آیونیک به ایران منتشر نشده ولی در صورت ورود این خودرو به ایران، برچسب قیمت پایه این خودرو در صورت اجرایی نشدن تعرفه‌های گمرکی اعلام شده چیزی در حدود ۱۷۰ میلیون تومان (معادل ۴۱.۰۰۰ دلار) و رقمی نزدیک به رقیب اصلی خود تویوتا پریوس با قیمتی مابین ۱۵۰ میلیون تومان تا ۱۸۰ میلیون تومان خواهد بود. البته احتمال ورود هیوندای آیونیک تمام الکتریکی به دلیل نبود تخصص لازم در تعمیر و نگهداری و همچنین قیمت بالاتر نسبت به نمونه‌های هیبریدی، بسیار بعید و دور از ذهن بوده و شانس موفقیت این خودرو با قیمتی بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان اندک خواهد بود.

مشخصات فنی هیوندای آیونیک ۲۰۱۸ در یک نگاه

آیونیک هیبریدی آیونیک الکتریکی
کلاس بدنه هاچ بک هاچ بک
حجم موتور (لیتر) ۱.۶ الکتریکی ۲۸ kWh
تعداد سیلندر ۴
تعداد سوپاپ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۳۹ ۱۱۸
گشتاور (نیوتون متر) ۲۶۴ ۲۹۲
گیربکس ۶ اتوماتیک دو کلاچه ۱ سرعته مستقیم
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۹.۰ ۸.۶
حداکثر سرعت ۱۸۶ ۱۶۷
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۳ ۲۱۷ کیلومتر با هر بار شارژ کامل
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۴
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۳
قیمت پایه (میلیون تومان) ۹۵.۵ ۱۲۶.۵

هیوندای کونا

هیوندای کونا نمونه جدید در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای بوده که در کلاس خودروهای شاسی بلند فوق کوچک یا کراس اوورها قرار می‌گیرد. این خودرو با ظاهر جذاب خود نمونه‌ای است که به مصاف رقبایی مانند جیپ رنه گید (Jeep Renegade) و هوندا HR-V خواهد رفت و شرکت هیوندای برای اولین بار در اوایل سال گذشته و سپس در نمایشگاه خودروی فرانکفورت ۲۰۱۷ به نمایش عمومی در آمد. هیوندای کونا با ظاهر جذاب و پیشرانه‌های قابل قبول خود یکی از محصولاتی است که این شرکت کره‌ای امید زیادی به موفقیت آن در بین خودروهای سال ۲۰۱۸ میلادی بسته است.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای کونا 2018

موتور و پیشرانه

برای هیوندای کونا ۲۰۱۸ سه پیشرانه متفاوت با مصرف کم در نظر گرفته شده است. این پیشرانه‌ها عبارتند از:

 • موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری توربو
 • موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری
موتور ۳ سیلندر ۱.۰ لیتری توربو

کوچک‌ترین موتور موجود برای هیوندای کونا ۲۰۱۸ یک پیشرانه ۳ سیلندر خطی مجهز به سیستم توربوشارژر بوده که توانایی تولید نیرویی معادل ۱۱۸ اسب بخار را دارد. حداکثر کشتاور تولیدی این موتور کوچک نیز برابر با ۱۲۷ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۲ نیوتون متر) بوده که از دور موتور ۱.۵۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد. نیروی تولیدی موتور نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی (FWD) منتقل می‌گردد. این موتور عملکرد نسبتا کندی داشته و هیوندای کونا را در زمانی برابر با ۱۲ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خواهد رساند. حداکثر سرعت هیوندای کونا با استفاده از این موتور نیز ۱۸۱ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. مصرف هیوندای کونا ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه در حدود ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۴.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) خواهد بود.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای آیونیک 2018

موتور ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر

دومین موتور در نظر گرفته شده برای هیوندای کونا مدل ۲۰۱۸ یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری مجهز به سیستم توربوشارژر بوده که عملکرد قابل قبولی را از خود به نمایش می‌گذارد. این موتور توانایی تولید نیرویی معادل ۱۷۵ اسب بخار را دارد. حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز ۱۹۵ پاوند بر فوت (معادل ۲۶۴ نیوتون متر) بوده که از دور موتور ۱.۵۰۰ RPM در دسترس راننده قرار دارد. نیروی تولیدی این موتور نیز توسط یک جعبه دنده با عملکرد بالای ۷ سرعته اتوماتیک دو کلاچه به چرخ‌هایی جلویی منتقل می‌گردد. هیوندای کونا مدل سال ۲۰۱۸ میلادی با استفاده از این پیشرانه به زمانی معادل ۷.۷ ثانیه برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت از حالت سکون نیاز داشته و حداکثر سرعت آن بر اساس اعلام شرکت تولید کننده ۲۱۰ کیومتر در ساعت است.مصرف هیوندای کونا ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه در حدود ۵۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) خواهد بود.

 

 

موتور ۴ سیلندر ۲.۰ لیتری تنفس طبیعی

این موتور، نمونه پایه و استاندارد موجود برای هیوندای کونا مدل سال ۲۰۱۸ میلادی است. این موتور توانایی تولید نیرویی معادل ۱۴۷ اسب بخار را دارد. حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز که از دور موتور ۴.۵۰۰ RPM در اختیار راننده قرار می‌گیرد، برابر با ۱۳۲ پاوند بر فوت (معادل ۱۷۹ نیوتون متر) است. این نیرو از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. هیوندای کونا مدل ۲۰۱۸ با استفاده از این موتور در زمانی معادل ۱۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به سرعت ۱۹۴ کیلومتر در ساعت خواهد رسید. مصرف هیوندای کونا ۲۰۱۸ با استفاده از این پیشرانه در حدود ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) خواهد بود.

فهرست محصولات 2018 هیوندای : هیوندای آیونیک 2018

تمامی مدل‌های هیوندای کونا مدل ۲۰۱۸ به صورت سفارشی قابلیت تجهیز به سیستم انتقال قدرت به هر چهار چرخ (AWD) را نیز خواهند داشت. بنا بر شنیده‌ها قرار است یک نمونه تمام الکتریکی با توانایی پیمایش مسافتی بیش از ۲۰۰ مایل (معادل ۳۲۱ کیلومتر) نیز به زودی به بازارهای جهانی عرضه شده و فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای را تکمیل‌تر از پیش نماید.

قیمت در بازارهای جهانی

هیوندای کونا نیز یکی دیگر از نمونه‌های با قیمت پایین در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای بوده با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۹.۰۰۰ دلار (معادل ۷۹ میلیون تومان) در مدل پایه تا ۲۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۰۰ میلیون تومان) در بالاترین تیپ و سطح تجهیزات به فروش رفته و به نظر می‌رسد که یکی از پرفروشترین و محبوب‌ترین نمونه‌ها در فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای باشد.

قیمت در ایران

هنوز هیچ صحبتی از حضور هیوندای کونا ۲۰۱۸ در بازار ایران نشده اما به نشر می‌رسد که در صورت عرضه با قیمت مناسب این خودرو نیز موفقیت سایر تولیدات هیوندای را در ایران تکرار نماید. در صورت ورود هیوندای کونا و در شرایط عادی و عدم اجرای تعرفه‌های گمرکی جدید، این خودرو با قیمتی در حدود ۱۶۰ میلیون تومان (معادل ۳۸.۵۰۰ دلار) رقیبی برای سایر کراس اوور های کوچک موجود در بازار به خصوص ام جی GS بوده و به یکی از نمونه‌های موفق فهرست محصولات ۲۰۱۸ هیوندای تبدیل خواهد شد.

 

مشخصات فنی هیوندای کونا ۲۰۱۸ در یک نگاه

کونا ۱.۰ توربو کونا ۱.۶ توربو کونا ۲.۰
کلاس بدنه کراس اوور کراس اوور کراس اوور
حجم موتور (لیتر) ۱.۰ توربو ۱.۶ توربو ۲.۰
تعداد سیلندر ۳ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۲ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۱۸ ۱۷۵ ۱۴۷
گشتاور (نیوتون متر) ۱۷۲ ۲۶۴ ۱۷۹
گیربکس ۶ دستی ۷ اتوماتیک دوکلاچه ۶ اتوماتیک
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۱۲ ۷.۷ ۱۰
حداکثر سرعت ۱۸۱ ۲۱۰ ۱۹۴
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر)
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۴.۴ ۶.۲ ۷.۸
قیمت پایه (میلیون تومان) ۷۹ ۱۰۰ ۸۹

مشخصات فنی محصولات ۲۰۱۸ هیوندای در یک نگاه (بخش اول)

اکسنت GT Sport آیونیک هیبریدی کونا ۱.۶ توربو
کلاس بدنه سدان هاچ بک هاچ بک کراس اوور
حجم موتور (لیتر) ۱.۶ ۲.۰ توربو ۱.۶ ۱.۶ توربو
تعداد سیلندر ۴ ۴ ۴ ۴
تعداد سوپاپ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶
قدرت (اسب بخار) ۱۳۰ ۲۰۱ ۱۳۹ ۱۷۵
گشتاور (نیوتون متر) ۱۶۱ ۲۶۴ ۲۶۴ ۲۶۴
گیربکس ۶ اتوماتیک/۶ دستی ۶ دستی / ۷ اتوماتیک دو کلاچه ۶ اتوماتیک دو کلاچه ۷ اتوماتیک دوکلاچه
سیستم انتقال قدرت چرخ‌های جلویی چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو چرخ‌های جلو
شتاب ۰ تا ۱۰۰ کیلومتر (ثانیه) ۸.۵ ۶.۷ ۹.۰ ۷.۷
حداکثر سرعت ۱۹۵ ۲۱۱ ۱۸۶ ۲۱۰
مصرف شهری (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۸.۴ ۱۰.۷ ۴.۳
مصرف بزرگراهی (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۶.۲ ۷.۸ ۴.۴
مصرف میانگین (لیتر در ۱۰۰ کیلومتر) ۷.۶ ۹.۰ ۴.۳ ۶.۲
قیمت پایه (میلیون تومان) ۶۶.۵ ۹۷.۵ ۹۵.۵ ۱۰۰
*در جدول فوق قدرتمندترین نمونه از محصولات ۲۰۱۸ هیوندای در نظر گرفته شده است

گالری تصاویر محصولات ۲۰۱۸ هیوندای

منبع : وب سایت رسمی هیوندای

 ارسال نظر

داغ‌ترین‌ها
قبلی بعدی