نصب و راه اندازی اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در فرودگاه آمستردام

اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در فرودگاه آمستردام نصب و راه اندازی شد. از طریق این دستگاه امکان تبدیل یورو به ارز رمزنگاری شده وجود دارد.

استفاده از ارزهای دیجیتالی در انواع مختلف کسب و کارها روز به روز در حال افزایش است. با وجود اینکه بسیاری از کشورها با این ارزها مخالفند اما بسیاری دیگر از کشور از پیشرفت های تکنولوژی استقبال می کنند و سعی دارند با راه‌اندازی چنین سرویس‌ها و خدماتی کار را برای کاربران و مسافرانی که نیاز به آن دارند، راحت‌تر و سریع‌تر کند.


بیشتر بخوانید: پول مجازی ایکان راهی برای رونق اقتصادی سنگال


با نصب اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در فرودگاه آمستردام از این پس مسافران به راحتی می توانند یورو را به ارز رمزنگاری شده تبدیل کنند. البته آنگونه که اعلام شده مسافران می توانند یورو را علاوه بر تبدیل به ارز‌ رمزنگاری شده بیت کوین، به اتریوم نیز تبدیل نمایند.

نصب آزمایشی اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین در فرودگاه آمستردام

نصب و راه اندازی اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین

این دستگاه خودپرداز بیت کوین قرار است در ابتدا جنبه آزمایشی داشته باشد. ابتدا ۶ ماه به‌صورت آزمایشی این دستگاه در فرودگاه اسخیپول آمستردام قرار خواهد داشت تا مسافران از آن استفاده کنند و بتوانند خدمات مورد نیاز خود که تبدیل ارز به بیت کوین است را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: مقدار انرژی مورد نیاز برای استخراج بیت کوین چقدر است؟


در این بازه زمانی در نظر گرفته شده مطمئنا مشخص می شود که آیا مسافران تمایلی برای استفاده از این دستگاه دارند یا نه. حجم تقاضای مسافران در پایان مشخص می شود، که برای ادامه‌ی استفاده از این دستگاه مهم است.

آنگونه که فرودگاه اسخیپول خود اعلام کرده است، این دستگاه خودپرداز بیت کوین اولین خودپرداز ارز مجازی است که در یک فرودگاه اروپایی قرار داده شده تا چنین خدماتی را به مسافران ارائه دهد.

بنابراین به نظر می رسد که پیش از این نیز خدماتی از این قبیل در فرودگاه‌های دیگر در اختیار مسافران قرار گرفته باشد. گزارش های موجود نشان می دهد که چند سال پیش دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین در آمریکا نیز برای استفاده مردم نصب شده بودند.


بیشتر بخوانید: سرقت از صرافی ارز دیجیتال کره باعث افت ارزش بیت کوین شد


همچنین دستگاه خودپرداز بیت کوین پیش از این در ماه می، در فرودگاه بریزبن استرالیا نیز نصب شد تا این سرویس در این فرودگاه نیز در اختیار مسافران قرار گیرد.

توجه بیشتر کشورهای اروپایی به ارزهای دیجیتالی

 اولین دستگاه خودپرداز بیت کوین

تانجا دیک، مدیر بخش محصولات و خدمات مصرفی مشتریان در فرودگاه اسخیپول است. وی در مورد نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین در این فرودگاه اعلام کرد که فرودگاه اسخیپول، همواره در تلاش است تا از طریق راه‌هایی خلاقانه و نوآورانه، خدمات مطلوب و مورد نیاز مسافران را در اختیار آن‌ها قرار دهد.

وی نصب دستگاه خودپرداز بیت کوین را یکی از این خدمات نوین ارائه شده دانست و ادامه داد که امیدوار است با نصب و راه‌اندازی دستگاه خودپرداز بیت کوین ، بتوانند خدمتی مفید و مؤثر به مسافران این فرودگاه بین‌المللی ارائه کنند.


بیشتر بخوانید: استفاده از پول مخصوص اینترنت در آینده؛ ارزی دیجیتال برای مبادلات اینترنتی


به گفته وی مسافران قادر خواهند بود در پایان سفر خود به‌راحتی یورو را به ارز رمزنگاری شده مانند بیت کوین یا اتریم تبدیل کنند. مسافرانی که نمی‌توانند یورو محلی را در کشور خودشان مورد استفاده قرار دهند، به‌راحتی می‌توانند در پایان سفر از این دستگاه خودپرداز برای تبدیل پول خود بهره ببرند.

این دستگاه خودپرداز بیت کوین در قسمت ورودی سالن شماره‌ی ۲ این فرودگاه نصب شده تا مسافران سالن‌های ۱ و ۲ فرودگاه اسخی‍پول به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

این دستگاه خودپرداز با همکاری شرکت هلندی ByeleX Data Solutions BV  که ارائه‌دهنده‌ی خدمات یکپارچه‌سازی پرداخت ارز رمزنگاری شده به شرکت‌های تجاری است، در این فرودگاه نصب شده است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: thenextweb

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر