بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام ؛ با این برنامه ها خوش هیکل شوید!

باشگاه تنها راه حفظ تندرسی نیست؛ یک گوشی با برنامه مناسب هم می‌تواند مفید باشد. در این مطلب به معرفی بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام پرداخته‌ایم.

اگر به دنبال اپلیکیشن‌هایی هستید که با استفاده از آن‌ها خود را به وضعیت جسمانی مد نظرتان برسانید، تناسب اندام را برای خود به ارمغان آورید و میزان وزنتان را کاهش کنید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله قصد داریم بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام را به شما معرفی کنیم. با تکراتو همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام

گوشی‌های هوشمند پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و در این بین تنوع اپلیکیشن ها یا برنامه هایی که برای آن‌ها ارائه شده هم بیش از پیش گردیده است. هم اکنون اگر سری به گوگل پلی استور (Google Play Store) یا اپ استور (App Store) بزنید، متوجه می‌شوید که هزاران هزار برنامه در سبک‌ها و موضوعات مختلف در آن موجودند و کاربران گوشی‌های هوشمند قادر به دانلود و استفاده از این برنامه‌ها هستند. تا چند سال پیش شما به منظور کاهش وزن یا دستیابی به اندام مناسب و حفظ سلامت فیزیکی خود باید با پزشکان یا افراد متخصص گفتگو می‌کردید و از آن‌ها راهنمایی می‌خواستید. طبیعی بود که این عمل اغلب هزینه‌های گزافی را هم برایتان به همراه داشت. اما هم اکنون تنوع برنامه های اندرویدی این مشکل را برطرف کرده‌‌ است!

برنامه هایی زیادی در اپ استور و گوگل پلی استور موجودند که با هدف دستیابی کاربر به تناسب اندام یا اصطلاحا فیتنس توسعه داده شده‌اند. در بین تمام این برنامه ها، برخی از آن‌ها به واقع عملکرد فوق ‌العاده‌ای دارند و می‌توانند نقش یک مربی و دنبال کننده دقیق حرکات شما را به منظور دستیابی به اندام زیبا و هدف مد نظرتان ایفاء کنند. نکته مهم در انتخاب این اپلیکیشن ها مربوط به گزینش و استفاده از بهترین برنامه های تناسب اندام موجود است! به بیان دیگر شما باید برای دانلود برنامه های تناسب اندام حتما تحقیق و جستجو کرده باشید و بهترین موارد موجود را انتخاب و از آن‌ها استفاده کنید. اما به واقع بهترین برنامه های تناسب اندام و کاهش وزن موجود برای اندروید و آی او اس کدامند؟ کدامیک از برنامه هایی که با این هدف عرضه شده‌اند، بهترین کیفیت ممکن را دارند و می‌توان از آن‌ها به منظور دستیابی به اندام مد نظر استفاده کرد؟

مطمئنا با توجه به تنوع برنامه های تناسب اندام موجود در منابعی همچون اپ استور و گوگل پلی استور، انتخاب بهترین موارد برای کاربران امر دشواری است. از اینرو لازم دانستیم که در این رابطه وارد عمل شویم و طی این مقاله اختصاصی بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام موجود برای اندروید و آیفون را به شما عزیزان معرفی کنیم. برنامه هایی که در این مقاله معرفی می‌کنیم قابلیت‌های متنوع و متعددی دارند و می‌توانند نقش یک مربی خصوصی را در راستای دستیابی به اندام مد نظرتان برای شما ایفاء کنند.

اپلیکیشن Lose it

اپلیکیشن Lose it

برنامه Lose it یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام موبایلی است که با استفاده از آن می‌توانید با یک برنامه ‌ریزی دقیق به وزن دلخواه خود دست پیدا کنید. این برنامه شما را در راه طولانی مراحل کاهش وزن و تناسب اندام همراهی می‌کند و اطلاعات بسیار دقیق و عالی را در اختیارتان قرار می‌دهد. شما با استفاده از برنامه Lose it قادر به تنظیم میزان کالری سوزانده شده خود در روز و ارزیابی میزان مواد غذایی مصرف شده، حرکات جسمانی و ورزش‌هایتان و غیره خواهید بود. در برنامه Lose it بهترین و کارآمدترین متدهای کاهش وزن و دستیابی به تناسب اندام ارائه شده‌اند و این امر آن را به یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام فعلی تبدیل کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن حتی قادر به ارتباط برقرار کردن با سایر کاربر و دوستان خود هم خواهید بود. برنامه Lose it شامل دو نسخه اندرویدی و آی او اسی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن MyFitnessPal

اپلیکیشن MyFitnessPal

دستیابی به یک اندام زیبا و جذاب با استفاده از برنامه MyFitnessPal به شکل ساده‌تری امکانپذیر شده است. این برنامه به طور دائم وضعیت جسمانی شما را تحت نظر می‌گیرد و اطلاعات فوق ‌العاده عالی را در اختیارتان قرار می‌دهد. با استفاده از اپلیکیشن MyFitnessPal می‌توانید یک رژیم غذایی مناسب و صحیح را در پیش بگیرید و روز به روز به اندام مد نظرتان نزدیکتر شوید. اپلیکیشن MyFitnessPal شامل بیش از 5 میلیون برنامه غذایی مختلف می‌شود که با اهداف متنوعی نظیر کاهش وزن، افزایش وزن و غیره تنظیم شده‌اند. این برنامه بدون تردید هم اکنون یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام موجود در بازار است و شما را در راستای دستیابی به اندام مورد نظرتان راهنمایی می‌کند.

اپلیکیشن Pact

اپلیکیشن Pact

اپلیکیشن Pact یکی از جالبترین و کاربردیترین برنامه های تناسب اندام فعلی موجود به شمار می‌رود. این برنامه شامل نسخه‌های اندرویدی و آی او اسی می‌شود و به طور دقیقی وضعیت جسمانی شما را دنبال می‌کند. از نکات جالب توجه برنامه Pact که آن را به یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام تبدیل کرده می‌توان به جریمه کردن و پاداش دادن به کاربران در قبال دستیابی به اهداف تناسب اندام اشاره کرد! شما در مراحل مختلفی در برنامه Pact هدف خود را تعیین می‌کنید و اگر به آن هدف دست پیدا کنید، پاداش خواهید گرفت و اگر به آن دست پیدا نکنید، جریمه می‌شوید. اگر به دنبال یک اپلیکیشن قدرتمند به منظور حفظ سلامت جسمانی و تناسب اندام خود هستید، برنامه Pact یکی از بهترین برنامه های رایگان پیش رویتان محسوب می‌شود.

اپلیکیشن Diet Hero App

اپلیکیشن Diet Hero App

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام و نرم افزارهای کاربردی که با استفاده از آن می‌توانید به اندام مورد نظرتان برسید و میزان کالری‌های دریافتی و سوزانده شده خود را دنبال کنید، برنامه Diet Hero App است. در این برنامه شما غذاهای مورد نظرتان را تعیین و سپس هدف خود را مشخص می‌کنید. در این شرایط اپلیکیشن Diet Hero App نشان می‌دهد که برای دستیابی به هدف خود باید چه میزان از مواد غذایی مد نظرتان را مصرف کنید. هدف شما در برنامه Diet Hero App می‌تواند کاهش وزن یا افزایش وزن باشد. متاسفانه اپلیکیشن جالب و کارآمد Diet Hero App برای دستگاه‌های اندرویدی عرضه نشده و تنها شامل نسخه آی او اسی می‌شود.

اپلیکیشن  Fooducate

اپلیکیشن  Fooducate

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام موجود فعلی برنامه Fooducate است که اگر قصد کاهش وزن را داشته باشید به مراتب کاربردیتر عمل می‌کند. در این برنامه میزان کالری هر ماده غذایی تعیین شده است و به این صورت شما با کنار هم قرار دادن مواد غذایی که مصرف کرده‌اید، قادر به سنجش میزان کالری مصرف شده خود خواهید بود و می‌توانید آن را کاهش کنید. این برنامه شامل قابلیت‌های دیگری همچون پیشنهاد بهترین شرایط و مواد غذایی به شما، امکان اسکنر بارکد مواد غذایی ارائه مستقیم مشخصات آن‌ها و غیره هم می‌شود. اگر به دنبال یک اپلیکیشن قدرتمند به منظور ردیابی میزان کالری مصرف شده خود در طول روز هستید، برنامه Fooducate را از دست ندهید. خوشبختانه اپلیکیشن Fooducate شامل هر دو نسخه اندرویدی و آی او اسی می‌شود.

اپلیکیشن  Nike+ Training Club

اپلیکیشن  Nike+ Training Club

برای دستیابی به اندام مناسب و فیتنس نیازمند برنامه تمرینی دقیق و حساب شده‌ای هستید. بسیاری از افراد بدین منظور از مربی‌های خصوصی استفاده می‌کنند، اما برنامه Nike+ Training Club می‌تواند نقش مربی خصوصی مجازی شما را ایفاء کند! در برنامه Nike+ Training Club که هدف اصلی آن دستیابی کاربر به تناسب اندام و کاهش وزن است، مجموعه‌ای از حرکات ورزشی مختلف ارائه شده که کاربر را در راستای حفظ تناسب اندام و سلامت فیزیکی خود یاری می‌کند. نکته جالب این اپلیکیشن مربوط به راهنمای تصویری و قدم به قدم ارائه شده برای هر یک از حرکات آن است. برنامه Nike+ Training Club هم شامل نسخه‌های اندرویدی و آی او اسی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن سلامت آیفون (iPhone Health App)

اپلیکیشن سلامت آیفون (iPhone Health App)

آیفون‌های اپل از یک اپلیکیشن اختصاصی سلامتی تحت عنوان Health App بهره می‌برند که توسط خود اپل طراحی شده است. ما به این برنامه، اپلیکیشن سلامت آیفون می‌گوییم. برنامه Health App آیفون هم بدون تردید یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام فعلی موجود برای دستگاه‌های آی او اسی است. این برنامه قابلیت‌های بسیار متنوعی را ارائه می‌کند و اگر از آیفون 5 اس یا نسخه‌های بالاتر آن استفاده کنید، آیفونتان به طور مستقل و بدون نیاز به هیچ گجت دیگری قادر به ردیابی بسیاری از اقدامات شما خواهد بود. با این حال این اپلیکیشن کارآمد در کنار گجت‌هایی همچون اپل واچ به مراتب کاربردیتر عمل می‌کند. نمایش تعداد گام‌ها در مسافت طی شده کاربر تنها بخشی از قابلیت‌های اپلیکیشن سلامت آیفون محسوب می‌شوند.

اپلیکیشن  Google Fit

اپلیکیشن  Google Fit

گوگل هم اپلیکیشن تناسب اندام اختصاصی خود را منتشر کرده است که Google Fit نام دارد. برنامه Google Fit هم قابلیت‌های متنوعی را ارائه می‌کند. به عنوان مثال با استفاده از این برنامه کارآمد قادر به کاهش فعالیت‌های ورزشی خود هستید و می‌توانید مواردی همچون گام‌های برداشته شده و مسافت طی شده خود را در روزهای مختلف ماه در یک نمودار مشاهده کنید. برنامه Google Fit همچنین توصیه‌ها و پیشنهادهای مختلفی را به منظور بهبود وضعیت جسمانی شما ارائه می‌کند. این برنامه با سیستم عامل اندروید ویر گوگل هم سازگاری دارد، بنابراین کارایی آن در کنار گجت‌های پوشیدنی مبتنی بر پلتفرم اندروید ویر بیش از پیش می‌شود. اگر به دنبال یکی از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام هستید، اپلیکیشن Google Fit را فراموش نکنید.

اپلیکیشن  Weight Watchers

اپلیکیشن  Weight Watchers

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام که با استفاده از آن می‌توانید وزن خود را کاهش کنید، برنامه Weight Watchers App است. این برنامه تقریبا شبیه به برنامه Fooducate عمل می‌کند و قادر به محاسبه میزان کالری مواد غذایی مصرفی شماست. همچنین این اپلیکیشن کاربر را قادر به اسکن بارکد مواد غذایی و دستیابی به اطلاعات دقیق آن خواهد کرد. اگر قصد دارید که میزان مصرف کالری روزانه خود را کاهش کنید، برنامه Weight Watchers App یکی از بهترین گزینه‌های پیش رویتان محسوب می‌شود. این برنامه شامل دو نسخه آی او اسی و اندرویدی است.

اپلیکیشن  7-Minute Workout

اپلیکیشن  7-Minute Workout

برنامه 7-Minute Workout هم یکی از پرطرفدارترین و بهترین برنامه های تناسب اندام فعلی موجود برای آیفون و دستگاه‌های اندرویدی محسوب می‌شود که بیش از 3 میلیون کاربر دارد. این برنامه شما را قادر می‌سازد تا طی مدت زمان کوتاهی با انجام حرکات مناسب، کالری و چربی بسوزانید و به این صورت به اندام مورد نظرتان دست پیدا کنید. سازندگان این اپلیکیشن مدعی شده‌اند که شما با 7 دقیقه تمرین در هر روز قادر به دستیابی به تناسب اندام خواهید بود. اپلیکیشن 7-Minute Workout شامل نسخه‌های اندرویدی و آی او اسی می‌شود، بنابراین اگر به دنبال یک برنامه خوب و کارآمد به منظور دستیابی به تناسب اندام هستید، همین حالا اپلیکیشن 7-Minute Workout را دانلود و در گوشی هوشمندتان نصب کنید.

اپلیکیشن  WeightFit

اپلیکیشن  WeightFit

برخلاف سایر بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام معرفی شده تا اینجا، WeightFit کاملا رایگان است. این اپلیکیشن داده محور برای ردیابی وزن طراحی شده و برای افرادی که به جزئیات توجه زیادی دارند، مناسب است. در این برنامه همه اطلاعات ریز و درشتی که کاربر باید در مسیر کاهش وزن به آن‌ها اشراف داشته باشد، در یک رابط کاربری ساده در اختیارش قرار خواهند گرفت. برنامه WeightFit در قالب یک سری چارت و آمار، اطلاعات مفیدی همچون متوسط تغییرات وزن و BMI را نشان می‌دهد. این نرم افزار موبایل را می‌توان با Google Fit همگام‌ سازی کرد.

اپلیکیشن  HealthifyMe

اپلیکیشن  HealthifyMe

از جمله بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام برای اندروید و آی او اس، می‌توان به HealthifyMe اشاره کرد. این برنامه به کاربر اجازه می‌دهد روال کاهش وزن خود را مستند کرده و اطلاعاتی درباره مواد غذایی مصرف شده به دست بیاورد. این برنامه بر اساس هدف کاربر، باید و نبایدها را به او متذکر می‌شود. با استفاده از نرم افزار HealthifyMe می‌توان میزان پروتئین، فیبر و دیگر مواد مغذی خوردنی‌های مختلف را محاسبه کرد. به این ترتیب بهتر می‌توان برنامه ‌ریزی غذایی روزانه مفیدی داشت. به عنوان نمونه، ورزشکارانی که می‌دانند باید در هر روز، چه میزان خاصی پروتئین دریافت کنند، می‌توانند از قابلیت‌های HealthifyMe بهره ببرند. برنامه HealthifyMe در طول روز نوشیدن آب را به کاربر یادآور می‌شود و به وسیله نمایش یک ‌سری پیام، سایر نکات مربوط به دستیابی به سلامت جسمانی بالا و ورزش کردن را نیز به کاربر یادآوری می‌کند. در این اپلیکیشن، برنامه‌هایی جامع و حساب پس داده، برای دستیابی به بهترین وضعیت سلامتی وجود دارند. برای در اختیار داشتن همه قابلیت‌های برنامه مجبور به خرید اشتراک آن هستید.

اپلیکیشن  SparkPeople

اپلیکیشن  SparkPeople

یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن های لاغری و تناسب اندام  حال حاضر بازار SparkPeople است. از نظر مجموعه ابزارهای گردآوری شده، این برنامه تقریبا شبیه به !Lose It بوده و بیشتر قابلیت‌های پایه‌ای یک نرم افزار کاهش وزن را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. کلیدیترین ویژگی  SparkPeopleیکپارچگی انجمن آن تلقی می‌شود. در جامعه گسترده اعضای این نرم افزار می‌توان با دیگران ارتباط برقرار کرد و از آن‌ها سوالاتی پرسید. فراهم شدن امکان یادگیری مسائل مختلف از افراد متخصص، پیدا کردن انگیزه با دیدن موفقیت‌های دیگر افراد در مسیر کاهش وزن، اشتراک ‌گذاری نحوه پیشرفت خود برای تشویق دیگران یا دریافت تشویق آن‌ها، از جمله مزیت‌های فعالیت در انجمن کاربران اپلیکیشن SparkPeople است. در این پلتفرم غنی، مجموعه‌ای وسیع از مقاله‌های علمی و آموزش وجود دارد و با گشت و گذار در آن‌، به نکات ریز و درشتی درباره چگونگی دستیابی به حداکثر سلامت جسمانی خود دست خواهید یافت. در این اپلیکیشن می‌توان به مربی‌ها پیام داد یا در برنامه‌های مخصوص افراد تازه ‌کار شرکت کرد. علاوه بر این موارد، SparkPeople با ابزارهای مفیدی همچون ردیابی کالری غذاها و برنامه ‌ریزی وعده‌های غذایی نیز همراه شده است. دانلود و نصب برنامه رایگان است، هر چند می‌توان با خرید اشتراک، دسترسی‌ به قابلیت‌های ویژه را فراهم کرد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: gottabemobile و makeuseofارسال نظر