همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین سریال های کمدی خارجی ؛ این سریال ها را از دست ندهید!

اگر به سریال های طنز علاقه مند هستید اما انتخاب از میان گزینه های موجود برایتان سخت است با ما در بهترین سریال های کمدی خارجی همراه شوید.

چندتا از بهترین سریال های کمدی تاریخ را می‌شناسید؟ احتمالا خیلی از ما با سریال «دوستان» یا «فرندز» خاطره داریم. بعدها، شکست عشقی های متعدد «تد» در «آشنایی با مادر» و ماجراهای «استن» و «کایل» در «ساوت پارک» برای خیلی‌ها مایهٔ سرگرمی‌ بوده‌ است.

کمدی ـ موقعیت‌های سرگرم‌کننده و تحسین‌شده کم نیست؛ اما کمدی ژانری‌ است که در کنار سرگرم‌کنندگی، اغلب در قالب شوخی و کنایه، حرف‌های مهمی برای گفتن دارد.

دنیای سینما دنیایی پر از عجایب است. دنیایی پر از الهام‌ها، الگوبرداری‌ها و شخصیت‌هایی که ممکن است آینده یک بیننده را تغییر بدهند. یکی از ژانرهای محبوب این دنیای خیالی، کمدی است. ژانری که به بیان حقایق تلخ یک جامعه با زبانی طنز و لحنی خنده‌دار و بعضا مسخره می‌پردازد.

این ژانر محدود به موقعیت جغرافیایی خاص یا نژاد خاصی نیست و مخاطب آن هر گروه سنی می‌تواند باشد. قصد داریم در این مطلب بهترین سریال های کمدی خارجی را به شما معرفی کنیم. سریال‌ های این فهرست از دهه 70 گرفته تا سال 2018 همگی جزو پربیننده ترین سریال های طنز تاریخ هستند و توسط مردم و منتقدان بارها تحسین شده‌اند.

در این مطلب، بهترین سریال های کمدی خارجی را به شما معرفی می‌کنیم.

بهترین سریال های کمدی خارجی

کمدی یکی از محبوب ترین ژانرهاست اما اینکه بتوانیم فیلم و یا سریالی جذاب و قوی در این ژانر پیدا کنیم کار آسانی نیست. بسیاری از ما بارها فیلم و یا سریال کمدی را انتخاب و تماشا کرده ایم اما خیلی زود آن را نیمه کاره رها کرده ایم زیرا سریال نتوانسته بود کشش لازم را برای شما به عنوان مخاطب برای نشستن به پای تلوزیون ایجاد کند. من در این فهرست لیست بهترین سریال های کمدی خارجی را آورده ام.

بیشتر بخوانید:

سریال دوستان ـ Friends

سریال فرندز را بدون شک می توان یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی نامید. این سریال تا سالها مخاطبین خود را به دنبال خود کشاند و نه تنها بعد از هر فصل از جذابیت سریال کاسته نشد بلکه در هر فصل شما شاهد قسمت های جذاب تر و در عین افزایش مخاطب های آن هستید. این سریال بعد از سال ها از اتمام دوره ساخت آن هنوز هم مخاطبین بسیاری در سراسر دنیا دارد.

بهترین سریال های کمدی آمریکایی
بهترین سریال های کمدی آمریکایی

این سریال یک کمدی موقعیت است که برای اولین بار در سال 1994 از شبکه NBC آمریکا پخش شد. تمام ده فصل سریال کمدی فرندز در رده‌بندی 10 مجموعه برتر سریال‌های تلویزیونی قرار داشتند و در نهایت با انتشار فصل هشتم توانست رتبه اول را کسب کند.

قسمت پایانی این سریال در سال 2004 منتشر شد که حدود 52.2 میلیون بیننده آمریکایی داشت و به عنوان پربیننده‌ترین اپیزود دهه 2000 شناخته شد. شاید اغراق نباشد اگر بگوییم که فرزند محبوب ترین سریال آمریکایی در ژانر کمدی می باشد.

سریال آشنایی با مادر – How I Met Your Mother

سریال آشنایی با مادر عنوان بعدی در فهرست بهترین سریال های کمدی خارجی است که در زمان پخش محبوبیت بسیاری در میان مخاطبان داشت. این سریال نیز یک طنز موقعیت است که قسمت اول آن در سال 2005 از شبکه CBS آمریکا پخش شد.

بهترین سریال های کمدی آمریکایی
بهترین سریال های کمدی آمریکایی

این سریال به دلیل ساختار منحصر به فرد، طنزپردازی جذاب و ترکیب عناصر دراماتیک از سوی منتقدان به عنوان یکی از سریال های کمدی موفق و خوش ساخت در نظر گرفته شده است. این عنوان جوایز متعددی در طول سال‌های پخش خود در تلویزیون دریافت کرد و مخاطبان گسترده‌ای در تمام گروه‌های سنی داشت.

بیشتر بخوانید:

سریال اداره ـ The Office

سریال اداره نیز یکی از بهترین سریال های کمدی تاریخ محسوب می‌شود که در طول 9 سال انتشار توانست به یکی از محبوب‌ترین سریال های کمدی تبدیل شود. این سریال، طنز موقعیت و مستندنما است که برای اولین بار در سال 2005 از شبکه NBC آمریکا پخش شد.

بهترین سریال های طنز دنیا
بهترین سریال های طنز دنیا

سریال اداره اقتباسی از یک سریال بریتانیایی با همین نام است که با انتشار فصل اول نتوانست توجه مخاطبان را به خود جلب کند. اما با انتشار فصل دوم، این روند به یکباره تغییر پیدا کرد و سریال اداره توانست جایگاه ویژه‌ای در سریال‌های تلویزیونی بدست آورد.

این عنوان جوایز متعددی از جمله جایزه پیبادی، دو جایزه انجمن بازیگران فیلم و 4 جایزه امی دریافت کرد. قسمت آخر این سریال با واکنش‌های مثبتی از سوی مخاطبان مواجه شد و حدود 5.69 میلیون بیننده داشت.

سریال پرورش شکست خورده ـ Arrested Development

 پرورش شکست‌خورده یک سریال طنز موقعیت است که برای اولین بار در سال 2003 از شبکه FOX آمریکا پخش شد. این سریال از همان قسمت‌های ابتدایی توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند و نقدهای مثبتی از سوی منتقدین دریافت کند. این عنوان در زمان پخش برنده 6 جایزه امی و یک جایزه گلدن گلوب شد و توسط نشریات مختلفی چون هفته‌نامه خبری تایم و انترتینمنت ویکلی به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های تلویزیونی شناخته شد.

بهترین سریال های طنز دنیا
بهترین سریال های طنز دنیا

داستان سریال پرورش شکست‌خورده درباره خانواده «بلوث» است که هریک به نوعی شکست‌خورده هستند. در طول سریال نیز اتفاقات زندگی روزمره آنها در قالب کمدی روایت می‌شود که در نوع خود بسیار سرگرم‌کننده و جذاب است. پروژه شکست خورده یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی از نظر بسیار از مجلات و منقدین معرفی شده است.

بیشتر بخوانید:

سریال بی شرم – Shameless

سریال بی‌شرم نیز یکی دیگر از سریال های کمدی آمریکایی است که در طول سال‌های پخش مخاطبان بسیاری داشت. اولین فصل این سریال در سال 2011 از شبکه Showtime آمریکا منتشر شد و آخرین فصل آن نیز پس از گذشت 8 سال و با انتشار فصل دهم به پایان رسید.

بهترین سریال های طنز دنیا
بهترین سریال های طنز دنیا

این سریال اقتباسی از یک سریال بریتانیایی با همین نام است که در زمان انتشار توانست بسیار خوش بدرخشد و توجه مخاطبان زیادی را به خود جلب کند. این عنوان از سوی منتقدان نیز مورد تحسین قرار گرفت و نقدهای مثبتی از سوی آنان دریافت کرد. این سریال استحقاق قرار گرفتن در فهرست بهترین سریال های کمدی خارجی را دارد.

سریال پارک ها و تفریحات ـ Parks and Recreation

سریال کمدی پارک‌ها و تفریحات نیز یکی دیگر از بهترین سریال های کمدی آمریکایی است که در طول 11 سال توانست توجه طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جلب کند. قسمت اول این سریال در سال 2009 از شبکه NBC آمریکا پخش شد و از همان قسمت‌های ابتدایی توانست به یکی از سریال‌های پربیننده تلویزیون تبدیل شود.

بهترین سریال های طنز دنیا
بهترین سریال های طنز دنیا

سریال پارک‌ها و تفریحات نیز به گونه طنز موقعیت ساخته شده و در طول سال‌های پخش جوایز متعددی دریافت کرد. انتشار قسمت پایانی این سریال جذاب و پرطرفدار به دلیل شیوع ویروس کرونا مدتی به تعویق افتاد، اما سرانجام در تاریخ 30 آوریل 2020 (11 اردیبهشت 99) منتشر شد و پس از 11 سال به پایان رسید.

بیشتر بخوانید:

چیزی که باعث موفقیت Atlanta شده این است که چطور بی‌سروصدا دیگران را خار و خفیف می‌کند. به‌راحتی می‌توان این نمایش را جزو بهترین سریال ‌های طنز تاریخ در هر ژانری دانست.

تأثیرگذارترین کار Glover نوعی سورئالیسم است که خود را در منظر واقع‌گرایانه سیاه‌پوست بودن جای داده و در همان شهری است که این سریال نام خود را از آن به ارث برده است.

بهترین سریال های طنز دنیا
بهترین سریال های طنز دنیا

Glover تلاش می‌کند تا یک هیستریک خسته‌کننده را کم کند تا مانند Earn شود، یک دانشجوی ترک تحصیلی که به تازگی فرصتی را برای مدیریت پسرخاله‌اش Alfred AKA مناسب دیده است.

مکمل نقش‌های اصلی، دو شخصیت در این سریال هستند؛ Van، مادر فرزند Earn که در مسئولیت بین دخترش و خودش گیر کرده است و دیگری دوست صمیمی ‌Alfred است که Darius نام دارد… فقط Darius. به‌طور خلاصه، آن‌ها در حوزه‌های گوناگونی گیر کرده‌اند.

سریال خانواده امروزی ـ Modern Family

سریال خانواده امروزی یکی دیگر از سریال های کمدی آمریکایی است که در زمان پخش مخاطبان بسیاری داشت. این سریال به گونه مستندنما و طنز موقعیت ساخته شده است که اولین قسمت آن در سال 2009 از شبکه تلویزیونی ABC آمریکا به نمایش درآمد.

سریال خانواده امروزی با انتشار چندین فصل اول مورد تحسین و تمجید منتقدان قرار گرفت و بازخوردهای مثبتی از سوی مخاطبان دریافت کرد و همین نیز باعث شد که یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی از نظر imdb انتخاب شود.

بهترین سریال های کمدی تاریخ
بهترین سریال های کمدی تاریخ

محبوبیت این سریال با انتشار هر فصل در میان بینندگان بیشتر از پیش می‌شد و می‌توان آن را جزء یکی از محبوب‌ترین سریال های کمدی این فهرست قلمداد کرد. جذابیت این سریال باعث شد تا در سال 2012 به عنوان دهمین سریال پردرآمد سال شناخته شود. قسمت آخر سریال خانواده امروزی نیز در 8 آوریل 2020 (20 فروردین 99) منتشر شد.

سریال خانواده امروزی روایتگر زندگی روزمره 3 خانواده از قشر مرفه جامعه است که با یکدیگر در ارتباط بوده و در هر اپیزود داستان جالبی از هر خانواده و کاراکترهای سریال در قالب طنز به تصویر کشیده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

سریال فلیبگ – Fleabag

سریال کمدی و درام فلیبگ نیز یکی از سریال های کمدی و پرطرفدار حال حاضر است که تنها با انتشار دو فصل، توجه طیف وسیعی از مخاطبان را به خود جلب کرده است. فصل اول این سریال جذاب در سال 2016 از شبکه BBC Three‎ بریتانیا پخش شد و فصل دوم آن نیز با سه سال تعویق در سال 2019 به نمایش درآمد.

بهترین سریال های کمدی تاریخ
بهترین سریال های کمدی تاریخ

این عنوان به دلیل فیلمنامه منسجم و اجرای فوق‌العاده بازیگران و منحصر به فرد بودن شخصیت و عنوان فیلم، به طور ویژه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. سریال فلیبگ در فصل دوم برنده 6 جایزه امی در رشته‌های مختلف شد و در میان مخاطبان نیز از محبوبیت خاصی برخوردار است.

داستان سریال فلیبگ درباره زنی است که در لندن یک کافه دارد و تمام تلاش خود را می‌کند تا به زندگی در لندن خو بگیرد. اما اتفاقات بسیاری برای او رخ می‌دهد که این مسیر را برایش دشوار می‌سازد.

سیلیکون ولی ـ Silicon Valley

در «سیلیکون‌ولی» به عنوان یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی با «ریچارد» همراه می‌شویم، برنامه‌نویسی در سیلیکون ولی که به‌دنبال سرمایه‌گذار برای نرم‌افزاری است که خودش طراحی کرده است. هم‌زمان داستانِ چهار برنامه‌‌نویس دیگر را دنبال می‌کنیم که هریک می‌خواهند در دنیای تکنولوژی به جایی برسند.

بهترین سریال های کمدی تاریخ
بهترین سریال های کمدی تاریخ

شخصیت‌های این سریال را احتمالا در رویدادها و گردهمایی‌های استارتاپ ها می‌بینیم؛ آدم‌هایی که هم بامزه‌اند و هم واقعی. سریال داستان آدم‌هایی است که قابلیت‌های لازم را برای موفقیت دارند؛ اما نمی‌دانند چطور با آن کنار بیایند.

بیشتر بخوانید:

سریال تئوری بیگ بنگ – Big Bang Theory

سریال تئوری بیگ بنگ سریال کمدی دیگری در این فهرست است که یکی از سریال‌ های کمدی محبوب در سال‌های اخیر محسوب می‌شود. این سریال به صورت طنز موقعیت است که قسمت اول آن در سال 2007 از شبکه CBS آمریکا پخش شد و در سال گذشته با انتشار فصل دوازدهم به پایان رسید.

بهترین سریال های کمدی تاریخ
بهترین سریال های کمدی تاریخ

فصل اول سریال تئوری بیگ بنگ با نقدها و بازخوردهای مثبت و منفی از سوی منتقدان و مخاطبان مواجه شد، اما با انتشار فصل‌های دوم و سوم، این روند به کلی تغییر کرد و این مجموعه به یکی از سریال‌های پربیننده و محبوب تبدیل شد. این عنوان در طول سال‌های انتشار، موفق به دریافت جوایز متعددی شد و توانست در ذهن و قلب مخاطبان تثبیت شود.

مینی سریال کبیر – The Great

مینی سریال کبیر نیز یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی محسوب می‌شود که در ژانر تاریخی، کمدی و درام ساخته شده است. قسمت اول این سریال کوتاه در 15 مه 2020 (اردیبهشت 99) از پلتفرم Hulu پخش شد و در 10 قسمت به پایان رسید.

بهترین سریال های کمدی تاریخ
بهترین سریال های کمدی تاریخ

این مینی سریال تاریخی جذاب از همان قسمت‌های ابتدایی توانست توجه مخاطبان بسیاری را به خود جلب کند و بسیار خوش بدرخشد. سریال کبیر روایتگر داستان ظهور کاترین دوم روسیه است که حدود 34 سال بر روسیه حکومت کرده است. در دوران حکومت کاترین کبیر، اصلاحات و تحولات عظیمی در روسیه به وجود آمد و به همین دلیل یکی از شخصیت‌های تاریخی مهم روسیه به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

گردآوری: techrato

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر