coinex
راهنمای خرید تکراتو

بهترین و پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 ؛ چگونه در ترکیه امنیت مالی داشته باشیم؟

اگر می‌خواهید به ترکیه مهاجرت کنید، باید متناسب با نیازها و توانایی‌های خود یک کار خوب پیدا کنید. در این مطلب به معرفی پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 پرداخته‌ایم.

در دنیایی که هم اکنون در آن زندگی می‌کنیم مرزهای کشوری بیشتر جنبه تشریفاتی دارند، زیرا اقتصاد نوین مهاجرت کردن برای کشف زندگی و کار بهتر را راحتتر و چه بسا عادی کرده است.

دنیای امروزی دیگر با نام کشورهای جداگانه‌اش شناخته نمی‌شود، بلکه با عنوان دهکده جهانی تعریف می‌گردد و همین موضوع هم به اهمیت نه چندان زیاد مرزهای فیزیکی و رسمی برای افرادی که در جستجوی پیشرفت هستند، اشاره دارد.

برای ایرانی‌ها اولین کشور دوم که می‌توانند برای تحقق بخشیدن به آرزوی پیشرفت زندگیشان به آن مهاجرت کنند، ترکیه است. این کشور پتانسیل بالایی برای پیشرفت دارد و فرصت‌های شغلی زیادی را در اختیار ساکنانش می‌گذارد. در این مطلب پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 و بهترین شغل‌ها را برای یک مهاجر در این کشور معرفی کرده‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

جراح / پزشک

جراح / پزشک
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1974 تا 6112 دلار

شغل پزشکان و جراحان به دلیل ماهیت استرس آفرینش در صدر لیست پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 قرار دارد. حرفه یک جراح ریسک بالایی دارد و دانش بسیار زیاد و مسیر یادگیری بسیار طولانی را می‌طلبد، عواملی که برای رسیدن به یک شغل پردرآمد لازم و ضروی هستند.

قاضی

قاضی
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1650 تا 5125 دلار

قضات هم درآمد بسیار بالایی دارند زیرا مسئولیت‌های بسیار سنگینی متوجه شغل آن‌ها است. تصمیم گیری درباره سرنوشت افراد کار ساده‌ای نیست و به همین دلیل است که قضاوت هم جزء پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

وکیل

وکیل
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1339 تا 4152 دلار

دلیل اصلی این که وکلا دستمزد بالایی را دریافت می‌کنند، ارزش بالایی است که این افراد در چشم مشتریان خود دارند. یک وکیل خوب می‌تواند به میزان زیادی هزینه‌های شما را کاهش دهد و حتی شما را از حکم مرگ نجات دهد.

مدیر بانک

مدیر بانک
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1260 تا 3908 دلار

داشتن مسئولیت مدیریت صدها میلیون سرمایه و اعتبار و ریسک‌های مرتبط با آن‌ها مدیریت یک بانک را به حرفه‌ای بسیار بحرانی تبدیل کرده و به همین دلیل این شغل جزء پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 است.

مدیر عامل

مدیر عامل
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1182 تا 3665 دلار

مدیرعامل‌ها مسئول اصلی موفقیت یا شکست سازمان‌ها هستند. این افراد به دلیل تاثیر عمیقی که می‌گذارند و ریسک‌های بزرگی که متحمل می‌شوند، درآمد بسیار بالایی دارند.

مدیر ارشد مالی

مدیر ارشد مالی
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1104 تا 3421 دلار

هر شغلی که به مدیریت پول مربوط می‌شود، جزء پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 است. مدیران ارشد مالی بودجه، مخارج، هزینه‌ها و درآمد را مدیریت می‌کنند، عواملی که تاثیر مستقیمی روی کارکرد یک سازمان دارند.

ارتودنس

ارتودنس
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 1064 تا 3300 دلار

اورتودنس‌ها در حرفه‌ای کار می‌کنند که مشتریانشان حاضر هستند برای دریافت خدماتشان مبلغ بالایی را بپردازند. به همین دلیل شغل این متخصصان هم جزء پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

استاد دانشگاه

استاد دانشگاه
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 945 تا 2935 دلار

اساتید دانشگاه پردرآمدترین و محترمانه‌ترین مشاغل را دارند. تبدیل شدن به یک استاد دانشگاه کار ساده‌ای نیست و به پشتکار زیادی نیاز دارد، به همین دلیل افرادی که وارد این حرفه می‌شوند درآمد بالایی کسب می‌کنند.

خلبان

خلبان
بهترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 788 تا 2448 دلار

خلبانی احتمالا تنها حرفه در این لیست از پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 است که هیجان هم دارد. با این حال باید توجه داشت که علاقمندان به این حرفه برای رسیدن به آن باید دوره‌های آموزشی بسیار سنگینی را دنبال کنند و روزانه مسئولیت تامین امنیت هزاران نفر را برعهده دارند.

مدیر بازاریابی

مدیر بازاریابی
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

رنج درآمد: 708 تا 2204 دلار

مدیران بازاریابی مسئولیت افزایش درآمد سازمانشان را به دوش می‌کشند. این افراد به طور مستقیم مسئولیت ایجاد کسب و کار را برعهده دارند و به همین دلیل حرفه آن‌ها هم جزء پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020 است.

نحوه پیدا کردن بهترین فرصت های شغلی در ترکیه

پیدا کردن شغل در ترکیه به عنوان یک تبعه خارجی می‌تواند سخت باشد و ارتقاء رزومه کاری، افزایش توانایی‌های فردی و دانستن اینکه چگونه باید درباره خودتان بازاریابی کنید، مخصوصاً در زمینه شغل‌هایی که به مهاجران خارجی تعلق می‌گیرند، هم می‌‌تواند مسیری طولانی را پیش روی شما بگذارد.

برای پیدا کردن یک شغل خوب یا شروع یک حرفه مناسب به چیزی بیشتر از تخصص و یک رزومه خوب نیاز دارید و زمانی که در یک کشور خارجی باشید، این پروسه برای شما سختتر هم می‌شود. شدت این سختی مخصوصاً در کشوری که روزبه‌روز تجارت در آن در حال تغییر و نرخ بیکاری و رقابت شغلی در آن در حال افزایش است، بیشتر هم می‌شود.

به همین دلیل قبل از این که پروسه جستجو و پیدا کردن یک شغل را شروع کنید، باید به این موضوع توجه کنید که برای کسب یک فرصت شغلی ابتدا باید معیارهای خاص مربوط به آن را داشته باشید. در ادامه برای پیدا کردن راحتتر یک شغل مناسب ترفندهایی را در اختیارتان گذاشته‌ایم.

خودتان را آماده کنید

اولین و بیشترین چیزی که به آن نیاز داری صبر است؛ تقریباً همه صنایع در ترکیه در حال تجربه کردن تغییر دینامیک‌های بازاری و اقتصادی هستند، به همین دلیل پیدا کردن فرصت‌های خوب شغلی چندان ساده نیست و حتی اگر که بتوانید چنین فرصت‌هایی را پیدا کنید، ممکن است که واحد منابع انسانی سازمان مورد نظر بخواهد میزان صبر شما را بررسی کند؛ به همین دلیل توصیه می‌شود که قبل از مهاجرت به ترکیه و خرج کردن پس اندازتان برای اجاره یک مکان برای زندگی، ابتدا شغل مورد نظرتان را پیدا کنید.

ارتقا توانایی صحبت به زبان ترکی

اگر می‌خواهید یک حرفه را در تلویزیون ترکیه شروع کنید، باید توانایی‌های پایه صحبت کردن به زبان ترکی را در خود داشته باشید؛ با این حال اگر که بخواهید در ترکیه به عنوان یک کشور خارجی زندگی کنید، داشتن توانایی‌های بیشتر در زمینه صحبت کردن با زبان رسمی این کشور ضرری به شما نمی‌زند. هر حرفه‌ای را که انتخاب کنید، برای زندگی در ترکیه باید درکی بیشتر از فهمیدن معنای کلمات سلام و متشکرم را داشته باشید.

شبکه کاری خودتان را بسازید

ترکیه کشوری است که در آن اعتماد شخصی در تجارت حرف اول را می‌زند، به همین دلیل ساختن یک شبکه حرفه‌ای و شغلی قوی برای پیدا کردن یک شغل خوب بسیار لازم است.

مورد دیگری که باید مد نظر بگیرید این است که تقریبا همه شغل‌ها در ترکیه توسط شرکت‌های کوچک و متوسط اداره می‌شوند، به همین دلیل اگر نمی‌خواهید در یک شرکت صنعتی چندملیتی بزرگ کار کنید، باید شروع به شبکه سازی کنید، ارتباطات تجاری خودتان را بسازید، با افراد جدید ملاقات کنید، درباره شغلشان با آن‌ها مکالمه کنید، درباره شغلی که این افراد با آن درگیر هستند مطالب جدیدی را یاد بگیرید و در این مسیر فرصت‌های خودتان را پیدا کنید. ترکیه به خاطر مهمان نوازی و برخورد گرم مردمانش شهرت دارد، به همین دلیل ممکن است که بتوانید ایده شغلی بعدی خود را صرفاً با صحبت کردن با یک راننده اتوبوس پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

پول پس انداز کنید

زمانی که برای بار اول وارد ترکیه می‌شوید، ممکن است زندگی کردن در یک بهشت فرهنگی با درآمد خوب و مزایای اجتماعی ساده به نظر برسد. اما بعد از اینکه شغل رویاییتان را به دست آوردید، ممکن است کمی طول بکشد تا واقعا وارد پروسه کار کردن شوید و حقوق خود را دریافت کنید. در این بازی زمانی لازم است که مقداری پول نقد داشته باشد تا بتوانید هزینه خوراک، قبوض، مخارج زندگی و اجاره بهای خود را پرداخت کنید. به همین دلیل پس انداز مقداری پول قبل از اینکه شروع به پیدا کردن کار در ترکیه کنید، به میزان زیادی می‌تواند به شما کمک کند. در ادامه با بهترین مشاغل برای مهاجران خارجی در ترکیه آشنا می‌شوید.

بهترین مشاغل در ترکیه برای مهاجران خارجی

بعد از اینکه اقدامات فوق را انجام دادید و احساس کردید که برای پیدا کردن یک شغل خوب آماده هستید، می‌توانید یکی از مشاغل زیر را انتخاب کنید، زیرا به دست آوردن این فرصت‌های شغلی برای مهاجران خارجی راحتتر است.

معلم زبان خارجی

معلم زبان خارجی
بهترین مشاغل ترکیه 2020

از هر مهاجر خارجی که وارد ترکیه شده است، بپرسید به شما می‌گوید که یاد دادن زبان خودتان به مردمان محلی ترکیه راحتترین و متعارفترین روش زندگی و امرار معاش در این کشور است. برای دنبال کردن این مسیر می‌توانید ابتدا از تدریس‌ خصوصی شروع کنید و سپس راه خود را برای ادامه این مسیر در دانشگاه‌های خصوصی و مدارس زبان هموار سازید.

بخش آموزش زبان خارجی فرصت‌های شغلی زیادی در مدارس خصوصی و ارائه دروس فصلی دارد. تنها مانعی که در این مسیر وجود دارد این است که توانایی شما در استفاده از زبان ترکی باید بیشتر از حد متوسط باشد تا بتوانید زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، عربی یا سایر زبان‌ها را به دانش‌ آموزان ترکی آموزش دهید.

فرصت‌های شغلی بیشماری برای معلمان آموزش دهنده نحوه صحبت کردن به زبان انگلیسی بومی در برنامه‌ها و مدارس خصوصی معتبر وجود دارد. این موضوع برای افرادی که بتوانند زبان اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، عربی و دیگر زبان‌ها را یاد دهند هم صادق است.

بیشتر بخوانید:

ویراستار یا مترجم

ویراستار یا مترجم
بهترین مشاغل ترکیه 2020

اگر به توانایی‌های گرامری و دستور زبان خود اعتماد دارید و یک گوینده بومی هستید، می‌توانید به عنوان یک ویراستار هم شغل پیدا کنید. در ترکیه بسیاری از ناشران به یک ویراستار خوب برای کارهای ترجمه شده‌شان نیاز دارند.

در مراکز متعددی، از یک مرکز انتشارات گرفته تا یک دفتر روزنامه، تقاضا برای یک ویراستار متخصص زیاد است. این شغل می‌تواند در ابتدای یک کار نیمه وقت باشد اما اگر که زمان کافی را برای آن بگذارید و استعداد و نظم داشته باشید، می‌توانید در عرض چند سال به یک ویراستار محترم و مشهور تبدیل شوید.

حتی اگر که برنامه‌های شغلی دیگری دارید و از توانایی‌های خوبی در زمینه صحبت کردن به زبان ترکی برخوردار هستید، می‌توانید یک پروژه ترجمه پیدا کنید و خیلی زود از آن درآمد کسب نمایید. ترجمه زبان انگلیسی به ترکی ممکن است درآمد زیادی نداشته باشد، اما ترجمه از زبان ترکی به انگلیسی می‌تواند درآمد زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد.

متخصص فروش اجناس وارداتی و صادراتی

متخصص فروش اجناس وارداتی و صادراتی
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

صنایعی نظیر منسوجات و بخش‌های صادراتی ترافیک صادرات واردات زیادی دارند و با شرکت‌های زیادی کار می‌کنند که به یک گوینده بومی زبان انگلیسی نیاز دارند تا فعالیت‌های بین المللی آن‌ها را مدیریت کند. اگر سابقه خوبی در زمینه ارائه خدمات به مشتری و توانایی‌های مکالماتی و ارائه سازی بالای دارید، اگر در زمینه پیدا کردن مشتریان خریدار یک کالا با مشکل مواجه نیستید، می‌توانید این گزینه را در نظر بگیرید.

بیشتر بخوانید:

بدون شک پیدا کردن یک شغل در این زمینه بدون داشتن مدرک دانشگاهی خوب از یک دانشگاه معتبر و حداقل یک سال تجربه کاری ساده نیست، اما اگر که این معیارها را دارید می‌توانید برای دریافت این موقعیت شغلی در یک صنعت بین المللی در ترکیه درخواست دهید.

پرستار بچه

پرستار بچه
بهترین مشاغل ترکیه 2020

آن دسته از خانواده‌های ترکی که درآمد بالایی دارند، مایل به استخدام یک پرستار بچه با زبان بومی آلمانی یا انگلیسی هستند تا بتوانند فرزندان خود را به کمک آن‌ها با یک زبان دوم پرورش دهند. اگر توانایی‌های ارتباطی خوبی با بچه‌ها و کودکان دارید، می‌توانید این نیاز را برای خود به یک فرصت و مزیت تبدیل کنید. درآمد این شغل بین چند صد دلار در ماه تا چند هزار دلار در ماه متغیر است. بهترین ویژگی این شغل در این است که شما می‌توانید در بهترین مناطق شهری در یک خانه کار خود را انجام دهید و از این طریق خود را از پرداخت هزینه اجاره مسکن هم معاف کنید.

مسئول خدمات مشتری

پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020
پردرآمدترین مشاغل ترکیه 2020

بسیاری از تجارت‌های بین المللی به یک گوینده متبحر زبان انگلیسی نیاز دارند تا به واسطه او با مشتریان محلی خود ارتباط برقرار کنند و این ارتباط را حفظ کنند و ترکیه هم در این زمینه استثنا نیست. آژانس‌های توریستی هم از جمله مراکز اشتغالی هستند که شما می‌توانید در صورت تمایل به ادامه فعالیتتان در این زمینه به آن‌ها روی بیاورید. شما باید از هر روش ممکن، از برقراری تماس تلفنی گرفته تا حضور شخصی در جلسات، استفاده کنید تا بتوانید منافع شرکت خود را به بهترین نحو ممکن مطرح کنید و علاوه بر این رضایت مشتریان خود را نیز حفظ نمایید.

هر شغلی را که در ترکیه انتخاب می‌کنید، فراموش نکنید که شرکت‌ها و سازمان‌های ترکی هم مانند شرکت‌های فعال در سایر کشورهای جهان به اخلاق کاری و توانایی‌های بین فردی خوب اهمیت زیادی می‌دهند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: salaryexplorer و dailysabah

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر