نام برنامه جدید عادل فردوسی پور بالاخره مشخص شد!

نام برنامه جدید عادل فردوسی پور مشخص شد. بالخره و پس از حرف و حدیث های زیاد، شاهد بازگشت عادل فردوسی پور با یک برنامه جدید خواهیم بود.

خبر بازگشت عادل فردوسی پور بعد از ۱۹ ماه دوری از برنامه سازی تلویزیونی یکی از پربیننده اخبار ساعات گذشت بوده است. براساس این خبر او با برنامه ای به اسم “نود و نه” که درونمایه ای شبیه به برنامه قبلی اش “نود” دارد قرار است با آغاز لیگ برتر بیستم هر دوشنبه و درست همزمان با پخش نود و البته فوتبال برتر از طریق یک تلویزیون اینترنتی پخش شود.

موضوعی که با انتشار مجوز از سوی وزارت ارشاد شکل جدی تری به خود گرفت.  اتفاقی که می تواند خیل طرفداران عادل و برنامه نود را خوشحال کند و  از هم اکنون در فضای مجازی و سایت های مختلف می توان آن را احساس کرد. البته که در برخی از اخبار نام این برنامه جدید نودِ نو اعلام شده است.

برنامه جدید عادل فردوسی پور

با این وجود اما نگاه دقیق تر به ماجرای پخش برنامه ۹۹ برخی چالش ها را پیش روی پخش این برنامه نشان می دهد. در ابتدای شهریور ماه امسال ۲۶ نماینده مجلس شورای اسلامی طرحی را به منظور ساماندهی حوزه انتشار محتوا(صوت و تصویر) با عنوان طرح اصلاح بند (۲۹) ماده (۲) قانون اهداف و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رئیس مجلس دادند. جزئیات طرح به شرح زیر است:

“به منظور ساماندهی حوزه انتشار محتوا (صوت و تصویر) بر اساس اصول چهل و چهارم و یکصد و هفتاد و پنجم قانون اساسی و نظریه‌های تفسیری آن و نیز مرقومه مقام معظم رهبری مبنی بر مسئولیت سازمان صدا و سیما در حوزه تنظیم مقررات، صدور مجوز و نظارت بر صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی و با عنایت به ضرورت ساماندهی فرهنگی سریال‌های نمایش خانگی که بدون نظارت کافی در جامعه عرضه می‌شود، طرح تقدیم می‌شود.”

بیشتر بخوانید:

اما موضوع مهم یکی از تبصره های این طرح است که در آن آمده است:” صدور هرگونه مجوز و نظارت بر فرآیند تولید و پخش کلیه برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی از جمله ساختارهای مستند، مسابقات، انیمیشن، سریال، برنامه‌های گفتگو محور و ترکیبی بر عهده سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.” طرحی که چالش بزرگ و جدیدی را میان وزارت ارشاد و سازمان صدا و سیما در راه تولیدات خارج از فضای صدا و سیما به وجود آورده است.

برنامه جدید عادل فردوسی پور

بی شک تعداد کسانی که دلتنگ  عادل فردوسی پور هستند خیلی زیاد است و بازگشت او با یک برنامه جذاب می تواند اتفاق ویژه ای چه  برای فوتبال و چه برای عالم رسانه باشد.

از آنجایی که براساس برخی اخبار حوزه فرهنگ و هنر مسئولیت تولید مجوز از ابتدای تیرماه به سازمان صدا و سیما سپرده شده است و با توجه به اینکه سازمان صدا و سیما هنوز ساز و کار اجرایی صدور مجوز را اعلام نکرده احتمال دارد با توجه اتفاقات دو سال گذشته که بین مدیران ارشد سازمان و عادل و برنامه نود رخ داده است، تولید و پخش برنامه ” نود و نه” نیز با چالش کسب مجوز روبرو شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره برنامه جدید عادل فردوسی پور چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر