فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

افزایش بی سابقه استفاده از اینترنت موبایل در ایران!

مدیر عامل شرکت همراه اول در مراسم رونمایی از کاربست های اینترنت 5G از افزایش بی سابقه استفاده از اینترنت موبایل در ایران خبر داد. با ما باشید.

بنا بر آمارهای رگولاتور، در سال ۱۳۹۵ سهم اینترنت موبایل ۷۸ درصد بود با این حال از چند سال قبل به دلیل عدم وجود مسیر توسعه اینترنت فیبر و ADSL از یک سو و افزایش تقاضای کاربران به داشتن اینترنت پرسرعت از سوی دیگر، اینترنت موبایل به سرعت رشد کرد.

با تغییر سیاست‌های تعرفه‌ای که بخش عمده‌ای از آنها منافع اپراتورهای موبایل را بر منافع اپراتورهای اینترنت مقدم می‌شمرد، کیفیت اینترنت همراه هم بهبود قابل‌توجهی یافت و همین باعث اقبال بیشتر کاربران شد.

افزایش بی سابقه استفاده از اینترنت موبایل در ایران

مدیرعامل همراه اول در همایش رونمایی از کاربست‌های 5G در ایران با اشاره به ضرورت تأمین و تولید محتوای مجازی به موقع همراه با رشد فناوری در کشور گفت که باید زودتر به تولید محتوای بیشتر فکر کرد. او به رشد ۸۰ درصدی مصرف دیتای مشترکین تلفن همراه از سال گذشته تا امسال خبر داد و تاکید کرد این حجم افزایش استفاده از اینترنت باید با افزایش تولید محتوا روبرو شود.

بیشتر بخوانید:

«مهدی اخوان بهابادی» باور دارد نیاز اصلی کشور این است که در کنار رشد فناوری اینترنت سیار تأمین محتوای منطبق با نیاز کشور با مشارکت همه دستگاههای متولی در اولویت قرار بگیرد.

او با اشاره به میانگین مصرف ۱۰ گیگابایت اینترنت در ماه کاربران اپراتورهای موبایل می‌گوید آمار همراه اول نشان می‌دهد که میزان مصرف اینترنت مشترکین آنها طی یک سال گذشته بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

افزایش بی سابقه استفاده از اینترنت موبایل در ایران

با ذکر همین نکته، این پرسش را مطرح کرد: «آیا تولید محتوا به این اندازه رشد یافته است؟ مردم بیشتر از اینترنت استفاده می‌کنند و اقبال بیشتری به آن نشان می‌دهند ولی اگر این میزان مصرف در ماه‌ها و سال‌های آینده چند صد درصد دیگر رشد کند که احتمالا به آن درجه هم برسد، باید فکر کنیم که در حوزه محتوایی چطور ورود پیدا کنیم و آن را اعتلا ببخشیم.» به باور بهابادی در حوزه های محتوایی واکنش به موقعی نشان داده نمی شود و باید زودتر در این زمینه فکری کرد.

در این مراسم تفاهم‌نامه همکاری بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در راستای توسعه زیست بوم فناوری‌های نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی، اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی امضا شد.

اهداف کلی این تفاهم‌نامه اجرای سیاست‌های کلی علم و فناوری کشور در توسعه اقتصاد مقاومتی و دانش‌بنیان، پاسخگویی اثربخش به نیازهای فناورانه در اکوسیستم فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) و همچنین غلبه بر شرایط تحریم و رونق کسب‌ و کار ایرانی-اسلامی در سطح ملی و بین‌المللی است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره افزایش بی سابقه استفاده از اینترنت موبایل در ایران چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر