فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هک شدن یکی از بزرگترین شرکت های امنیت سایبری آمریکا

فایرآی که به عنوان یکی از موفق ترین شرکت های امنیت سایبری آمریکا شناخته میشود اعلام کرده که هدف حمله بسیار هوشمندانه و دقیق قرار گرفته است.

FireEye، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های امنیت سایبری در آمریکا توسط هکرهای دولتی هک شد و ابزارهای امنیتی معروف آن موسوم به Read Team به دست هکرها افتاد.

محققان امنیتی نگرانند که هکرها این ابزارها را به شکل عمومی منتشر کرده و یا از آنها برای انجام حملات سایبری استفاده کنند. FireEye می‌گوید تاکنون سندی مبنی بر سواستفاده از ابزارهای این شرکت بدست نیامده و اطلاعات مشتریان نیز به سرقت نرفته است.

هک شدن یکی از بزرگترین شرکت های امنیت سایبری آمریکا

به گفته کوین ماندیا، مدیر عامل شرکت فایرآی، هکرها ابزاری را که برای سنجش امنیت کاربران به کار می‌رفته دزیده‌اند. او در بلاگی در سایت شرکت نوشت: “هدف اصلی مهاجمان به دست آوردن اطلاعاتی مربوط به مشتریان دولتی مشخص بوده است.”

آقای ماندینا در توضیح پیچیدگی حمله گفت که این اتفاق “با ده‌ها هزار مورد دیگر که در طی سال‌ها با آن برخورد کرده‌ایم متفاوت است.”

مدیر عامل فایرآی می‌گوید بر اساس تجربه ۲۵ ساله‌اش در حوزه امنیت مجازی به این نتیجه رسیده که حمله‌ اخیر از سوی “کشوری با توانایی تهاجمی درجه یک” صورت گرفته است.

شرکت های امنیت سایبری آمریکا

او می‌گوید مهاجمان “ترکیب تکنیکی بدیعی” را به کار برده‌اند که “ما و همکارانمان در گذشته شاهدش نبوده‌ایم.”

فایرآی اعلام نکرده که چه کسانی پشت این حمله مجازی بوده‌اند و گفته که با همکاری پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) در حال تحقیق و بررسی درباره این پرونده است.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارش خود روسیه و سرویس اطلاعات خارجی این کشور موسوم به SVR را به عنوان یکی از مظنونین این حمله معرفی کرده است.

سهام این شرکت امنیت اینترنتی بعد از اعلام خبر حمله به شدت افت کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص هک شدن یکی از شرکت های امنیت سایبری آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر