همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ساترا به حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی واکنش نشان داد

مدتی قبل بود که نرم افزارهای ایرانی از گوگل پلی حذف شدند و اکنون نیز ساترا به حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی واکنش نشان داد.

سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر با محکومیت حذف برنامه‌های ایرانی توسط گوگل، از پیگیری‌های جدی خود در این زمینه خبر داد.

ساترا به حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی واکنش نشان داد

روابط عمومی ساترا اعلام کرد که بر اساس گزارش‌های واصله، شرکت گوگل در هفته‌های اخیر برنامک‌های موثر و پرکاربرد ایرانی را هدف اقدامات حذفی قرار داده است. این رویه غیرمنطقی که از ماه گذشته با حذف پلتفرم روبیکا و ذره‌بین شروع شد، علی‌رغم گمانه‌زنی‌های اولیه مبنی بر وجود منشأ داخلی برای آن، در هفته گذشته به سایر پلتفرم‌ها از جمله پلتفرم‌های مطرح دیگری در حوزه صوت و تصویر فراگیر رسید.

این اقدام، عملی غیرحرفه‌ای و نشان‌دهنده رویکرد جانبدارانه علیه مسیر پیش‌رونده صنعت بومی تکنولوژی‌های ارتباطی و رسانه‌ای و با هدف تضعیف حاکمیت رسانه‌ای کشور است.

حوزه فناتحریم (Tech Sanction) که در تضاد با اصل بی‌طرفی (Neutrality) به عنوان پایه توسعه اکوسیستم مبتنی بر اینترنت است، فقط با توجیه سیاسی در حال پیگیری است و هیچ‌گونه توجیه فنی، حقوقی و عرفی قابل دفاعی ندارد.

این اقدامات نشان می‌دهد رویه محدودکننده در برابر اپلیکیشن‌های ایرانی، مساله‌ای غیر مرتبط با مسائل داخلی است که مقابله با آن اتحاد و هم‌افزایی و همکاری عمومی را می‌طلبد. روشن است بهره‌برداری از این مساله جهت استفاده به یا علیه موضوعات داخلی رویکردی اشتباه و هزینه‌زاست.

ساترا به حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی واکنش نشان داد

ساترا ضمن محکومیت این عمل، پیگیری‌های خود را در خصوص پلتفرم‌های صوت و تصویر حذف شده به صورت جدی خواهد داشت و با توجه به اینکه این سیاست‌ها فقط به حوزه صوت و تصویر فراگیر محدود نشده، با ظرفیت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت امور خارجه، معاونت حقوقی رئیس جمهور و مرکز ملی فضای مجازی، یک حرکت بین دستگاهی را برای احقاق حقوق فعالان تکنولوژی و این صنعت پیگیری خواهد کرد.

در اولین قدم، واحد بین‌الملل ساترا با شروع پیگیری‌های حقوقی و بین‌المللی، نامه‌نگاری‌های خود را با نهادهای رگولاتوری و قضایی بین‌المللی شروع نموده است و در روزهای آینده نیز فعالیت‌های دیگری انجام خواهد داد‌، البته این سازمان به دلایل حذف این برنامه‌ها اشاره‌ای نکرده است.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در خصوص حذف اپلیکیشن های ایرانی از گوگل پلی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر