فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

گوگل دیسکاور رفع فیلتر شد ؟

بررسی‌های ما در تکراتو نشان می‌دهد که سرویس گوگل دیسکاور، حداقل از صبح امروز بدون مشکل در دسترس است. اما آیا گوگل دیسکاور رفع فیلتر شد ؟

در نتیجه اعتراضات اخیر که حالا بیش از دو ماه است کشور را به خود مشغول داشته، پلتفرم‌ها و سرویس‌های مختلفی فیلتر شده و از دسترس کاربران خارج شدند.

کریپتال گلوبال

اما دایره فیلترینگ که تا مدت مدیدی محدود به پلتفرم‌ها، شبکه‌های اجتماعی و برخی پیامرسان‌ها بود، به طرزی ناگهانی و البته شاید به یک دلیل مشخص یعنی شناسایی روبیکا به عنوان ابزار جاسوسی توسط گوگل پلی پروتکت؛ بسیاری از سرویس‌های گوگل را نیز دربرگرفت. ابزارها و سرویس‌هایی کارآمد که عملا ارتباطی با ناآرامی‌ها نداشتند و فیلتر شدن‌شان بیشتر به نظر نوعی واکنش قهری به کین‌خواهی روبیکا می‌رسید.

در این بین یکی از کلیدی‌ترین سرویس‌های فیلتر شده گوگل که برای بسیاری از وب‌سایت‌ها و کسب‌وکارهای ایرانی حائز اهمیت بود، سرویس گوگل دیسکاور بود که نفش مهمی در ترافیک روزانه بسیاری از وب‌سایت‌ها داشته و دارد. حالا بررسی‌های ما نشان می‌دهد که ممکن است محدودیت این سرویس برطرف شده باشد. اما از رفع فیلتر گوگل دیسکاور چه می‌دانیم؟

بیشتر بخوانید: مهمترین و جدیدترین اخبار فیلترینگ و محدودیت های اینترنتی! / از ضرر قطعی اینترنت تا فیلترینگ اپلیکیشن ها!

گوگل دیسکاور رفع فیلتر شد ؟

فید خبری گوگل دیسکاور براساس علاقه‌مندی‌های کاربر و فعالیت‌های او بر بستر وب، محتوای دلخواه او را به‌طور هوشمند از فضای اینترنت گردآوری می‌کند و دراختیار او می‌گذارد. فیلترینگ گوگل دیسکاور در مدت اخیر هم دسترسی کاربران به محتوای دلخواهشان را دچار مشکل کرده بود و هم آمار بازدید وب‌سایت‌های داخلی را به‌طور چشم‌گیری کاهش داده بود.

گوگل دیسکاور رفع فیلتر شد ؟

اما حالا بررسی‌های ما در تکراتو از طریق شبکه‌های مختلف اینترنت دیتا و ثابت، حاکی از این است که در حال حاضر و بدون نیاز به ابزار تغییر آی‌پی، به سادگی می‌توان بخش دیسکاور را در مروگر گوگل به روز کرد. این در حالی است که همین امکان تا پیش از این وجود نداشت و در نتیجه عدم دسترسی مخاطبان به این بخش، ترافیک بسیاری از وب‌سایت‌ها با کاهش شدید مواجه شده بود. حال باید دید آیا رفع فیلتر گوگل دیسکاور دائمی است؟

 

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره رفع فیلترینگ گوگل دیسکاور چیست؟ آیا شما به فید خبری دیسکاور در اپلیکیشن گوگل گوشی خود دسترسی دارید؟ لطفا نظر خود در این باره را با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر