بهترین بازی های کامپیوتری 2020 ؛ گلچین سبک های مختلف بازی‌ های کامپیوتری!

بازی های رایانه‌ای محدودیت سنی نمی‌شناسند و در هر رده سنی طرفدار خاص خود را دارند. در این مطلب به معرفی بهترین بازی های کامپیوتری 2020 پرداخته‌ایم.

کامپیوتر یا همان رایانه شخصی یکی از محبوبترین پلتفرم‌ها برای اجرای بازی های ویدیویی است و گیمرهای زیادی از این طریق وارد دنیای بازی ها می‌شوند. اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید در ادامه حتماً با ما همراه باشید، چرا که قصد داریم فهرست کاملی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 دنیا را به شما معرفی کنیم. با تکراتو همراه باشید.

بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان

بازی‌ های رقابتی آنلاین

Apex Legends

Apex Legends

سال انتشار: 2019 | سازنده: Respawn

Apex Legends بهترین بازی battle royale حال حاضر و یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 است. نقشه‌ بازی عالی است، سیستم ارتباط پینگ این بازی، سیستمی است که تمام بازی‌ های اول‌ شخص تیراندازی باید از آن استفاده کنند، سلاح‌ها و حرکت‌های درون بازی عالی است (دیگر از سراشیبی‌ها به پایین نمی‌دوید، بلکه سر می‌خورید)، این بازی رایگان است و به غیر از پوشیدنی‌ها، هیچ چیز فروشی دیگری در بازی وجود ندارد.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege

سال انتشار: 2015 | سازنده: Ubisoft Montreal

نسخه‌ جذابتر کانتر استرایک. شاید برخی از ویژگی‌های CS:GO را در این بازی نبینید، ولی با یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 مدرن رو به‌ رو هستید که زمان ‌بندی درست و همکاری تیمی در آن نقش مهمی دارد. یادگیری این بازی کمی سخت است و دلیل آن تمام شخصیت‌ها، گجت‌ها، نقشه‌ها و سلاح‌هایی است که از سال 2015 تا اکنون به این بازی اضافه شده‌اند. ولی با گذشت زمان با تمام این‌ها کنار می‌آیید و می‌توانید بخش‌هایی از نقشه و شخصیت‌هایی را پیدا کنید که با آن‌ها احساس راحتی می‌کنید. یوبیسافت به پشتیبانی از این بازی ادامه می‌دهد و هر سال 4 آپدیت اصلی به همراه آپدیت‌های دیگری برای بهبود این بازی عرضه می‌کند.

Overwatch

Overwatch

سال انتشار: 2016 | سازنده: Blizzard

با شخصیت‌های رنگارنگ Overwatch و جهان پرنور و فراگیر این بازی، Blizzard جهان بازی ‌های تیراندازی تیمی را به بازار جدیدی عرضه کرده است. هر یک از اعضای تیم‌های شش نفره، نقش تانک، DPS و هیلر را بر عهده می‌گیرند تا برای دستیابی به اهدافی با تیم مقابل مبارزه کنند. در این بازی فقط تعداد بیشتر کسانی که می‌کشید مهم نیست. این بازی به کار تیمی پاداش می‌دهد و این توانایی، یکی از نیازهای ضروری این بازی است. اکنون 27 قهرمان در این بازی وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید و به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که برای هر سبک بازی دست‌ کم یک قهرمان وجود دارد.

Fortnite Battle Royale

Fortnite Battle Royale

سال انتشار: 2017 | سازنده: Epic

محصولی که به ‌عنوان تقلیدی از PUBG عرضه شده بود، تکامل یافت و حالا به یک بازی تیراندازی هم‌ نسل ماینکرفت تبدیل شده است. سیستم ساخت ‌و ساز Fortnite به نشانه‌ گیری درست و همچنین دید معماری خوب اهمیت می‌دهد. با آپدیت‌های مداومی که سازنده‌ این بازی، Epic، منتشر می‌کند، شاهد سلاح‌ها، تله‌ها، ابزارها و پوسته‌های جدیدی هستیم که این بازی را به یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 تبدیل کرده‌اند.

PlayerUnknown’s Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds

سال انتشار: 2017 | سازنده: PUBG Corp

100 قاتل امیدوار با چتر نجاتشان در جزیره‌ای فرود می‌آیند، هر سلاحی را که می‌توانند برمی‌دارند و تا پای جان می‌جنگند. گرچه این سبک از بازی پدیده‌ جدیدی نبوده است، ولی PUBG توانست ژانر battle royale را به پدیده‌‌ای امروزی تبدیل کند. به‌ عنوان یک بازی اول یا سوم ‌شخص و یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان، PUBG واقع‌ گرایانه‌تر و غیرآرکیدیتر از Fortnite است. لذت این بازی در مجبور شدن بازیکنان به این است که ریسک کنند. نقشه‌ بازی کوچکتر می‌شود و بازیکنان مجبور می‌شوند با یکدیگر درگیر شوند تا اینکه در نهایت یک نفر از این خرابه‌ها سربلند بیرون می‌آید. هر لحظه از این بازی، سیلی از تصمیمات مهم است و ممکن است یک تصمیم کوچک شما را به سمت مرگ‌ بکشاند.

Rocket League

Rocket League

سال انتشار: 2015 | سازنده: Psyonix

بهترین و تنها ترکیبی از هاکی و فوتبال که می‌توانید آن را با خودروهای مجهز به راکت انجام دهید. گرچه بیشتر بازی ‌های ورزشی روی نشانه ‌گیری و دیگر جادوها تمرکز می‌کنند، Rocket League صرفا درباره‌ فیزیک و سرعت است. به بیان ساده در این بازی تلاش می‌کنید که توپ بزرگی را با اتومبیلتان گل کنید. راگت لیگ هم به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 شناخته شده است.

Hearthstone

Hearthstone

سال انتشار: 2014 | سازنده: Blizzard

دو نسخه‌ آخر این بازی Boomsday Project و Rastakhan’s Rumble هستند که هدف انتقادهای فراوانی بوده‌اند، انتقادهایی که می‌گویند این نسخه‌های جدید فاقد محتوای تازه‌ هستند. با این حال باز هم می‌توانید از این بازی به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 لذت ببرید. اگر از استفاده از نردبان‌ها می‌ترسید، می‌توانید نسخه‌ی تک ‌نفره‌ این بازی را امتحان کنید که از پازل‌ها و شکار هیولاها و بخش‌های جذاب دیگری تشکیل شده است.

League of Legends

League of Legends

سال انتشار: 2009 | سازنده: Riot Games

بازی‌ های سبک میدان جنگ چند نفره‌ آنلاین، بازی‌ های سخت و پر از پاداش و رقابتی هستند که به کار گروهی، واکنش‌های سریع و اطلاع از نقشتان در شروع، میانه و پایان بازی اهمیت می‌دهند. اگر می‌خواهید چنین بازی‌ هایی را امتحان کنید League of Legends یکی از بهترین انتخاب‌هایتان است. این بازی در قالب یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 سبک بسیار مشابهی به Dota 2 دارد.

Battlefield 1 and Battlefield 5

Battlefield 1 and Battlefield 5

سال انتشار: 2016/2018 | سازنده: DICE

گرچه طرفداران پروپاقرص Battlefield 1 می‌گویند که فقط این نسخه از بازی ارزش بازی کردن را دارد، ما نسخه  Battlefield 5 را هم پیشنهاد می‌کنیم که حالا یک مود battle royale را نیز به بازی خود اضافه کرده است.

بازی‌ های تیراندازی تک ‌نفره و گروهی

Doom Eternal

Doom Eternal

سال انتشار: 2020 | سازنده: id

بازی اصلی  Doom سال 1993، تأثیرگذارترین بازی تیراندازی تاریخ است. نسخه‌ 2016 این گیم نیز ما را شگفت ‌زده کرد. این بازی در قالب یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 بسیاری از داستان‌ سرایی‌ها و انیمیشن‌های بازی‌ های مدرن را حذف می‌کند و یک‌ راست سر اصل مطلب می‌رود. در دوم اترنال 30 ثانیه از مرحله‌ اول بازی نگذشته است که شخصیت اصلی داستان را به کناری پرت می‌کند و تیر خلاص را به آن می‌زند. در این محصول با بازی شگفت‌ انگیزی رو به ‌رو می‌شوید که شما را به حاشیه نمی‌کشاند و پر از ایده‌های جذاب و گاهی اوقات لذت‌بخش است. دوم اترنال آخرین نسخه‌ این بازی است که این جذابیت را حفظ می‌کند و یکی از سرسختترین بازی‌ های تیراندازی است که تا به حال امتحان کرده‌ایم.

Warhammer: Vermintide 2

Warhammer: Vermintide 2

سال انتشار: 2018 | سازنده: Fatshark

این بازی در سبک بازی کلاسیک Left 4 Dead است. هر قهرمان این بازی قدرت‌ها و البته ضعف‌های خود را دارد. به دلیل همین ضعف‌هاست که به هم ‌تیمی‌های خوبی نیاز دارید تا شما را نجات بدهند. در این بازی هم‌ تیمی‌های خوب و غرایز درست، بهتر از نشانه ‌گیری خوب عمل می‌کنند. در این گیم پنج قهرمان و فهرستی طولانی از سلاح‌ها برای هر کدامشان در اختیار دارید. از بازی کردن این گیم به همراه دوستانتان لذت می‌برید.

Dusk

Dusk

سال انتشار: 2018 | سازنده: David Szymanski

اگر بازی ‌های سیستم عامل داس برایتان حس نوستالژیکی دارند، از Dusk خوشتان می‌آید. در این بازی  کلیدهای رنگی و اتاق‌های مخفی، آهنگ متال، شلیک سریع با دو تفنگ و نابود کردن هیولاها را دارید. داسک به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 بازی شگفت‌انگیزی است و می‌توانید بعدازظهر خالی خود را با آن پر کنید.

Resident Evil 2 – Remake

Resident Evil 2 – Remake

سال انتشار: 2019 | سازنده: Capcom

بازسازی شگفت ‌انگیزی از یکی از بازی ‌های کلاسیک ژانر وحشت و ترکیبی از نوستالژی و امکانات بدیع در کنار عنصر چالش، زیبایی و ترس از ویژگی‌هایی هستند که رزیدنت اویل 2 – ریمیک را به یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 کرده‌اند.

بازی‌ های اکشن

Grand Theft Auto 5

Grand Theft Auto 5

سال انتشار: 2015 | سازنده: Rockstar North

GTA 5 روی بیشتر سیستم‌ها عملکرد بسیار خوبی دارد و یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 است که می‌شناسیم. اگر می‌خواهید حالت متفاوتی از این بازی را تجربه کنید سراغ GTA Online بروید. می‌توانید حالت آنلاین این بازی را با چند نفر از دوستانتان تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

Assassin’s Creed Odyssey

Assassin’s Creed Odyssey

سال انتشار: 2018 | سازنده: Ubisoft Montreal

یوبیسافت در آخرین نسخه از این بازی، عالی عمل کرده است. در Assassin’s Creed Odyssey شاهد اجرای کامل و درست سبک نقش ‌آفرینی هستیم که در آن دیگر با فهرستی از کارهایی که باید انجام بدهید مواجه نمی‌شوید، بلکه مأموریت‌هایی دریافت می‌کنید که در جهان باز این بازی، می‌توانید به شیوه‌ی خودتان آن‌ها را به انجام برسانید.

Dishonored 2

Dishonored 2

سال انتشار: 2016 | سازنده: Arkane Studios

می‌توانید به درون این بازی شیرجه بزنید و غرق مراحل سخت و ‌پیچیده‌ آن شوید. همچنین در این بازی با چند مرحله‌ سطح ‌بالا مواجه می‌شوید که تا مدت‌ها در یادتان می‌مانند. می‌توانید این بازی را در نقش دو شخصیت بازی کنید، داستان هر یک از این شخصیت‌ها و همچنین قدرت‌های متفاوتشان ارزش بازی کردن دوباره‌ این بازی را بیشتر می‌کند. همچنین اگر از طرفداران خشونت در بازی‌ های رایانه‌ای نیستید، در این بازی این امکان را در اختیار دارید که حمله‌های دشمنان را دفع کنید، آن‌ها را مغلوب و تسلیم کنید یا بی‌ هوششان کنید. دیس آنرد 2 هم به گفته منتقدین و گیمرهای زیادی جزء بهترین بازی های کامپیوتری 2020 قرار دارد.

Hitman 2

Hitman 2

سال انتشار: 2018 | سازنده: IO Interactive

بیست سال است که Agent 47 قراردادهای جدیدی می‌گیرد و در بازی‌ های رایانه‌ای، اهدافش را نابود می‌کند. اما آخرین نسخه از این بازی، بهترین نسخه‌ آن است و از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 محسوب می‌شود. اگر تا به حال این بازی را امتحان نکرده‌اید بی‌شک وقت آن رسیده است که به سراغش بروید.

بازی‌ های اکشن و نقش ‌آفرینی نوبتی

Nier: Automata

Nier: Automata

سال انتشار: 2017 | سازنده: Square Enix

این بازی اکشن نقش‌ آفرینی روی ربات‌هایی متمرکز است که به زمین ارسال شده‌اند تا با نابودی ربات‌های خطرناک زمینی، این کره را دوباره به مکانی امن برای انسان‌ها تبدیل کنند. همه‌ ربات‌های این بازی، ماشین‌هایی بی‌مغز نیستند و برخی از آن‌ها آرزوها و اهداف خود را دنبال می‌کنند. داستان این بازی شگفت ‌انگیز است و با چند پایان متفاوت، داستان‌های فرعی بسیار خوبی را ارائه می‌کند.

The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt

سال انتشار: 2015 | سازنده: CD Projekt RED

بازی The Witcher 3 داستان گرالت را دنبال می‌کند، یکی از بداخلاقترین قاتلان هیولاها که مسیر خود را با مبارزه و جادو باز می‌کند. داستان هوشمندانه و خوب و امکان کاوش در بازی تنها دو مورد از ویژگی‌هایی هستند که این محصول را به یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 تبدیل کرده‌اند.

Divinity: Original Sin 2

Divinity: Original Sin 2

سال انتشار: 2017 | سازنده: Larian Studios

بازی‌ای به سبک کلاسیک نقش ‌آفرینی  که حس مدرنی دارد. می‌توانید این بازی را به‌ شکل چهارنفره و تیمی بازی کنید. Divinity: Original Sin 2 از شخصیت‌های فوق‌العاده‌ای تشکیل شده است که در ترکیب با مبارزه‌های چالش ‌برانگیز و نوبتی آن، تجربه شگفت ‌انگیزی را به کاربران ارائه می‌دهند.

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

Ni no Kuni II: Revenant Kingdom

سال انتشار: 2018 | سازنده: Level-5

این محصول در قالب یکی از زیباترین و بلندپروازانه‌ترین گیم های نقش‌آفرینی و همچنین یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 داستان پادشاه نیمه ‌گربه‌ای را دنبال می‌کند که دنبال ایجاد کردن قلمروی پادشاهی خود است؛ قلمرویی که سرشار از صلح و صفاست و البته دوستان جدیدی را هم برای این شخصیت به همراه خود می‌آورد. در نی نو کانی 2 با بازی جهان باز خوش ‌ساختی مواجه می‌شوید که از مبارزه‌های هیجان‌انگیزی تشکیل شده است و ترکیب معناداری را به شما ارائه می‌دهد.

Dark Souls 3

Dark Souls 3

سال انتشار: 2016 | سازنده: FromSoftware

این گیم عناصری تکراری دارد و در آن با یک بازی اکشن نقش ‌آفرینی مواجه می‌شوید که در جهانی رو به مرگ و پر از هیولاها به پیش می‌رود، اما باز هم ظاهر خوبی دارد. دارک سول 3 یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان و روانترین بازی‌ های این مجموعه بازی‌ هاست و روی کامپیوتر شخصی عملکرد بسیار روانی دارد، به همین دلیل در آن دشمنان سریعتر و وحشیتری دارید که بدون اینکه به شما رحم کنند، در ثانیه‌ای جانتان را می‌گیرند.

بازی ‌های کاوش، بقا و ساخت ‌و ساز

Stardew Valley

Stardew Valley

سال انتشار: 2016 | سازنده: ConcernedApe

در این بازی مزرعه‌ای را در خارج از شهر به ارث می‌برید و روزهایتان را صرف رسیدگی به مزرعه و آشنا شدن با محلی‌ها می‌کنید، محلی‌هایی که برخی از آن‌ها آمادگی به ورود به یک رابطه‌ احساسی را با شما دارند. می‌توانید خیلی جدی شوید و سفت ‌و سخت دنبال رسیدگی به مزرعه‌تان و افزایش درآمد فصلیتان باشید، یا اینکه همه چیز را راحت بگیرید و گه ‌گاهی برای ماهیگیری بروید یا به معادن پر از هیولاها بروید و کمی هیولا شکار کنید.

Kerbal Space Program

Kerbal Space Program

سال انتشار: 2015 | سازنده: Squad

در این بازی یک فضاپیما می‌سازید و به فضا می‌روید، ساده است، مگر نه؟ اغلب نه. وقتی می‌خواهید چنین فضاپیمایی را با استفاده از تجهیزات وسیع Kerbal Space Program بسازید، ممکن است مشکلاتی پیش بیاید، مشکلاتی که اغلب به انفجارهای بزرگی ختم می‌شوند. ولی وقتی بتوانید چنین کاری را با آزمون و خطا و با موفقیت انجام دهید تازه پیشنهادهای اصلی این بازی را دریافت می‌کنید. کربال اسپیس پروگرم هم از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان محسوب می‌شود.

Subnautica

Subnautica

سال انتشار: 2018 | سازنده: Unknown Worlds

بسته به اینکه چه احساسی در رابطه با غواصی دارید، این بازی می‌تواند لحظات شگفت ‌انگیزی را برایتان رقم بزند یا تبدیل به یکی از ترسناکترین تجربه‌هایتان شود. حتی اگر حالت بقا را خاموش کنید و گاهی مجبور نباشید ماهی بگیرید و آن را بخورید تا زنده بمانید، این بازی از تونل‌های وسیع و هیولاهای بزرگی تشکیل شده است که می‌توانند شما را درسته ببلعند.

Proteus

Proteus

سال انتشار: 2013 | سازنده: Ed Key and David Kanaga

بازی Proteus در قالب یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان از طبیعت الهام می‌گیرد و آن را به صداها و شکل‌های آشنا تبدیل می‌کند، مانند تپه‌های منحنی، تنه‌ صاف درختان و قورباغه‌هایی که صدا درمی‌آورند. در این گیم می‌توانید بر فراز جزیره‌ای از گیاهان رنگارنگ و حیوانات متنوع پرواز کنید و صداهای زیبایی بشنوید، یک سمفونی زیبا که با دنبال کردن پرندگان یا ساکن ماندن میان کرم‌های شب‌تاب می‌توانید از آن لذت ببرید.

بازی ‌های سبک پازل

Return of the Obra Dinn

Return of the Obra Dinn

سال انتشار: 2018 | سازنده: Valve

بازی محبوب پازلی ‌ما در سال 2018، Return of the Obra Dinn یک بازی کارآگاهی است که در آن شما نقش یک کارآگاه بیمه را ایفا می‌کنید که مسئول بررسی کشتی گم‌ شده‌ای است که حالا پیدا شده و باید بفهمید چه بلایی سر خدمه‌ آن آمده است.

Portal 1 + 2

Portal 1 + 2

سال انتشار: 2007/2011 | سازنده: Lucas Pope

اگر این بازی پازل‌های مبتکرانه‌ای داشت و اگر داستان هوشمندانه‌ای داشت، خیلی عالی می‌شد. خوشبختانه هر دوی این گزینه‌ها در این بازی وجود دارند و تجربه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد که فراموش ‌نشدنی است و از چند جنبه ذهنتان را درگیر می‌کند. در این بازی و دنباله‌ شگفت‌انگیزش باید به شیوه‌ دیگری فکر کنید تا راهتان را به مکان‌های دیگر باز کنید و داستان غم‌انگیز و گاهی خنده ‌دار آن مسبب لذت بردن بیشترتان از این بازی می‌شود.

Opus Magnum

Opus Magnum

سال انتشار: 2017 | سازنده: Zachtronics

چالش این بازی این نیست که هر پازل را چطور حل کنید، بلکه یافتن بهترین راه برای حل کردن هر پازل است. با بازوهای رباتیک قابل برنامه ‌ریزی می‌توانید ماشین‌های کیمیاگری خود را درست کنید که در انجام کارهای پیش رویشان بسیار خوب عمل می‌کنند. در این بازی می‌بینید که دستورالعمل‌های ساده و قطعات ساده می‌توانند ماشین‌های پیچیه‌ای را درست کنند.

Gorogoa

Gorogoa

سال انتشار: 2018 | سازنده: Buried Signal

این بازی زیبا که با دست کشیده شده است یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 پازلی جهان است. در این بازی ساده‌ باید کاشی‌های طرح ‌دار را با استفاده از تخیل‌ خود بچینید تا پازل را حل کنید. پیچیدگی و شاهکار بودن این بازی، در این است که این کاشی‌ها با ظرافت بی‌عیب ‌و نقصی در کنار هم جای می‌گیرند. بخش‌هایی از هر مرحله به خوبی در مرحله‌ دیگر قرار می‌گیرند و هرگز احساس نمی‌کنید چیزی غیرمعمول را مشاهده کرده‌اید. اگر از طرفداران پازل‌ها هستید و می‌خواهید یک بازی چالش‌ برانگیز و زیبا را امتحان کنید، این گیم را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

Lumines Remastered

Lumines Remastered

سال انتشار: 2018 | سازنده: Resonair

این پازی پازل موزیکال که برای اولین بار در کنسول psp عرضه شده بود، حالا پس از 15 سال دوباره برگشته و بازگشت موفقیت ‌آمیزی نیز داشته است. این نسخه‌ جدید کیفیت بسیار خوبی دارد و موسیقی آن محشر است. لومینس از آن بازی‌ هایی نیست که در رایانه‌ شخصی، بهترین عملکرد خود را داشته باشد، انگار طوری طراحی شده است تا در کنسول‌های دستی اجرا شود، ولی اگر شانس دیگری برای تجربه کردن این بازی ندارید، پیشنهاد می‌کنیم در هر پلتفرم ممکنی این بازی را امتحان کنید.

Baba is You

Baba is You

سال انتشار: 2019 | سازنده: Hempuli Oy

بازی پازلی شگفت ‌انگیزی که در آن کلمات را می‌چینید تا قوانین جدیدی برای جهان بازی ایجاد کنید. بخشی از این بازی پازلی، منطقی، بخشی از آن  معمایی وجودی و بخش دیگری از آن نامه‌ای عاشقانه است که نشان می‌دهد زبان ما، چه پتانسیل‌های عظیمی را در خود نهفته دارد.

بازی ‌هایی با داستان عالی

What Remains of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

سال انتشار: 2017 | سازنده: Giant Sparrow

در این بازی خانه‌ عجیب ‌و غریب خانواده‌ای محکوم به نابودی را کاوش می‌کنید. سبک این بازی ابتدا آشنا به نظر می‌رسد و سپس تغییر می‌کند. هر یک از اعضای خانواده داستان زندگی خود را می‌گویند و توضیح می‌دهند که چه بلایی سرش آمده است و همه‌ این داستان‌ها با مینی‌ گیم‌ های مخصوص خود به پیش می‌روند. برخی از این مینی گیم ها ترسناک و برخی دیگر نابود کننده‌اند. بهتر است این بازی را بدون لو رفتن این داستان‌ها تجربه کنید.

Life is Strange

Life is Strange

سال انتشار: 2015 | سازنده: Dontnod

شاید بگویید داستان بیشتر بازی‌ های رایانه‌ای برای بزرگسالان جوان است، ولی مطمئن باشید که این بازی، در توصیف چنین داستانی، درست به هدف می‌زند. داستان Life is Strange درباره‌ نوجوانان، شهرهای کوچک و رازهایشان و کنار آمدن با مسئولیت‌های بزرگسالی است و این مفهوم را با قابلیت برگرداندن زمان نشان می‌دهد. پس از شروع این بازی باید کمی به آن فرصت بدهید تا پیش برود و سپس می‌توانید از داستان آن لذت ببرید. لایف از استرنج هم به عقیده افراد زیادی جزء بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان محسوب‌ می‌شود.

Tacoma

Tacoma

سال انتشار: 2017 | سازنده: Fullbright

جهانی بسازید که عاشق گشت و گذار در آن باشید، در آن کاوش کنید و دوستش داشته باشید. اگر می‌خواهید آینده‌ داستان ‌سرایی را تجربه کنید، این بازی را امتحان کنید و از شخصیت‌های مختلف، داستان‌های پر از جزئیات، کمدی و درامای آن لذت ببرید.

شبیه ‌سازی‌های، بازی ‌های ورزشی و ساختن شهرها

Forza Horizon 4

Forza Horizon 4

سال انتشار: 2018 | سازنده: Playground Games

اگر دنبال یک بازی شبیه ‌سازی قدرتمند هستید، Forza Horizon بهترین گزینه‌ای است که در اختیار دارید. این محصول به لطف ماشین‌های هیجان انگیزش و رقابت‌های مدرنش به یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 تبدیل شده است.

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

سال انتشار: 2013 | سازنده: SCS Software

بسیاری از بازیکنان تجربه‌ مشابهی از این بازی دارند و بازی را از روی کنجکاوی نصب و اجرا کرده‌اند. این بازیکنان کامیون‌های این گیم را در خیابان‌های اروپا چرخانده‌اند و پس از چندین ساعت دیده‌اند که هنوز رو به ‌روی صفحه نمایش و سرگرم رانندگی در شب هستند.

Elite Dangerous

Elite Dangerous

سال انتشار: 2014 | سازنده: Frontier Developments

فضا عظیم است. خیلی خیلی بزرگ است. در این بازی می‌توانید یک اکتشاف‌ گر فضایی بشوید و به اعماق کهکشان راه شیری بروید یا منابع معدنی شهاب‌ سنگ‌ها را استخراج کنید و تمام دنیایتان دو سنگ فضایی و اتصالی بین آن‌ها باشد. هر دوی این روش‌ها، راه خوبی برای وقت ‌گذرانی در این بازی هستند.الیت دنجرس در سبک جهان باز است و در قالب یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 به شما اجازه می‌دهد تا در اعماق کهکشان کاوش کنید و از لحظاتتان لذت ببرید.

Football Manager 2019

Football Manager 2019

سال انتشار: 2018 | سازنده: Sports Interactive

بهترین بازی در مجموعه بازی‌ های مدیریت فوتبال. همین و بس!

Frostpunk

Frostpunk

سال انتشار: 2018 | سازنده: 11 Bit Studios

این بازی که بخشی از آن ساخت ‌و ساز شهری و بخش دیگرش بقاست، از تصمیمات سختی تشکیل شده است که باید پس از انجامشان، مسئولیتتان را قبول کنید. برای اینکه بتوانید شهروندانتان را در جهانی منجمد زنده نگاه دارید، باید منابع درست را در اختیار داشته باشید و همچنین به شهروندانتان امید بدهید که آینده‌ بهتری در انتظارشان است، که البته شاید گاهی به ابزارهای خشونت ‌آمیزتری برای کنترلشان نیاز داشته باشید.

Super Mega Baseball 2

Super Mega Baseball 2

سال انتشار: 2018 | سازنده: Metalhead Software

با بازی‌ های بسیار خوب دیگری که در دسته‌ بازی‌ های ورزشی قرار دارند، Super Mega Baseball 2 فعلاً در دسته‌ بازی‌ های شبیه‌ سازیمان قرار می‌گیرد. شاید ظاهر کارتونی بازی برایتان زیاد جالب نباشد ولی با یکی از بهترین شبیه ‌سازهای بیسبال طرف هستید.

بازی‌ های آنلاین چند نفره و بازی‌ های نقش ‌آفرینی آنلاین

World of Warcraft

World of Warcraft

سال انتشار: 2004 | سازنده: Blizzard Entertainment

شاید چند موی خاکستری روی سر این بازی مشاهده کنیم، ولی هنوز هم World of Warcraft یکی از بهترین بازی‌ های آنلاین چند نفره‌ موجود است. در این بازی در جهان فانتزی بازی‌ های وارکرفت هستید و داستان بازی داستان شماست، قهرمانی که از رده‌ پایین شروع می‌کند و به قهرمان قدرتمندی تبدیل می‌شود که جهان را از شر موجودات بد حفظ می‌کند. در این گیم با وجود 12 کلاس شخصیتی و 13 نژاد،‌ می‌توانید به همان قهرمانی که می‌خواهید، تبدیل شوید. اگر از طرفداران بازی‌ های آنلاین چند نفره هستید و هنوز این بازی را امتحان نکرده‌اید،‌ پیشنهاد می‌کنیم سراغش بروید.

Warframe

Warframe

سال انتشار: 2013 | سازنده: Digital Extremes

در جهانی علمی ‌تخیلی که پر از رازست، این بازی مفهوم جالبی را ارائه می‌دهد. شما در این گیم جالب یک نینجای فضایی هستید. این بازی تیراندازی سوم شخص به سرعت شما را به ماشین کشنده‌ای تبدیل می‌کند که می‌توانید در آن همراه سه هم‌ تیمی دیگر خود روی دیوارها بدوید، از طبقه‌ها بالا بروید، پرش‌های بلندی داشته باشید و همان طور که در این بازی به پیش می‌روید ربات‌ها را بکشید و برای این کار پول بگیرید. شاید این بازی به معنای دقیق کلمه یک بازی گسترده‌ آنلاین نباشد، ولی می‌توانید مطمئن باشید که از بازی کردن آن لذت می‌برید. وار فریم هم جزء بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان است.

Path of Exile

Path of Exile

سال انتشار: 2013 | سازنده: Grinding Gear Games

این بازی که می‌توان آن را نسخه‌ بعدی Diablo 2 نامگذاری کرد، یک بازی نقش‌آفرینی پیچیده است که اشک شوقتان را سرازیر می‌کند. در پشت حلقه‌های بی‌پایانی از سیاهچاله‌ها و امکانات متعدد بازی، می‌توانید از بین صدها حالت، جزئیات شخصیتتان را مشخص کنید تا تمام ویژگی‌های مدنظرتان را داشته باشید. می‌توانید مهارت‌هایتان را به شیوه‌ای بچینید که قدرت‌های اضافی بیشتری بگیرید؛ البته بد نیست بدانید که به ماه‌ها زمان نیاز دارید تا بتوانید تمام ویژگی‌های این بازی را یاد بگیرید و از آن‌ها استفاده کنید.

EVE Online

EVE Online

سال انتشار: 2003 | سازنده: CCP Games

وحشیانه، تسلیم ‌نشدنی و ترسناک! احتمال زیادی وجود دارد که نام این بازی را شنیده باشید. نمی‌توان گفت که این بازی برای هر کسی مناسب است یا می‌توانید گاهی به آن سری بزنید و کمی تجربه‌اش کنید؛ فقط اگر می‌توانید زمان و انرژی کافی را برای این بازی بگذارید سراغش بروید. در عوض این زمان و انرژی نتیجه فوق‌ العاده‌ای را دریافت می‌کنید: انگار که همه چیز واقعی است. در ایو آنلاین با جهانی مواجه می‌شوید که همیشه در حال تکامل است و پر از تاجران، مبارزان و البته جاسوس‌هاست. بازیکنان با هم گروهی را تشکیل می‌دهند تا به اهداف بلند مدتشان دست بیابند. اگر از طرفداران بازی‌ های چند نفره هستید این گیم را به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 جهان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

بازی‌ های چندنفره‌ آفلاین

Nidhogg 2

Nidhogg 2

سال انتشار: 2017 | سازنده: Messhof

برخی می‌گویند سبک هنری و سلاح‌های اضافه ‌شده به نسخه‌ دوم این بازی کیفیت آن را از بین برده است، ولی به نظر ما هر دو نسخه از این بازی ویژگی‌های خاص خود را دارند. هر نسخه از این بازی را که امتحان کنید، داستان همین است: دو بازیکن تلاش می‌کنند تا در دو سوی صفحه ‌نمایش با یکدیگر مبارزه کنند و یکدیگر را به لبه‌ صفحه ‌نمایش هل دهند. هیجان بازی در این است که ممکن است به انتهای صفحه برسید و باز هم بتوانید به بازی برگردید و رقیبتان را شکست بدهید. اگر واکنش‌های سریعی دارید و فکر می‌کنید می‌توانید حرکات رقیبتان را پیش‌ بینی کنید، بی‌شک باید این بازی را امتحان کنید.

TowerFall Ascension

TowerFall Ascension

سال انتشار: 2014 | سازنده: Matt Thorson

هر چقدر هم که تیرکمان‌ها و تیرهایشان در بازی‌ هایی مانند Tomb Raider جذاب باشند، TowerFall بر این جذابیت می‌افزاید. چه چهار بازیکن علیه یکدیگر بازی کنند و چه دو بازیکن در یک تیم باشند و جلوی موجی از هیولاها را بگیرند، پریدن از لبه‌ها و تیراندازی بی‌عیب‌ و نقص به دشمن  یکی از ویژگی‌های کلیدی این بازی است. گرافیک پیکسلی و انیمیشن‌های زیبای این بازی، لذت آن را دوچندان کرده‌اند. اگر از طرفداران بازی‌ های ساده هستید، این بازی را به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 امتحان کنید.

Overcooked 1 and Overcooked 2

Overcooked 1 and Overcooked 2

سال انتشار: 2018 | سازنده: Ghost Town

این بازی چهار نفره‌ آشپزی، شبیه‌ ساز بسیار خوبی است که باید در آن با یکدیگر کار کنید تا غذاها را آماده کنید و سر وقت تحویل دهید. اتفاقاتی که در آشپزخانه می‌افتند این بازی را از حالت خطی خارج می‌کند و برای حل آن‌ها باید با یکدیگر بحث کنید و راه‌ حلی پیدا نمایید. در یکی از مرحله‌ها که دزدان دریایی برای سفارش غذا پیشتان می‌آیند، کانتر شما جا به ‌جا می‌شود و باید در همان لحظه تصمیم بگیرید چه‌ کار کنید که این جا به‌ جایی تأثیری روی روند کار‌تان نداشته باشد. ممکن است در این بازی کمی با هم‌ تیمی‌هایتان درگیر شوید، ولی پس از اینکه هر مرحله را با موفقیت پشت سر گذاشتید و امتیاز خوبی گرفتید، همه‌ این درگیری‌ها با حس خوبی جایگزین می‌شوند.

بازی ‌های دوبعدی پلتفرمر

Spelunky

Spelunky

سال انتشار: 2013 | سازنده: Mossmouth

یکی از بازی‌ هایی که در آن به ماجراجویی درون معدن، جنگل، غار و حتی جهنم می‌پردازید، اسپلانکی است. در طول بازی بارها و بارها می‌میرید و این مرگ‌ها گاهی ناگهانی، گاهی خنده‌دار و گاهی هم به خاطر حماقت خودتان هستند. ولی پس از مرگتان دیگر می‌دانید که چه‌ کاری را نباید انجام دهید و چطور مراحل مختلف را پشت سر بگذارید. نیمی از این بازی، یک بازی دو بعدی پلتفرمر است و نیمی دیگر از آن یک شبیه ‌سازی غنی پر از رازها و قطعه‌های درهم ‌تنیده است که کل این بازی را به یک موجود زنده تبدیل می‌کنند.

Celeste

Celeste

سال انتشار: 2018 | سازنده: Matt Makes Games

در جهان بازی ‌هایی که در آن‌ها بارها می‌میرید و از همان نقطه زنده می‌شوید، بازی‌ های پلتفرمر اکشن باید کمی سختتر باشند و می‌توانید تعادلی از این سختی را در Celeste تجربه کنید. گرافیک پیکسلی و زیبای این بازی در کنار داستان عالی آن لحظات بسیار خوبی را برای‌ شما رقم می‌زند. چالش‌های این بازی هرگز تکراری نمی‌شوند و هر محیط جدیدی چالش‌های جدیدی را با خود به ارمغان می‌آورد. اگر از طرفداران داستان خوب و همچنین گرافیک پیکسلی هستید، این بازی را به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری 2020 امتحان کنید.

Hollow Knight

Hollow Knight

سال انتشار: 2017 | سازنده: Team Cherry

در این بازی در نقش اکتشاف ‌گر کوچکی هستید که در تمدن زیرزمینی حشرات به پیش می‌رود و سرنخ دقیقی از مقصد نهاییش ندارد. برخی از ویژگی‌های محیط و همچنین افزایش قدرتتان شما را در پیدا کردن مسیر راهنمایی می‌کنند. در هالو نایت از همان لحظات اول بازی متوجه می‌شوید که فیزیک پرش‌ها و مبارزه‌ها به‌ خوبی پیاده‌ سازی شده‌اند و این همان چیزی است که شما را در این بازی نگه می‌دارد. وقتی به اندازه‌ کافی در این بازی بمانید، جذب دنیای آن می‌شوید و دیگر بیرون آمدن سخت است.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: pcgamerارسال نظر