فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

ایلان ماسک به کرونا مبتلا شد ؛ نتیجه نهایی تست کرونای مالک تسلا مشخص شد

مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس و چهارمین فرد ثروتمند دنیا یعنی ایلان ماسک به کرونا مبتلا شد. دیروز او در اظهار نظری تست های کرونا را تقلبی خوانده بود.

ایلان ماسک در توئیتی اعلام کرد که به ویروس کرونا مبتلا شده است. او چند روز پیش 4 بار تست کرونا داده بود که نتیجه آن ترکیبی از نتایج مثبت و منفی بود.

ایلان ماسک که از همان ابتدای شیوع پاندمی کرونا، اظهار نظرات عجیب و جنجال آفرینی نسبت به آن داشت،‌ این بار نیز نتایج تست کرونا خود را دستاویزی برای زیر سوال بردن نتایج و آمارهای ابتلا به کرونا کرد.

او معتقد بود اینکه با یک روش و در یک مکان و توسط یک پرستار نتیجه 4 تست کاملا متغیر باشد بسیار عحیب است و نمیتوان از آن هیچ نتیجه ای گرفت. در نتیجه وی مدعی شد تست های کرونا نتایج تقلبی به دست میدهند.

ایلان ماسک به کرونا مبتلا شد

ترکیبی از نتایج مثبت و منفی چندان تعجب‌آور نیست. ماسک آزمایش سریع آنتی‌ژن شرکت فناوری پزشکی BD را انجام داده است. طبق گفته‌ی سازمان غذا و داروی ایلات متحده (FDA) نتایج مثبت آزمایش‌های آنتی‌ژن، معمولا بسیار دقیق هستند؛ درحالی‌که نتایج منفی ممکن است کاذب باشند؛ بنابراین غیر معمول نخواهد بود که فرد مبتلا به ویروس کرونا (COVID-19) هم‌زمان نتایج منفی و مثبت کسب کند.

به‌ گفته‌ی ماسک، او تست PCR را نیز سفارش داده است که آزمایش دقیق‌تری نسبت به آنتی‌ژن به‌حساب می‌آید؛ اما  گرفتن نتیجه‌ی آن حدود ۲۴ ساعت طول می‌کشد.

ایلان ماسک به کرونا مبتلا شد

ماسک مدت‌ها استدلال می‌کرد که مقامات بهداشت عمومی، در مورد خطرات ویروس کرونا اغراق می‌کنند؛ طبق پیش‌بینی‌ ایلان ماسک، از ماه مارس (اسفند) تا آوریل (فروردین) سال جاری میلادی، هیچ پرونده‌ی جدیدی از ابتلا به کرونا در ایالات متحده ثبت نشده است و مقامات اطلاعات دروغین منتشر می‌کنند.

در جریان همه‌گیری ویروس کرونا و به تبع آن تعطیلی مشاغل، هنگامی که در ماه مارس مقامات ایالتی به تسلا دستور دادند کارخانه خود در فریمونت کالیفرنیا را تعطیل کند، ماسک مقاومت کرد و تسلا سرانجام چندین روز پس از اجرایی شدن قانون، مجبور شد این مرکز را تعطیل کند. درنهایت در ماه مه (اردیبهشت)، تسلا خواستار حق ازسرگیری فعالیت‌های کارخانه‌ی کالیفرنیا شد؛ همچنین او در گزارش مالی شرکت در فروردین‌ماه، الزامات تعطیلی مشاغل را «فاشیستی» توصیف کرد و از مقامات درخواست کرد آزادی را به مردم پس دهند.

بیشتر بخوانید:

ایلان ماسک به کرونا مبتلا شد ! نظر شما در این باره چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر