فرادرس


همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

علت افزایش رکورد شکنانه قیمت بیت کوین چیست؟

طی سال گذشته خبر افزایش قیمت های پیاپی بیت کوین برای ما عادی شده است. اما علت افزایش رکورد شکنانه قیمت بیت کوین چیست و تا کجا ادامه دارد؟

سرمایه گذاری پرسود و تضمینی دلاری

اگر با ما هراه بوده باشید احتمالا میدانید که در تکراتو اخبار و مقالاتی رتبط با بیت کوین را نیز پوشش می‌دهیم. سال جاری میلادی برای این ارز دیجیتال یک سال رویایی بود. به حدی که بیت کوین با بالاترین ارزش خود طی سه سال گذشته روبرو شد.

ارزهای دیجیتال دیگری هم طی سال جاری رونمایی شدند و اخباری نیز از عرضه ارزهای دیجیتا دیگر مطرح شد. اما بیت کوین به عنوان پادشاه دنیای ارزهای دیجیتال امسال با افزایش قیمت های بی سابقه ای مواجه شد.

برخی کارشناسا حتی پیش بینی میکنند این افزایش قیمت ادامه خواهد داشت و تا کریسمس باید انتظار ارزش 20 هزار دلاری برای هر واحد بیت کوین داشت.

علت افزایش رکورد شکنانه قیمت بیت کوین چیست؟

به نظر می‌رسد اصلی‌ترین دلیل افزایش قیمت، ورود سرمایه‌گذاران سازمانی به این حوزه باشد که حالا بیت‌کوین را یک سرمایه‌گذاری امن برای آینده تلقی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

سیمون پیترز، تحلیلگر پلتفرم سرمایه‌گذاری eToro می‌گوید: «انبوهی از فاکتورهای مختلف در افزایش قیمت کنونی وجود دارد». از جمله این فاکتورها می‌توان به ورود سرمایه‌گذاران سازمانی بزرگ که جزو سرمایه‌گذاران قابل اعتماد دسته‌بندی می‌شوند، شکل‌گیری برنامه‌های دریافت مقرری مبتنی بر بیت‌کوین و تمایل دانشگاه‌ها به پرداخت فاند در قالب این رمزارز اشاره کرد.

افزایش رکورد شکنانه قیمت بیت کوین

تحلیلگران موسسه JP Morgan نیز می‌گویند که افرادی که پیشتر روی طلا سرمایه‌گذاری می‌کردند، حالا بیت‌کوین را جایگزینی مدرن برای طلا تلقی می‌کنند. اصلی‌ترین شباهت میان بیت‌کوین و طلا اینست که مقادیر محدودی از هر دو در بازار یافت می‌شود. بیت‌کوین در حال حاضر به ۲۱ میلیون کوین محدود شده است.

راس مولد، سرمایه‌گذاری در شرکت AJ Bell توضیح می‌دهد که «منابع محدود بیت‌کوین باعث می‌شود گزینه‌ای جذاب برای افرادی باشد که نیاز به حفظ سرمایه خود دارند. آن هم در دورانی که پول در گردش دارد افزایش می‌یابد». این «افزایش پول در گردش» ارتباطی مستقیم با پاندمی کووید-۱۹ دارد و بانک‌های مرکزی در حال پمپاژ میلیاردها دلار به اقتصاد خود هستند تا از اثرات بالقوه قرنطینه اجباری جان سالم به در ببرند.

ترندهای جستجو نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان عادی هم مجددا به بیت‌کوین علاقه‌مند شده‌اند و خود این موضوع می‌تواند عاملی دیگر در روند افزایش قیمت باشد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص علت افزایش رکورد شکنانه قیمت بیت کوین چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر