همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ و همچنین شارژ نشدن باتری آن

گوشی های سامسونگ کارایی خوبی دارند، اما گاهی اوقات به دلایلی روشن نمی‌شوند. در این مطلب به نحوه حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ پرداخته‌ایم.

روشن نشدن گوشی از مشکلات رایجی محسوب می‌شود که ممکن است هر کاربری با آن مواجه شود. چنین مشکلی بنا به دلایل مختلفی نظیر عدم عملکرد صحیح سخت افزار و نرم افزار گوشی رخ می‌دهد. اگر از کاربران گوشی های سامسونگ، هواوی و سایر گوشی های اندرویدی هستید و با مشکل روشن نشدن گوشی خود مواجه شده‌اید، تا انتهای این مقاله را بخوانید. در این مقاله قصد داریم به آموزش حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌ های اندروید و ارائه راهکارهایی برای رفع مشکل شارژ نشدن باتری گوشی های اندروید بپردازیم. با تکراتو همراه باشید.

حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌ های اندروید

رفع مشکل روشن نشدن گوشی با شارژ کردن

در بسیاری از مواقع یک گوشی یا تبلت اندروید به دلیل نداشتن شارژ کافی روشن نمی‌شود. بنابراین در صورتی که شما هم با مشکل روشن نشدن گوشی خود مواجه شده‌اید و پیش از به وجود آمدن چنین مشکلی، اختلالی در عملکرد گوشی خود مشاهده نکرده بودید، احتمالا علت روشن نشدن گوشی شارژ نداشتن باتری آن است.

شارژ کردن
حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

بنابراین باید مطمئن شوید که باتری دستگاه شارژ کافی داشته باشد. همچنین عملکرد شارژر و پورت شارژ گوشی خود را مورد بررسی قرار دهید. در برخی از موارد وجود گرد و غبار یا یک شیء در پورت شارژر مانع شارژ شدن باتری گوشی می‌شود. به همین دلیل باید پورت شارژ گوشی را بررسی کنید. جهت بررسی عملکرد شارژر خود نیز می‌توانید آن را روی یک دستگاه دیگر تست نمایید.

جدا سازی باتری گوشی

به طور قطع تاکنون با مشکل هنگ کردن صفحه نمایش گوشی خود مواجه شده‌اید. هنگامی که گوشی هنگ می‌کند، صفحه نمایش و دکمه‌های گوشی از کار می‌افتند. حال ممکن است چنین اتفاقی در حین روشن شدن گوشی نیز رخ دهد. بنابراین برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ خود پیشنهاد می‌کنیم باتری را از دستگاه اندرویدی خود خارج کنید و پس از چند ثانیه مجددا آن را درون دستگاه قرار دهید. در صورتی که از یک دستگاه با باتری جدا نشدنی استفاده می‌کنید، می‌توانید دکمه پاور را به مدت چندین ثانیه فشار دهید و نگه دارید. مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور بسته به مدل گوشی متفاوت است و می‌تواند بین 10 الی 30 ثانیه باشد.

بررسی عملکرد باتری دستگاه اندرویدی

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ، هواوی و غیره می‌تواند مربوط به عدم عملکرد صحیح باتری دستگاه باشد. در صورتی که تجهیزات شارژ دستگاه اندرویدی شما مشکلی ندارد و با استفاده از روش جدا کردن باتری از گوشی مشکلتان رفع نشد، پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ خود عملکرد باتری آن را بررسی کنید. همانطور که مطلع هستید عمر باتری دستگاه های اندرویدی به مرور زمان و پس از چندین سال استفاده تمام می‌شود. ضربه دیدن دستگاه، قرار گرفتن در معرض دمای بالا و ریخته شدن مایعات روی گوشی نیز به باتری آسیب وارد می‌کند.

بررسی عملکرد باتری
حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

به منظور بررسی عملکرد باتری دستگاه، آن را به شارژ بزنید. روشن شدن گوشی پس از اتصال به شارژر بدین معنا خواهد بود که باتری دستگاه مشکلی ندارد. در برخی موارد هنگامی که گوشی شارژ کافی برای نمایش صفحه را ندارد، یک چراغ قرمز رنگ برایتان نمایان می‌شود که به معنای شارژ شدن دستگاه است. در صورت عدم مشاهده آیکون شارژ شدن باتری می‌توان این گونه نتیجه گرفت که باتری دچار مشکل شده است و نیاز به تعویض دارد.

بیشتر بخوانید:

روشن نشدن صفحه نمایش

از دیگر دلایل روشن نشدن گوشی سامسونگ، هواوی و غیره می‌توان به خرابی صفحه نمایش دستگاه اشاره کرد. در چنین شرایطی ممکن است صفحه نمایش به درستی عمل نکند و شما به اشتباه تصور کنید که گوشی روشن نمی‌شود. جهت بررسی این موضوع دکمه پاور دستگاه اندرویدی خود را برای مدت زمان 30 ثانیه نگه دارید. سپس با استفاده از یک گوشی دیگر با شماره خود تماس برقرار کنید. زنگ خوردن گوشی و برقراری تماس بدین معنا خواهد بود که صفحه نمایش گوشی شما مشکل دارد.

روشن نشدن صفحه نمایش
حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

استفاده از کامپیوتر جهت حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

در صورتی که با استفاده از روش‌های فوق، مشکل روشن نشدن گوشی شما برطرف نشد، پیشنهاد می‌کنیم برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ خود از کامپیوتر جهت رفع این مشکل استفاده نمایید. بدین منظور مراحلی را که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، طی کنید:

 • ابتدا دستگاه اندرویدی خود را از طریق کابل به یک کامپیوتر متصل کنید.
 • گوشی خود را برای مدت زمان 15 دقیقه در این حالت شارژ کنید.
 • کابل را از گوشی جدا کنید.
 • ده ثانیه صبر کنید و سپس مجددا کابل را به گوشی متصل نمایید.
 • گوشی خود را برای مدت زمان 30 دقیقه در این حالت شارژ کنید.
 • دکمه پاور گوشی را به مدت 5 ثانیه نگه دارید.
 • گزینه Restart را انتخاب کنید.
 • در صورت عدم مشاهده گزینهRestart ، کلید پاور گوشی خود را برای مدت زمان 30 ثانیه نگه دارید.

بازگرداندن دستگاه به تنظیمات کارخانه

مشکل بوت نشدن دستگاه اندرویدی به دلایل مختلفی از جمله آپدیت و نصب رام کاستوم رخ می‌دهد. در این حالت برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ می‌توانید با فکتوری ریست کردن دستگاه آن را روشن کنید. در نظر داشته باشید که با انجام چنین عملی تمامی اطلاعات گوشی شما حذف خواهند شد. به همین منظور تهیه بکاپ از اطلاعات دستگاه در باز‌ه‌های زمانی منظم از اهمیت بسیاری برخوردار است. به منظور بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه ابتدا باید آن را در حالت ریکاوری قرار دهید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • دکمه‌های پاور و کم کردن صدا را به صورت همزمان فشار دهید و تا زمان مشاهده لوگو اندروید نگه دارید.
 • از دکمه‌های تنظیم صدا جهت مراجعه به بخش Recovery Mode استفاده کنید.
 • با استفاده از دکمه‌های تنظیم صدا گزینه Wipe Data/Factory Reset را انتخاب کنید و سپس کلید پاور را فشار دهید.
 • در نهایت پس از انتخاب گزینه Yes—Erase all Data دکمه پاور را فشار دهید.
بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه
حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

پس از انجام مراحل فوق، فرایند فکتوری ریست کردن گوشی شما آغاز می‌شود. تکمیل این فرایند چندین دقیقه طول می‌کشد.

7 راه حل برای مشکل شارژ نشدن گوشی اندرویدی

مشکل دیر شارژ شدن گوشی یکی از اتفاقات ناراحت کننده‌ای است که می‌تواند برای گوشی شما رخ دهد. در این قسمت به ارائه 7 راه حل برای رفع این مشکل پرداخته‌ایم.

برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی، آن را مجددا راه‌اندازی کنید

به طور معمول دلیل شارژ نشدن یک گوشی اندروید یا بالا نرفتن درصد شارژ گوشی می‌تواند بسیار ساده اما در عین حال عجیب باشد. شاید جالب باشد که بدانید راه ‌اندازی مجدد گوشی اندروید می‌تواند اولین گام شما برای رفع این مشکل باشد. درواقع این کار باعث خواهد شد تا تمام اپلیکیشن‌هایی که در پس زمینه باز هستند، بسته شوند و گوشی دوباره عملکرد خود را از سر بگیرد.

برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی، آن را مجددا راه‌اندازی کنید

برای این کار کافی است که کلید پاور گوشی خود را نگه دارید و بعد روی گزینه Restart یا راه‌ اندازی مجدد ضربه بزنید. در صورتی که با این راهکار مشکل شارژ نشدن باتری موبایل اندروید شما برطرف نشود، باید به دنبال برنامه‌های شخص ثالثی بگردید که ممکن است باعث ایجاد مشکل دیر شارژ شدن گوشی یا عدم شارژ باتری گوشی شده‌اند و برنامه مشکوک را پاک کنید.

موبایل خود را در حالت Safe Mode شارژ کنید

اگر با روشی که در بالا گفتیم مشکل شارژ نشدن موبایل اندرویدی شما برطرف نشد، گوشی خود را در حالت ایمن یا Safe Mode بوت کنید. درواقع حالت ایمن یک محیط سندباکس است که گوشی شما را در حالت اولیه با نرم افزار پیش فرض قرار می‌دهد. در این حالت تمام برنامه‌های دیگری که به طرق مختلف در گوشی شما نصب شده‌اند اجرا نخواهند شد. در صورتی که مشکل شارژ نشدن گوشی با این روش برطرف شود و گوشی در این حالت شارژ گردد، مشخص می‌شود که یک برنامه شخص ثالث مانع این کار شده است. درنتیجه لازم است برنامه مورد نظر را پیدا و حذف کنید و گوشی را مجددا راه ‌اندازی نمایید.

موبایل خود را در حالت Safe Mode شارژ کنید

اگر نتوانستید متوجه شوید که مشکل از کدام برنامه است، ریست کارخانه و برگرداندن گوشی به تنظیمات اولیه کار دیگر و البته مطمئنتری است که می‌توانید در این زمینه انجام دهید. برای ورود به حالت Safe Mode یا همان حالت ایمن گوشی دکمه پاور را فشار دهید و چند ثانیه نگه دارید. در گزینه‌های ظاهر شده، گزینه Power Off را نیز برای چند ثانیه لمس کنید. حالا گوشی شما در حالت ایمن بازگذاری می‌شود. برای بازگشت نیز کافی است دکمه پاور گوشی را مجددا فشار دهید و گزینه Restart را لمس کنید.
اگر با این روش نتوانستید گوشی خود را به حالت ایمن ببرید، جای نگرانی نیست چرا که تمام پوسته‌های اندروید با یک روش عمل نمی‌کنند و ممکن است روند ورود به سیف مود در گوشی‌های مختلف متفاوت باشد. در این صورت پیشنهاد می‌دهیم به وب سایت پشتیبانی گوشی خود مراجعه کنید و از آنجا مشاهده کنید که برای ورود به حالت ایمن گوشی هوشمندتان باید چه کلیدهایی را فشار دهید.

بیشتر بخوانید:

از یک کابل، سوکت یا آداپتور دیگر استفاده کنید

یکی دیگر از مشکلاتی که منجر به عدم شارژ گوشی اندرویدی شما می‌شود، وجود ایراد در لوازم جانبی همچون شارژ است. درواقع ممکن است کابل گوشی شما در استفاده طولانی مدت خراب شود و یا اینکه آداپتور دیگر نتواند عملکر سابقش را ارائه کند.

حتی ممکن است سوکت شارژر موبایل شما در انتقال صحیح جریان برق به مشکل برخورده باشد. درنتیجه این اتفاقات شما باید برای شارژ کردن گوشی اندرویدی خود از کابل یا شارژر دیگری استفاده کنید یا حتی سوکت را تعویض کنید. برای اینکه متوجه شوید مشکل از سوکت است می‌توانید گوشی خود را با کابل موبایل به کامپیوتر وصل کنید، اگر گوشی شارژ شد یعنی ایراد از سوکت بوده است.

از یک کابل، سوکت یا آداپتور دیگر استفاده کنید

همچنین در صورت خرابی شارژر یا آداپتور هم می‌توانید آن را از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید.

آیا مشکل شارژ نشدن گوشی یک خطای نرم افزاری است؟

یکی از مشکلاتی که معمولا سیستم عامل‌های تلفن همراه با آن مواجه می‌شوند عدم نمایش آیکون اعلام شارژ در هنگام شارژ شدن گوشی است. در این صورت کاربر نمی‌فهمد که باتری گوشی هوشمندش چقدر شارژ شده است. برای حل این مشکل پیشنهاد می‌دهیم اپلیکیشن موبایل Ampere را نصب کنید تا بتوانید وضعیت شارژ گوشی خود را ببینید. درواقع زمانی که گوشی خود را به برق متصل کرده‌اید می‌توانید وارد این برنامه شوید و اطلاعات و جزئیات مربوط به شارژ شدن گوشی را مشاهده کنید.
گاهی اوقات چنین مشکلاتی می‌توانند با بروزرسانی سیستم عامل نیز حل شوند. حتی در مواردی هم دیده شده که با راه‌اندازی مجدد گوشی این مشکل حل شده است.
آیا مشکل شارژ نشدن گوشی یک خطای نرم افزاری است؟

برنامه Ampere همچنین می‌تواند وضعیت سلامت باتری را نیز به کاربران نشان دهد. نمایش میزان ولتاژ و دمای فعلی باتری نیز از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار هستند. علاوه بر این‌ها یکی دیگر از روش‌های بررسی شارژ زمانی است که گوشی خاموش باشد. اگر گوشی خاموش باشد و آن را به شارژ وصل کنید باید انیمیشن مربوط به شارژ گوشی را مشاهده کنید. اگر این انیمیشن یا علامت مربوط به آن نشان داده نشد، احتمالا گوشی شما دچار مشکل شده است.

تمیز کردن درگاه شارژ

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند منجر به شارژ نشدن موبایل شود، نشستن گرد و خاک روی پورت شارژ گوشی است. درواقع یکی از بخش‌هایی که در گوشی تلفن همراه می‌تواند آسیب‌پذیر باشد، درگاه شارژ است که در صورت خاکی بودن به راحتی می‌تواند باعث شارژ نشدن باتری موبایل شود. شما می‌توانید برای بررسی این مورد درگاه شارژ گوشی خود را بررسی کنید و در صورت مشاهده گرد و خاک آن را تمیز کنید.

تمیز کردن درگاه شارژ

این کار به راحتی با کمک یک پنبه قابل انجام است. در هنگام انجام این کار دقت کنید و آن را به آرامی انجام دهید تا به درگاه شارژ آسیبی وارد نشود. بد نیست که از یک چراغ قوه نیز کمک بگیرید و با پنبه و اگر توانستید با خلال دندان این کار را به آرامی انجام دهید.

آیا گوشی اندروید شما در آب افتاده است؟

در آب افتادن گوشی می‌‎تواند علت دیگر شارژ نشدن گوشی در حالت روشن یا خاموش بودن آن باشد. در صورتی که گوشی در آب افتاده باشد حتما توجه داشته باشید که قبل از شارژ کردن باتری آن را خشک کنید. برای این کار روش‌های مختلفی وجود دارد. استفاده از باد سشوار یا یک کاسه برنج می‌تواند در این زمینه راهکار خوبی باشد.

آیا گوشی اندروید شما در آب افتاده است؟

با این حال توجه داشته باشید که برای شارژ باتری گوشی اندرویدی که در آب افتاده است می‌بایست 24 ساعت صبر کنید تا گوشی کاملاً خشک شود. بعد از این زمان و انجام اقدامات لازم می‌توانید نسبت به شارژ مجدد دستگاه اقدام کنید.

مراجعه به یک مرکز تعمیرات موبایل

اگر همه راهکارهایی را که در بالا برای حل مشکل شارژ نشدن گوشی اندروید بیان کردیم امتحان کرده‌اید و علت شارژ نشدن گوشی مشخص نشد، می‌توانید آن را به یک مرکز تخصصی تعمیرات موبایل ببرید. در این صورت به نظر می‌رسد گوشی اندروید شما با یک مشکل سخت افزاری مواجه شده باشد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: makeuseof و تکراتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر