ناسا سرانجام از برنامه بازگشت به ماه خود پرده برداشت!

ناسا سرانجام از برنامه بازگشت به ماه خود پرده برداشت. در این برنامه که در قالب یک فایل پی دی اف منتشر شده است،‌ اطلاعات جزئی دیگری نیز وجود دارد.

ناسا پیش تر پیمان آرتمیس را رسما معرفی کرده بود. این پیمان شامل توافق نامه‌هایی است که از طریق آن از کشورهایی که قصد دارند با ایالات متحده برای بازگشت به سطح ماه همکاری کنند، می‌خواهد تا با بسیاری از اصول موافقت کنند. این توافق نامه‌ها مطابق با برنامه آرتمیس نامگذاری شده است، که طرح ارسال اولین زن و مرد دیگری را به سطح ماه تا سال 2024 در دست دارد.

آنها باید به شفافیت در کار خود متعهد شوند و این که کشف فضا تنها در جهت اهداف «صلح آمیز» است، و همچنین باید تضمین کنند که برای نجات فضانوردی که در طول مأموریت به خطر افتاده باشد، همکاری کنند.

ناسا سرانجام از برنامه بازگشت به ماه خود پرده برداشت

ناسا اعلام کرده تا سال ۲۰۲۴ دوباره بشر پا روی ماه می‌گذارد، با این حال برخی از متخصصان هوا و فضا این بازه زمانی را بسیار کوتاه و دستیابی به این هدف را تقریبا غیرممکن می‌دانند. حالا این آژانس فضایی نقشه آرتمیس را منتشر کرده که شامل یک فایل PDF حاوی جزئیات نحوه انجام این سفر هیجان‌انگیز می‌شود.

ناسا سرانجام از برنامه بازگشت به ماه خود پرده برداشت
ناسا سرانجام از برنامه بازگشت به ماه خود پرده برداشت

«جیم برایدنستاین» به عنوان مدیر ناسا اعلام کرده که این آژانس در ماه‌های اخیر بیشتر برنامه‌های اکتشافی خود را پایه‌گذاری کرده و همچنان به اصلاح بودجه و همچنین معماری این برنامه ادامه می‌دهد.

در سند منتشر شده از سوی ناسا شاهد نمایش پیشرفت‌های این آژانس فضایی تا به امروز هستیم و همچنین ماموریت‌های اصلی در آن شناسایی شده‌اند. در حالی که با برخی اطلاعات و جزئیات این برنامه آشنا هستیم، سند اخیر یک دید کلی از دستاوردهای ناسا مانند آزمایش‌های «Orion» و «SLS» به ما می‌دهد.

بیشتر بخوانید:

در این سند درباره آزمایش‌هایی که فضانوردان در هنگام رسیدن به ماه انجام خواهند داد و همچنین نمونه‌هایی که باید جمع آوری کنند، توضیح داده شده. ناسا در این سند جزئیاتی درباره نقش «دروازه ماه» در زمینه حضور دائمی انسان روی ماه منتشر کرده که شامل نحوه تامین نیازهای پایه فضانوردان می‌شود.

ناسا برای علاقه‌مندان به برنامه آرتمیس جزئیات بیشتری درنظر گرفته که شامل تست این آژانس در طی ماموریت «آرتمیس II» می‌شود. آرتمیس II اولین پرواز این برنامه خواهد بود که فضانوردان را راهی ماه می‌کند.

این آزمایش جدید برای ارزیابی توانایی‌های کنترل دستی Orion و سخت افزارهای و نرم افزارهای مربوطه انجام خواهد شد. این تست اطلاعاتی در اختیار ناسا قرار می‌دهد که نمی‌تواند از آماده‌سازی‌های روی زمین به دست آورد و نیاز به یک ماموریت واقعی فرود روی ماه دارد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص پروژه بلندپروازانه ناسا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

 ارسال نظر