کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بعد از آمریکا یک کشور دیگر نیز دست به فیلترینگ تیک تاک زد!

چندی پیش برایتان از ماجرای طولانی فیلترشدن تیک تاک و ویچت در آمریکا گفتیم. حال و بنابر اخبار یک کشور دیگر نیز دست به فیلترینگ تیک تاک زده است. با ما باشید.

آرون گروپس

رشد فوق العاده و موفقیت اپلیکیشن تیک تاک در جلب نظر کاربران در هر جای دنیا و به هر زبانی؛ بیش از خوشبختی؛ برای مالکان این اپلیکیشن چینی دردسر در پی داشته است.

مدتها پیش بود که دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات متحده آمریکا به بهانه مسائل امنیتی به گسترش استفاده از تیک تاک اعتراض کرد و خواهان محدود کردن فعالیت این اپلیکیشن شد.

در اولین قدم دولت امریکا سعی کرد با خرید این اپلیکیشن از طریق کمپانی هایی چون مایکروسافت و حتی اوراکل، کنترل این اپلیکیشن محبوب را در دست بگیرد.

اما عدم موفقیت در این استراتژی و سرسختی چینی ها در فروش این اپلیکیشن؛ دونالد ترامپ را به فیلتر کردن اپلیکیشن تیک تاک ناگزیر کرد. مدت زیادی از حذف شدن تیک تاک و ویچت از اپ استورهای امریکایی به دستور دولت این کشور نگذشته است.

حال و پس از ماجرای طولانی تیک تاک و ترامپ؛ نوبت به کشور همسایه خودمان یعنی پاکستان رسیده است. بنابر اخبار رسیده، اپلیکیشن تیک تاک من بعد در پاکستان نیز فیلتر خواهد بود.

بعد از آمریکا یک کشور دیگر نیز دست به فیلترینگ تیک تاک زد

تاکنون، نرم‌افزار اشتراک‌گذاری ویدئو تیک‌تاک با مشکلات زیادی روبه‌رو بوده است. هنوز مسائل به‌وجود‌آمده میان تیک‌تاک و دولت آمریکا حل نشده؛ اما به‌تازگی خبری در فضای مجازی منتشر شده است که از مسدود‌شدن این نرم‌افزار در یک کشور دیگر خبر می‌دهد. پاکستان جدیدترین کشوری است که دانلود و نصب این برنامه را ممنوع کرده و دیگر نمی‌گذارد کاربران از آن استفاده کنند. بااین‌حال، دلیل ممنوع‌شدن این اپلیکیشن در پاکستان با ایالات متحده آمریکا متفاوت است.

بیشتر بخوانید:

به‌گفته مسئولان پاکستانی، نه‌تنها تیک‌تاک به شکایت‌های مربوط به محتوای غیراخلاقی یا ناشایست دولت این کشور پاسخ نداده؛ بلکه آن‌ها را افزایش نیز داده است. روز جمعه، اداره‌ی مخابرات پاکستان (PTA) گفت که به تیک‌تاک برای رفع این مشکل فرصت داده است؛ اما توسعه‌دهندگان این اپلیکیشن اشتراک‌گذاری ویدئو به این مسئله توجهی نکرده‌اند. همچنین، مسئولان پاکستانی گفته‌اند که اگر تیک‌تاک راهی برای تعدیل محتوای غیراخلاقی خود ارائه دهد، می‌توان آن را از حالت مسدود خارج کرد.

فیلترینگ تیک تاک

غیر از آمریکا، هندوستان نیز این اپلیکیشن را مسدود کرده بود. همان‌طورکه پیش‌تر اشاره کردیم، تیک‌تاک در آمریکا نیز به‌مشکل برخورده است؛ البته دولت آمریکا اعلام کرده اگر این اپلیکیشن به شرکتی آمریکایی فروخته شود، دیگر آن را مسدود نمی‌کند. گفته می‌شود اوراکل و والمارت می‌توانند باهم ۲۰ درصد از سهام تیک‌تاک را بخرند و در شرکت جدیدی به‌نام TikTok Global سرمایه‌گذاری کنند. هنوز مشخص نیست آینده‌ی این شرکت چینی چه می‌شود؛ اما باید گفت تیک‌تاک یکی از شبکه‌های اجتماعی موفق در دنیای فناوری است.

بیشتر بخوانید:

بعد از آمریکا یک کشور دیگر نیز دست به فیلترینگ تیک تاک زد؟ نظر شما چیست؟  نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر