هک رابین هودی ؛ ماجرای بیت کوین‌های دزدیده شده‌ای که به خیریه اهدا شدند!

هک رابین هودی داستان یک گروه هکری به نام نیمه تاریک است که تمام بیت کوین‌هایی که سرقت کرده‌اند را به دو خیریه اهدا کردند. با ما در ادامه این خبر همراه باشید.

این گروه هکری که به نام «نیمه تاریک» معروف هستند با اهدای بخشی از پول‌های به دست آمده از حملات باج‌افزاری خود به دو خیریه جهانیان را متعجب کردند.

آنها با این ادعا که قصد دارند «جهان را به جای بهتری تبدیل کنند» ۰.۸۸ بیت‌کوین که در حدود ۱۰هزار دلار ارزش دارد را به دو خیریه اهدا کردند؛ خیریه پروژه آب و کودکان بین‌الملل. خیریه پروژه آب برای بهبود دسترسی به آب شرب در آفریقای سیاه فعالیت دارد و کودکان بین‌الملل نیز در مبارزه با فقر فعالیت می‌کند و به کودکان نیازمند کمک می‌کند.

هک رابین هودی ؛ ماجرای بیت کوین‌های دزدیده شده‌ای که به خیریه اهدا شدند!

در پستی که در “شبکه تاریک” اینترنت منتشر شد، این گروه رسید‌های ۱۰۰۰۰ دلار بیت‌کوین را منتشر کرد که به دو موسسه خیریه اهدا شده است.

“بچه‌های جهانی” یکی از این گروه‌های خیریه می‌گوید که این پول را نگه نخواهد داشت. این حرکتی عجیب و غریب و پیچیده هم از نظر قانونی و هم از نظر اخلاقی است.

هک رابین هودی
بیت کوین‌های دزدیده شده‌ای که به خیریه اهدا شدند

“دارکساید” در پستی که ۱۳ اکتبر منتشر شده می‌گوید، فقط از شرکت‌های بزرگ سودآور باجگیری می‌کند. حمله‌کننده‌ها، سیستم فناوری اطلاعات را گروگان می‌گیرند تا زمانی که باج مورد نظر آن‌ها پرداخته شود.

آن‌ها نوشتند: “به نظر ما منصفانه است که بخشی از پول این شرکت‌ها به خیریه پرداخت شود. مهم نیست که شما فکر کنید کار ما چقدر بد است، ما خوشحالیم که کمک می‌کنیم زندگی یک نفر تغییر کند. امروز ما اولین مبلغ را اهدا کردیم.”

گروه “بچه‌های جهانی” از بچه‌ها، خانواده‌ها و گروه‌های آسیب‌پذیر در هند، فیلیپین، کلمبیا، اکوادور، زامبیا، جمهوری دومینیکن، گواتمالا، هندوراس، مکزیک و آمریکا حمایت می‌کند.

سخنگوی این گروه درباره این پول گفت: “اگر منبع این پول یک هکر باشد، ما آن را نگه نخواهیم داشت.”

گروه “پروژه آب”، در راه بهبود دسترسی به آب سالم در برخی کشورهای آفریقایی کار می‌کنند و تاکنون حاضر به واکنش در این مورد نشده است.

هک رابین هودی
بیت کوین‌های دزدیده شده‌ای که به خیریه اهدا شدند

برت کالو، از کارشناسان امنیت سایبری می‌گوید: “هنوز مشخص نیست که هکرها با اهدای این پول دقیقا چه هدفی را دنبال می‌کنند. شاید کمکی باشد برای تسکین عذاب وجدان؟ شاید هم به دلایلی خودپسندانه، آن‌ها می‌خواهند بیشتر با شخصیت‌های رابین هود مانند دیده شوند تا باجگیرانی بی‌وجدان.”

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص هک رابین هودی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید!ارسال نظر