فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

حذف درآمد از تبلیغات یوتیوب ؛ تغییر سیاست های درآمدزایی!

یوتیوب در پلتفرم درآمدزایی خود تغییراتی را اعمال کرده است که با واکنش منفی کاربران مواجه شده است. اولین قدم که امروز عملی شد حذف درآمد از تبلیغات است.

پلتفرم یوتیوب با پلن های درآمدزایی منحصر به فرد خود مدتها بود که از جمله برترین پلتفرم های مدیا محور برای کسب درآمد به حساب میامد. در این پلتفرم شما به ازای نمایش تبلیغات در کانال خود میزان مشخصی درآمد کسب میکنید.

حال اما به نظر میرسد یوتیوب قصد اعمال تغییراتی در این روند دارد. در اولین قدم امروز یوتیوب نمایش تبلیغاتی در کانال ها را بدون پرداخت هزینه به صاحبان آنها کلید زد.

این موضوع برای صاحبان کانال ها که روی تبلیغات و درآمد ناشی از آن حساب ویژه ای باز میکنند میتواند بسیار نگران کننده باشد.

حذف درآمد از تبلیغات یوتیوب

نمایش تبلیغ یکی از اصلی‌ترین منابع درآمدی یوتیوب است اما این شرکت برای تشویق تولیدکنندگان محتوا به انتشار ویدیو در پلتفرم خود بخشی از این درآمد را با آنها به اشتراک می‌گذارد. این روش درآمدزایی تنها شامل کانال‌هایی می‌شد که در برنامه «Partner Program» مشارکت داشتند، حالا اما یوتیوب با تغییر قوانین خود تبلیغات را روی ویدیوهایی خارج از این برنامه نیز آغاز می‌کند.

این تغییر بسیاری از صفحات نه چندان پر مخاطب را شامل می‌شود چرا که این صفحات تا زمانی که دستکم ۱۰۰۰ مشترک یا ۴ هزار ساعت تماشا در ۱۲ ماه نداشته باشند، امکان شرکت در Partner Program را ندارند. تنها صفحاتی از این تغییر در امان مانده‌اند که محتوایشان حول موضوعات حساسی مانند سیاست و مذهب بوده و شامل برنامه درآمدزایی نیستند.

حذف درآمد از تبلیغات

بر اساس گزارش مالی گوگل، یوتیوب طی سه ماهه سوم ۲۰۲۰ از طریق نمایش تبلیغ روی ویدیوها به درآمد خیره کننده ۵ میلیارد دلاری دست پیدا کرده و با تغییر رویکرد اخیر می‌تواند بدون پرداخت یک دلار به تولیدکنندگان و ناشران محتوا، آنرا به رقم‌های بالاتر نیز برساند. یوتیوب هنوز شمار صفحاتی که بدون دریافت هزینه مشمول برنامه نمایش تبلیغ می‌شوند را مشخص نکرده اما احتمال نمایش آن روی کانال‌های با هر تعداد مشترک را تایید می‌کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص حذف درآمد از تبلیغات چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر