فرادرس


مقداد آی تی
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

هکرها با این روش به تمام اطلاعات شخصی فرد دسترسی دارند!

یک حفره امنیتی خطرناک در واتساپ کشف شده است که هکرها با استفاده از آن به تمام اطلاعات شخصی افراد دسترسی خواهند داشت. با ما همراه باشید.

در یک شیوه جدید هک در واتساپ، هکرها میتوانند در قالب یک دوست،‌ به تمام پیام های و چت های کاربر دسترسی داشته باشند و با سواستفاده از اکانت فرد،‌ اطلاعات حساب سایر کاربران را نیز به سرقت ببرند.

در این روش هکر اگر به یک حساب کاربری دست پیدا کند با استفاده از آن میتواند تهدیدی برای تمام مخاطبین آن فرد نیز به شمار آید. در حقیقت در اینگونه حمله های هکری علاوه بر کاربر اصلی سایرین نیز در معرض تهدید خواهند بود.

هکرها با این روش به تمام اطلاعات شخصی فرد دسترسی دارند!

در این حمله از یک روش ساده اما قدرتمند برای دسترسی به حساب کاربران دیگر استفاده می‌شود. با این حال مقابله با آن بسیار ساده‌تر است: به هیچ عنوان کد تایید شش رقمی واتساپ را در اختیار فرد دیگری قرار ندهید. علاوه بر این، می‌توانید از احراز هویت دو مرحله‌ای هم استفاده کنید.

این حمله جدید با دسترسی مهاجم به حساب یک کاربر آغاز می‌شود و می‌تواند به لیست مخاطبین دسترسی پیدا کند. اگر شما در این لیست قرار داشته باشید، هکر برای شما پیام ارسال می‌کند. به تصور شما این یک پیام عادی از دوست یا اعضای خانواده شماست و به آن شک نمی‌کنید.

هکرها با این روش به تمام اطلاعات شخصی فرد دسترسی دارند!

در این هنگام احتمالا یک پیام حاوی کد تایید شش رقمی واتساپ را دریافت می‌کنید که برای ورود به حساب یا تغییر در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت دریافت چنین کدی، تلاش مخفیانه مهاجم برای تبدیل حساب تمام افراد موجود در لیست مخاطبین کاربر اصلی به اکانت تجاری است.

پس از ارسال این کد، هکر که خود را دوست شما جا زده، به ارسال اشتباهی کد اشاره کرده و می‌خواهد این کد شش رقمی را برای او ارسال کنید. اگر چنین کدی را برای این مهاجم بفرستید، حمله موفق بوده و هکر به حساب شما دسترسی پیدا می‌کند و شما دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت.

حالا حساب شما به همراه لیست مخاطبین در اختیار فرد مهاجم قرار می‌گیرد و دوستانتان چنین حمله‌ای را تجربه می‌کنند. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم که کد تایید شش رقمی واتساپ را برای هیچ کاربر دیگری ارسال نکنید. حتی اگر کاربری شماره فرد دیگری را به اشتباه وارد کرده باشد، می‌تواند چنین کاری را با شماره درست امتحان کند و نیازی به دریافت کد تایید از شما نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص دسترسی هکرها به تمام اطلاعات شخصی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر