کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

خرید و فروش اکانت بازی قانونی نیست

معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با تاکید بر لزوم توجه کاربران به ضوابط مالکیت امتیاز بازی، از قانونی نبودن خرید و فروش اکانت بازی خبر داد.

مهاجرت به انگلستان و پرتغال

به نقل از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، عقیل منصوری- معاون نظارت بنیاد با بیان اینکه بازی‌های رایانه‌ای از دیرباز در کنار سایر جنبه‌های آموزشی و فرهنگی به‌عنوان یک تفریح مهیج شناخته می‌شدند، تصریح کرد:

«امروزه بازی‌های رایانه‌ای به‌عنوان یکی از مهارت‌های درآمدزا مطرح است. بر همین اساس، شاهد آن هستیم که امتیاز بازی و هزینه‌های مادی و معنوی (اعم از پول، مهارت، وقت) که برای رسیدن به آن صرف می‌شود، به عنوان یک دارایی مورد معامله قرار می‌گیرد.»

خرید و فروش اکانت بازی قانونی نیست

وی با بیان اینکه طبق قوانین داخلی اکثر بازی‌ها، به اشتراک‌گذاری نام‌کاربری و رمز با دیگران غیرمجاز شناخته شده و مسئولیت استفاده از آن بر عهده سازنده حساب کاربری بازی است، افزود: خرید و فروش اکانت به‌مثابه اشتراک‌گذاری اکانت است و در صورت شناسایی، غالبا بازی‌سازها اقدام به مسدود کردن آن خواهند کرد. خانواده‌ها و خریداران این حساب‌های کاربری‌، باید اطلاع داشته باشند که خریداری یک اکانت و رمز به معنای قانونی بودن بهره‌برداری از آن بازی نیست.

خرید و فروش اکانت بازی قانونی نیست

معاون نظارت بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای با بیان اینکه غالب بازی‌سازان، به‌ شدت با متقلبین مبارزه می‌کنند و در صورت استفاده از برنامه جانبی، دیگر اکانت‌های فرد متقلب را نیز مسدود می‌کنند، گفت: افرادی که به تولید و عرضه اکانت مشغول هستند نیز ممکن است در معرض خطر باشند.

منصوری با تاکید بر آن که امتیاز بازی متعلق به کسی است که مهارت و هوش انجام مراحل آن را داشته باشد، افزود: سودجویان برای کسب درآمد اقدام به عمل تقویت اکانت‌ها (cheat boosting) به‌وسیله برنامه‌های جانبی و کدهای تقلب و سپس فروش آن می‌کنند، که معمولا پس از مدتی مسدودیت دائم اکانت را در پی خواهد داشت. همچنین باید در نظر داشت کاربر با خرید اکانت، به علت وجود امکان بازپس‌گیری اکانت توسط صاحب اولیه اکانت (که ایمیل اصلی را در اختیار دارد) خواسته یا ناخواسته احتمال خطر از دست دادن آن و هدر رفتن پولش را می‌پذیرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص خرید و فروش اکانت بازی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذاریدارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر