;
coinex

شکایت 258 میلیارد دلاری سرمایه‌گذار دوج کوین از ایلان ماسک به اتهام تبلیغات

یک سرمایه‌گذار به دلیل تبلیغ رمزارز هرمی Dogecoin، شکایت 258 میلیارد دلاری را علیه ایلان ماسک مطرح کرد. این شکایت در دادگاه فدرال منهتن ثبت شده است.

ایلان ماسک به دلیل تبلیغ دوج کوین، در دادگاه فدرال منهتن به کلاهبرداری متهم شد. شاکی این پرونده، کیت جانسون (Keith Johnson) مدعی شد که می‌خواهد نماینده افرادی باشد که از طریق سرمایه‌گذاری روی دوج کوین سرمایه خود را از دست داده‌اند.

ایلان ماسک که او را با نام پدر دوج کوین نیز می‌شناسند، رئیس SpaceX و Tesla است. جانسون ادعا می‌کند که Dogecoin یک کلاهبرداری بزرگ بوده و افراد احمق را مورد هدف خود قرار داده است.

جزئیات شکایت 258 میلیارد دلاری از ایلان ماسک

کیت جانسون برای دفاع از اظهارات خود به توییتی از جکسون پالمر، بنیان‌گذار Dogecoin اشاره کرد. به گزارش U.Today، پالمر منتقد سر سخت ارزهای رمزنگاری‌شده بوده و اعتقاد دارد که این صنعت در حال ایجاد فضایی برای کلاهبرداری است.

شکایت 258 میلیارد دلاری سرمایه‌گذار دوج کوین از ایلان ماسک به اتهام تبلیغات

جانسون در ادامه اظهارات خود، ایلان ماسک را یک دروغگو دانست. به عقیده وی، ماسک به دروغ اعلام کرده که Dogecoin پول است و به طور مرتب مخاطبان خود را تشویق به خرید این ارز دیجیتال می‌کند. کیت جانسون با مطرح کردن این شکایت از ایلان ماسک خواستار توقف ترویج دوج کوین شد.

شاکی پرونده ادعا می‌کند که متهمان با اقدامات فریبکارانه خود، به طور ناعادلانه 86 میلیارد دلار ثروت به دست آورده‌اند. جانسون در شکایت خود خواستار پرداخت غرامت 172 میلیارد دلاری توسط ایلان ماسک شد.

رشد دوج کوین با توییت‌های ایلان ماسک

دوج کوین به لطف توییت‌های ایلان ماسک در اوایل سال 2021 یک روند صعودی قدرتمند را آغاز کرد؛ البته این هیاهو طولانی مدت نبود و رشد قیمتی به سرعت از بین رفت. این میم کوین هم اکنون 92.12 درصد با بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 0.73 دلار فاصله دارد.

دارایی خالص ایلان ماسک پس از کاهش 19.6 درصدی (53 میلیارد دلاری) در سال جاری به 217 میلیارد دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره  شکایت 258 میلیارد دلاری از ایلان ماسک چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش کامنت با تکراتو و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: u.today

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر