;
coinex

تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت

علت تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت این است که در متن آن، صحبت‌های معاون وزیر به نحوی نقل شده بود که گویی او حامی شهر لوازم خانگی است!

روز گذشته موضوع رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی که با نام وزارت صمت و معاون صنایع عمومی وزارت صمت منتشر شده بود، باعث ایجاد شائبه‌های فراوانی شد چرا که در محتوای غیر استاندارد منتشر شده، نام وزارت صمت و معاون صنایع عمومی وزارت صمت آورده شده بود.

به نظر می‌رسید رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی (گزارشی که به واسطه دریافت هزینه در بخش تبلیغات رسانه منتشر می‌شود) با هدف القای این پیام به مخاطب منتشر شده که وزارت صمت و معاون وزیر صمت از این بنگاه اقتصادی بخش خصوصی حمایت کرده‌اند که در نهایت معاون صنایع عمومی وزارت صمت رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی را تکذیب کرد.

بیشتر بخوانید: تخلف آشکار شهر لوازم خانگی ؛‌ در صورت انصراف از خرید، خبری از بازگشت پول نخواهد بود!

تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت

تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت

انتشار رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی با عنوان «وزارت صمت از گسترش هایپرمارکت‌ها استقبال می‌کند/نقش مثبت شهر لوازم خانگی» در توزیع و انتشار گسترده این رپورتاژ آگهی در بسیاری از خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری کشور، شائبه‌های زیادی را به همراه داشت.

بسیاری از خبرنگاران و فعالان رسانه چه به صورت مستقیم از وزارت صمت و چه در شبکه‌های اجتماعی این موضوع را مورد بحث قرار دادند که چرا معاون وزیر صمت در یک رپورتاژ آگهی از یک بنگاه اقتصادی بخش خصوصی حمایت کرده و به صورت مصداقی نام برده است؟

بخش مهمی از پرسش‌ها بر این محور بود که جایگاه و منزلت وزارت صمت حضور در یک رپورتاژ آگهی برای حمایت از یک فروشگاه لوازم خانگی است؟ آیا واقعا وزارت صمت در یک رپورتاژ آگهی از شهر لوازم خانگی حمایت کرده؟ چگونه یک بنگاه اقتصادی بخش خصوصی به خود این اجازه را داده که با آبروی وزارت صمت و معاون وزیر بازی کند؟ این سوالات اما بی‌جواب نماند و لحظاتی بعد از جنجال‌های برپا شده شاهد تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت بودیم.

رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی رسما تکذیب شد

در پی پرسش‌های مطرح شده از وزارت صمت و البته معاونت صنایع عمومی وزارت صمت، این معاونت به صورت رسمی و طی بیانیه‌ای رسما نسبت به تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت اقدام کرد. در این بیانیه آمده است :

معاونت صنایع عمومی هیچ مصاحبه‌ای با مجموعه ایسنا و مجموعه‌های دیگر در خصوص شهر لوازم خانگی نداشته و صرفا در جلسه‌ای با حضور اتحادیه لوازم یدکی خودرو، ایده راه‌اندازی شهر قطعات یدکی خودرو مانند سایر فروشگاه‌های بزرگ مطرح شده را، یکی از راه‌های رونق بازار دانسته و این به معنای حمایت از فروشگاه خاصی در این حوزه نمی‌باشد.

تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت

تکاپوی شهر لوازم خانگی برای فرار از نظرات مشتریان ناراضی؟

آنطور که از محتوای این رپورتاژ آگهی مشخص است مدیران این مجموعه و در راس آن بخش روابط عمومی شهر لوازم خانگی در تلاش بودند تا هدفی را با آوردن نام وزارت صمت و معاون صنایع عمومی وزارت صمت دنبال کنند. حال چند پرسش مطرح می‌شود که نیت شهر لوازم خانگی از انتشار گسترده این رپورتاژ آگهی که مشخصا هزینه زیادی برای آن شده، چه بود؟

بر اساس گزارشاتی که طی ماه های گذشته از عملکرد شهر لوازم خانگی منتشر شده، برخی از مشتریان ناراضی این فروشگاه سطح عرضه از خلف وعده در ارسال کالا، گرانی برخی از کالاها نسبت به بازار و سایت‌های فروشگاهی، برخورد نامناسب برخی از مدیران و فروشندگان شهر لوازم خانگی، حذف نظرات مشتریان ناراضی از صفحه اینستاگرام شهر لوازم خانگی، عدم عودت پول پس از واریز به حساب شهر لوازم خانگی و انصراف از خرید و … ناراضی بوده و به دنبال احقاق حقوق خود بودند.

آیا شهر لوازم خانگی با آوردن نام وزارت صمت و معاون وزیر صمت به دنبال تایید و تطهیر عملکرد خود بود؟ شهر لوازم خانگی قصد داشت تا با انتشار این رپورتاژ آگهی غیر استاندارد از نظرات مشتریان ناراضی خود فرار کند؟

وزارت صمت با این تخلف شهر لوازم خانگی برخورد کند

فارغ از همه موضوعات یک پرسش بسیار مهم مطرح است و آن هم این است که چگونه یک بنگاه اقتصادی بخش خصوصی به خود این اجازه را می‌دهد که برای اعتبار بخشیدن به برند خود از نام وزارت صمت و معاون وزیر صمت سوء استفاده کند؟ حال که معاون وزیر این موضوع را تکذیب کرده و مشخص شده که شهر لوازم خانگی در انتشار این رپورتاژ آگهی تخلف کرده و به مردم دروغ گفته، وظیفه وزارت صنعت، معدن و تجارت چیست؟ آیا نباید با این بنگاه اقتصادی برخورد قاطع شود؟

پرسش اینجاست که اگر این بدعت پا بگیرد، هر بنگاه اقتصادی که مورد انتقاد قرار گرفت این اجازه را دارد که با آوردن نام یک وزیر، یک نماینده مجلس و … یک رپورتاژ آگهی تنظیم و با هزینه بسیار زیاد در رسانه های کشور منتشر کند؟

به نظر می‌رسد وقت آن رسیده که بر عملکرد این فروشگاه‌ها نظارت بیشتری صورت بگیرد. قطعا تشدید نظارت‌ها پیش از وقوع جرم و تخلف کمک می کند تا فروشگاه‌های لوازم خانگی مسیر درستی را برای توسعه برند خود طی کنند و به مردم و مشتریان خود دروغ نگویند. برخورد قاطع وزارت صمت با یک بنگاه متخلف باعث می‌شود تا این شائبه ایجاد نشود که برخوردهای قانونی تنها با فروشگاه‌های کوچک صورت می‌گیرد و نهادهای نظارتی از تخلف های فروشگاه‌های بزرگ چشم پوشی می کنند.

در این شرایط انتظار می‌رود تا وزارت صمت به صورت جدی با بنگاه متخلف برخورد قانونی و قاطع کند. تبلیغات دروغ به هر نحوی و در هر فضایی جرم است و اگر این تخلف محرز شود باید جلوی تبلیغات شهر لوازم خانگی گرفته شده، تمامی رپورتاژ های منتشر شده حذف و این مجموعه در عملکرد خود بازنگری کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تکذیب رپورتاژ آگهی شهر لوازم خانگی توسط وزارت صمت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر