;
coinex

انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت ؛ آزموده را آزمودن خطاست!

فیلترینگ گسترده و محدودیت‌های اینترنتی مدت اخیر در نتیجه اعتراضات در بخش‌هایی از ایران، منجر به انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت شده است.

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم در مدت اخیر درباره شرایط و محدودیت‌های اینترنتی گسترده اظهارنظرهای مختلفی داشته و بعضا حتی پاسخ مسئولین وزارت ارتباطات فعلی را به طور غیرمستقیم در فضای مجازی داده است. حالا او در تازه‌ترین واکنش، نسبت به احتمال عدم رفع فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی واتساپ و اینستاگرام اظهارات جالب توجهی داشته است.

بیشتر بخوانید: خسارت فیلترینگ برای کسب و کارهای اینترنتی چقدر است؟

انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت

آذری جهرمی در کانال تلگرامی خود نوشته: تا سخنی می‌گویم یا نقدی مطرح می‌کنم، فریادها بلند می‌شود که مگر در زمان شما فلان کار نشد و یا در زمان شما فلان سیستم پایه‌گذاری نشد؛ هر چند بسیاری از این انتسابها صحیح نیست، اما فرض کنید همه ادعاهای شما در مورد عملکرد بنده درست باشد، بنده با همه همین تجاربی که شما می‌گویید عرض می‌کنم: «این مسیر تعامل با فضای مجازی قطعا غلط است، آزموده را آزمودن خطاست».

او در ادامه افزود:

امروز و در مهرماه ۱۴۰۱ میزان آسیبهای اجتماعی و یا به دیگر سخن آمار هر آنچه که عاملش فضای مجازی شمرده شده (طلاق، اعتیاد، ناآرامیهای اجتماعی و سیاسی و …) را یادداشت کنید، سال آتی با این رویکرد اعمالی شما به فضای مجازی هم آنها را مجدد سنجش کنید. از دید بنده به احتمال بسیار زیاد، شرایط بدتر خواهد بود چرا که عامل فضای مجازی نیست.

انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت ؛ آزموده را آزمودن خطاست!

وزیر ارتباطات می‌افزاید: «از آن‌سو یقینا میزان قابل توجهی از سرمایه اجتماعی دولت از دست خواهد رفت؛ کسب و کارهای زیادی نابود می‌شوند و بسیاری از مردم از حقوق اولیه خود محروم می‌گردند».

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    خدا لعنتتون کنه سرتا سر حکومتتون شده ظلم ستم این چه وضعیه درست کردید برا ملت یه کسب کار موقت آنلاین خونگی داشتبم خرج نون خالی رو درمیاوردبم اونم از ما گرفتید صندلی ریاستتون بخوره تو سرتون خشم و نفرت عمومی رو بیشتر کردید

    پاسخ