coinex
otetmarket
راهنمای خرید تکراتو

مخالفت صریح وزیر ارتباطات با رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ

مخالفت صریح وزیر ارتباطات با رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ خبرساز شد. عیسی زارع پور گفت اگر تصمیم گیری رفع فیلترینگ با او بود، اینکار را انجام نمی‌داد.

به گزارش تکراتو و به نقل از عصر ایران، «عیسی زارع پور»، وزیر ارتباطات بعد از نمازعید فطر در جمع شماری از مردم درباره رفع فیلتر اعلام کرد که تصمیم‌گیری این موضوع با او نیست.

او در پاسخ به این سوال که اگر تصمیم گیری درباره رفع فیلتر تلگرام، واتس اپ و اینستاگرام به او سپرده شود آیا امروز موافق رفع فیلتر است، گفت: «نه موافق نیستم.»

بیشتر بخوانید: رضایت وزیر ارتباطات از سرعت اینترنت کشور ؛ از رتبه جهانی 80 به 61 آمده‌ایم!

مخالفت صریح وزیر ارتباطات با رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ

یکی از حضار انتقاد کرد چرا وزارت ارتباطات همه فیلترشکن‌ها را نمی‌بندد و زارع‌پور به این سوال چنین جواب داد: «اگر این کار شود در اینترنت کشور اختلال ایجاد می شود.»

عیسی

از پاییز سال گذشته تا امروز اینستاگرام و واتساپ و همچنین گوگل‌پلی فیلتر شده‌اند و به‌نظر نمی‌رسد که قصد بازگشایی هیچ‌یک از آنها در دستور کار دولت باشد. از بین این سه مورد، پیش‌تر پیش‌تر وزیر ارتباطات، «عیسی‌ زارع‌پور» فقط نظر شخصی خود درباره رفع فیلتر گوگل‌پلی را گفته بود: «نظر تخصصی من این است که گوگل‌پلی باز شود و آن را دنبال می‌کنیم.»

حال به نظر می‌رسد نظر تخصصی زارع‌پور برای دو پلتفرم اینستاگرام و واتس‌اپ متفاوت است. زارع‌پور خیلی کم درباره فیلترینگ و رفع فیلترینگ صحبت می‌کند و معمولاً رسیدگی به این موضوع را در حیطه کاری خود نمی‌بیند. او همواره اعلام کرده فیلترینگ دست او نیست؛ جمله‌ای که از منظر حقوقی اشتباه نیست و در واقعیت هم فیلترینگ به‌طور تمام و کمال در دست وزارت ارتباطات قرار ندارد.

عیسی زارع‌پور در یکی از آخرین مصاحبه‌های رسانه‌ای خود با ایسنا اعلام کرد: «در شرایط فعلی که این محدودیت ناخواسته ایجاد شده است و دوستان امنیتی تشخیص دادند، ما وظیفه داریم فضا را برای کسب‌وکار‌های مردم فراهم کنیم.»

درواقع زارع‌پور تأکید کرده است که این محدودیت‌ها به‌هر دلیلی ایجاد شده و حالا وظیفه او به‌عنوان وزیر ارتباطات این است که فضا را برای کسب‌وکارهای مردم فراهم کند. درواقع به‌نظر می‌رسد زارع‌پور این فیلترینگ را با همه تبعاتش پذیرفته و حالا تنها کاری که از دستش برمی‌آید، این است که فضای کسب‌وکارهای مردم را درست کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ی مخالفت صریح وزیر ارتباطات با رفع فیلتر اینستاگرام و واتساپ چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار  تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر