;
coinex

کشف گوی طلایی در کف اقیانوس با ماهیت ناشناخته و اسرارآمیز [+ویدیو]

دانشمندان موفق به کشف گوی طلایی در کف اقیانوس شدند که ماهیتی ناشناخته و اسرارآمیز دارد. اقیانوس آرام میزبان اشیای گران‌بها و اسرارآمیز شده است.

پژوهشگران اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) در جدیدترین اکتشافات خود موفق به کشف گوی طلایی در کف اقیانوس آرام شده‌اند که ماهیتی ناشناخته و اسرارآمیز را در دل خود جای داده است. ظاهراً برای دستیابی به این گوی شگفت‌انگیز باید تا فاصله 3.3 کیلومتری اقیانوس پیش رفت. اما طبق تصاویر منتشر شده از این شیء ارزشمند، نظریه‌های مختلفی به‌وجود آمده است که مهم‌ترین آنها می‌گوید، این گوی طلایی در اصل تخم یک موجود ناشناخته یا یک موجود جدید است.

بیشتر بخوانید: قطعات فلزی کشف شده در اقیانوس آرام منشا فرازمینی دارند!

کشف گوی طلایی در کف اقیانوس آرام با ماهیت ناشناخته و اسرارآمیز

به گزارش گاردین، پژوهشگران اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) در عمق حدوداً 3.3 کیلومتری اقیانوس آرام یک شیء نرم و طلایی‌رنگ را پیدا کرده‌اند که سوراخی درون آن به‌چشم می‌خورد. دانشمندان درحال‌حاضر مشغول انجام آزمایش‌های مختلف روی این شیء هستند تا ماهیت آن را مشخص کنند.

محققان با استفاده از تجهیزات رباتیک از راه دور، این گوی طلایی را پیدا کرده و با کمک یک بازوی مکانیکی با سطح آن ارتباط برقرار کردند و متوجه شدند که این گوی سطحی نرم و پوست‌مانند دارد و زیر آن بافتی شبیه به اسفنج به‌چشم می‌خورد. این اکتشاف در مأموریت Seascape Alaska 5 انجام شد که پخش زنده آن در اینترنت صورت گرفت.

پژوهشگران در حین بررسی این گوی در کف دریا، نظریه‌هایی را درباره آن مطرح کردند. یکی از این نظریه‌ها تخم‌گذاری در کف اقیانوس بود و حفره روی آن به خروج موجود تازه متولد یا حمله یک شکارچی نسبت داده شد. یکی از محققان همچنین به‌شوخی گفت:

«امیدوارم وقتی به آن دست می‌زنیم، چیزی از داخلش بیرون نیاید. این ماجرا مثل سرآغاز فیلم‌های ترسناک است.»

موجودات مختلفی ازجمله کوسه‌ها وجود دارند که در کف دریا تخم می‌گذارند. اسفنج‌ها هم نمونه‌ای از موجودات دریایی هستند که می‌توانند به صخره‌ها بچسبند و آنجا زندگی کنند. برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی هم این شیء را به تخم یک موجود بیگانه فضایی تشبیه کرده‌اند.

اگرچه بررسی‌های دانشمندان همچنان ادامه دارد، اما به‌نظر می‌رسد که نظریه تخم‌گذاری یکی از موجودات دریایی دراین‌باره محتمل‌تر است. البته باید دید که این تخم مربوط به گونه‌های شناخته‌شده است یا با یک گونه جدید طرف هستیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص کشف گوی طلایی در کف اقیانوس با ماهیت ناشناخته و اسرارآمیز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

.

منبع: دیجیاتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر