;
coinex

تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام ؛ روش جدیدی برای افزایش امنیت

تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام قرار است به زودی در اختیار کاربران قرار گیرد. در صورت سرقت سیم کارت هم نگران حساب کاربری خود نباشید.

به گزارش تکراتو، تایید دو مرحله‌ای در بسیاری از برنامه‌ها استفاده می‌شود. اکنون نیز قرار است تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام استفاده شود. در این روش هویت یک فرد حتی با داشتن کلمه عبور قابل تایید نخواهد بود و وجود سیم کارت و کد مرحله دوم لازم است.

اما در این حالت هکرها باز هم قادر خواهند بود تا از طریق اختصاص شماره کاربر به سیم کارت دیگری، این کد را دریافت کنند و حساب کاربری را سرقت کنند.


بیشتر بخوانید: فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار؛ آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود؟


تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام

اینستاگرام به تازگی تصمیم گرفته که امنیت کاربران را از طریق اپ های تولید کد نظیر Google Authenticator و Duo  افزایش دهد. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها تایید دو مرحله ای سرویس‌هایی مانند جی میل، فیسبوک، دراپ باکس، اوت لوک و غیره امکان پذیر است.

این اپ ها، کد را فقط در یک گجت تولید می کنند و حتی اگر هکر سیم کارت را هم سرقت کند نمی تواند روی موبایل دیگری کد تایید دو مرحله ای را دریافت نماید.


بیشتر بخوانید: نسخه کم حجم اینستاگرام (Instagram Lite) منتشر شد


پیش از اینکه تایید هویت دو مرحله ای در اینستاگرام تایید شود، یکی از کارشناسان شناخته شده تکنولوژی به وجود این قابلیت پی برده بود. البته اینستاگرام از نظر امنیت روش‌های ورود به حساب کاربری چندان هم پیشرو نبود و جدیدا تصمیم به استفاده از تایید هویت دو مرحله ای و افزایش امنیت کاربران گرفته است.

 

بیشتر بخوانید:

.

منبع: techcrunch

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر