فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار؛ آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود؟

مسئولین کشور در حال تصمیم گیری برای فیلترینگ اینستاگرام هستند. بالاخره این شبکه اجتماعی محبوب ایرانی ها نیز مانند تلگرام، فیلتر می شود.

مسئولان کشور هر روز داستان تازه ای در مورد فیلترینگ برای مردم می خوانند. اکنون نوبت به داستان فیلترینگ اینستاگرام رسیده است. اینستاگرام که این همه در بین کاربران ایرانی محبوب است به پایان کار خود نزدیک می شود. به نظر می رسد که کاربران ایرانی نتوانند به راحتی از این همه امکانات جدید که به این شبکه اجتماعی اضافه شده، استفاده کنند.


بیشتر بخوانید: تلویزیون اینستاگرام چیست ؛ همه چیز درباره IGTV اینستاگرام


شاید هم علت فیلترینگ اینستاگرام همین باشد! اضافه شدن امکانات جدیدی که می تواند دسترسی بیشتر به اطلاعات و محتویات جذاب را برای کاربران فراهم کند. همچنین ارتباطات! امکان برقراری ارتباط ویدیویی نیز می تواند یک دلیل مهم برای این اتفاق باشد.


بیشتر بخوانید: مکالمه تصویری در اینستاگرام ؛ ۴ نفره مکالمه کنید آن هم تصویری


به هرحال پایان داستان و علت اصلی فیلترینگ اینستاگرام هنوز مشخص نیست.

بعد از تلگرام اکنون نوبت به اینستاگرام است که فیلتر شود. معاون اول دادستان کل کشور گفته است که فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفته و به زودی فیلتر خواهد شد.


بیشتر بخوانید: درآمدزایی تولیدکنندگان محتوا از IGTV


فیلترینگ اینستاگرام به زودی

فیلترینگ اینستاگرام

حجت‌الاسلام محمد مصدق در گفت‌وگو با خبرنگاران در مورد فعالیت برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی و جمع آوری پول به بهانه کمک به افراد بی بضاعت که منجر به کلاهبرداری‌های متعددی شده است، سخن گفت. به گفته وی این موضوع باعث شده تا دادستانی کل کشور به عنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کند و بررسی های لازم را انجام دهد.


بیشتر بخوانید: تلویزیون اینستاگرام جایگزینی برای یوتیوب ؛ افزایش سهم اینستاگرام از بازار تبلیغات دیجیتال


وی اعلام نمود که تعدادی از این افراد که در حال کلاهبرداری از مردم بوده، شناسایی شده اند و پرونده‌هایی هم در حال رسیدگی هستند. وی تاکید کرد که دادستانی کل وظیفه خود می‌داند با کسانی که از احساسات پاک مردم سوء استفاده می‌کنند، برخورد کند.

معاون اول دادستان کل کشور علت فیلترینگ اینستاگرام را هم همین موضوع اعلام کرد و ادامه داد که آقای خرم‌آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی پیگیر این موضوع شده است.

مصدق در پایان اعلام کرد که عملکرد اینگونه افراد در فضای مجازی که قصد کمک به مردم را دارند، باعث بی اعتمادی به نهادهای متولی امر کمک‌رسانی به مردم شده است؛ بنابراین باید دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه برگرداند.

صحبت های معاون اول دادستانی کل کشور، واکنش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را در پی داشت. آذری جهرمی ساعاتی قبل با انتشار توئیتی در صفحه رسمی خود به این نکته اشاره کرد که فعلا رفع فیلتر توئیتر در دستور کار است و این صحبت‌ها عنوان می‌شود تا افکار عمومی به سمت مطالبه گری درباره شفاف سازی سو استفاده کنندگان ارزی مطرح شده است. لینک زیر در این باره بیشتر توضیح می‌دهد.

بیشتر بخوانید: طرح فیلتر اینستاگرام برای انحراف افکار عمومی از مطالبه گری

 

پیشنهاد سردبیر:

.

منبع: farsnews

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.ارسال نظر (1 نظر)

    این دولت نمیتونه مسایل اصلی رو حل و فصل کنه.فقط زورش به فیلتر کردن تلگرام و اینستاگرام رسیده.

    0

    0
    پاسخ