همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر می شود ؟

از زمانی که تلگرام و سیگنال در ایران از دسترس خارج شدند، زمزمه های فیلترینگ سایر شبکه های اجتماعی نیز وجود دارد. اما آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر می شود ؟

طی جریان فیلترشدن تلگرام در ایران، اگرچه دلایل مشخص و روشنی برای این کار از سوی مسئولان امر ارائه شد، اما موج جدیدی از مسدودسازی سرویس های پیامرسان و شبکه های اجتماعی نیز با فیلتر شدن سرویس نوظهور سیگنال در همان بدو امر نیز به راه افتاد.

حالا کاربران ایرانی هر روز به گمانه زنی درباره تاریخ مسدودشدن اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی میپردازند و به نظر میرسد ممکن است کلاب هاوس هم نیامده از دست برود! اخیرا وزیر ارتباطات در اظهاراتی نسبت به این موضوع واکنش نشان داده است.

آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر می شود ؟

وزیر ارتباطات که اخیرا در یکی از اتاق های شبکه اجتماعی کلاب هاوس حضور داشته در پاسخ به سوالات برخی کاربران درباره احتمال مسدود شدن کلاب هاوس گفته که بعید است فعلا برنامه ای برای انی کار وجود داشته باشد و تا به حال چنین چیزی از سوی نهادی در دولت مطرح نشده است.

چین اولین کشوری بود که اقدام به مسدود سازی کلاب هاوس کرد و اخیرا نیز شاهد فیلترینگ کلاب هاوس در عمان بودیم. محمد جواد آذری جهرمی درباره ضبط گفتگوها در کلاب هاوس گفت:

هر کسی که در این برنامه است می‌تواند صحبت‌های گروه‌ها را ضبط کند یعنی بحث آزاد و آشکاری است چون صحبت‌ها در یک محیط عمومی اتفاق می‌افتد.

آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر می شود ؟

او همچنین افزود:

همه باید طبیعتا ادب را در هر فضایی رعایت کنند چون جمع یک جمع عمومی است و احترام همدیگر را نگه دارند. حضور در این کلاب مانند مواجه در جلسات حضوری است.» وی با تاکید بر این‌که بعید می‌داند برنامه‌ای برای فیلتر این شبکه وجود داشته باشد تصریح کرد: «تا به حال چنین چیزی مطرح نشده است

شبکه اجتماعی کلاب هاوس یک رسانه گفتگو محور است که افراد با حضور در اتاق های گفتگو درباره مباحث مختلفی صحبت می کنند. البته در حال حاضر تنها امکان دانلود کلاب هاوس آیفون وجود دارد و قابلیت دانلود کلاب هاوس اندروید و دانلود کلاب هاوس برای کامپیوتر عرضه نشده است.

ولی شما با دانلود کلاب هاوز (Clubhouze) برای اندروید می توانید از این سرویس روی اندروید نیز استفاده کنید. ولی باید بدانید که این یک نسخه غیررسمی از کلاب هاوس است.

در حال حاضر برای عضویت در کلاب هاوس شما نیاز به دعوتنامه کلاب هاوس دارید، موضوعی که عاملی شده در تلاش برای یافتن کد دعوت رایگان کلاب هاوس و خرید دعوتنامه کلاب هاوس یا که در کلاب هاوس در ایران به آن پرداخته بودیم.

شب گذشته محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه که گمان میرود از کاندیداهای ریاست جمهوری 1400 باشد در یکی از روم های کلاب هاوس حضور داشت و بسیاری از کاربران از او و جهرمی خواستند تا مانع از فیلترینگ کلاب هاوس شوند و ظریف نیز در پاسخ گفت:

من و آذری جهرمی نه فیلتر می‌کنیم و نه موافق فیلتر هستیم

در پایان توصیه می کنیم برای آموزش هایی درباره کلاب هاوس نگاهی به آموزش کار با کلاب هاوس، مالک کلاب هاوس کیست و عکس پروفایل کلاب هاوس داشته باشید. همچنین بیو کلاب هاوس، دیلیت اکانت کلاب هاوس و افزایش فالوور کلاب هاوس خالی از لطف نیست.

بیشتر بخوانید:

به نظر شما آیا کلاب هاوس در ایران فیلتر می شود ؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |ارسال نظر