;
coinex

مهاجرت کاربران ایرانی واتساپ به تلگرام ؛ پیامد مستقیم فیلترینگ!

اعمال محدودیت‌های اینترنتی جدید برای واتساپ و اینستاگرام، منجر به مهاجرت کاربران ایرانی واتساپ به تلگرام شده است. حال باید دید آیا این پیامرسان محبوب روسی به روزهای اوج خود در ایران باز خواهد گشت؟

از ابتدای مهر ماه و با توجه به شرایط کشور، محدودیت‌های اینترنتی شدید و بی‌سابقه‌ای برای دسترسی به بسیاری از پلتفرم‌های کاربردی و محبوب اعمال شد و در نتیجه کاربران بسیاری از با مشکل مواجه شدند. اما به طرز جالبی بنابر جدیدترین آمارها، کاربران ایرانی واتساپ که حال برای دسترسی به این پیامرسان ناگزیر به استفاده از فیلترشکن شده‌اند، ترجیح به بازگشت به تلگرام دارند!

بیشتر بخوانید: انتقاد آذری جهرمی از سیاست فیلترینگ دولت ؛ آزموده را آزمودن خطاست!

مهاجرت کاربران ایرانی واتساپ به تلگرام

در حال حاضر آمارهای مختلفی از مهاجرت کاربران ایرانی به تلگرام منتشر شده و گرچه مشخص نیست اتکای این آمار به کدام اطلاعات است،‌ اما طبیعی به نظر می‌رسد که با توجه به محبوبیت دیرینه و برتری همیشگی تلگرام بر واتساپ در سالیان اخیر، به خصوص پیش از فیلترینگ تلگرام، کاربرانی که حالا برای دسترسی به واتساپ هم با محدودیت مواجه شده‌اند، تلاش برای دسترسی به تلگرام را به دسترسی به واتساپ ارجحیت ببخشند.

مهاجرت کاربران ایرانی واتساپ به تلگرام ؛ پیامد مستقیم فیلترینگ!

در واقع پتانسیل‌های بالاتر تلگرام، امکانات بیشتر و دسترسی ساده‌تر آن (که در کنار وی‌پی‌ان با پروکسی نیز میسر است) می‌تواند عاملی اساسی در گرایش و بازگشت دوباره کاربران ایرانی به این پلتفرم باشد.

در حال حاضر آمار دقیقی درباره میزان مهاجرت کاربران از واتساپ به تلگرام در دست نیست اما خبرفوری در یک پست تلگرامی مدعی شده که در حال حاضر 6 میلیون کاربر ایرانی واتساپ به تلگرام بازگشته‌اند.

قابلیت پروکسی تلگرام چیزی است که این روزها به شدت کارآمد شده و تقریبا در مورد هیچ پیامرسان دیگری وجود ندارد.  به گفته آرین اقبال کارشناسان حوزه فناوری، در حال حاضر عده‌ای تأکید می‌کنند که واتساپ برای آنها رفع فیلتر شده و برخی اعلام می‌کنند که همچنان این شبکه اجتماعی فیلتر است.

به گفته آقای اقبال فیلترینگ واتساپ برداشته نشده و مشکل پیش آمده به معنی وجود مشکل در سیستم فیلترینگ کشور است. اقبال همچنین بیان داشت: این روزها کاربران زیادی بر اثر فیلترینگ واتساپ، به تلگرام روی آورده‌اند. اگر قرار بر فیلترینگ دائمی واتساپ باشد، کاربران میان این دو پیام‌رسان، تلگرام را انتخاب می‌کنند؛ چرا که این پیام‌رسان کیفیت بالاتر و ویژگی‌های بهتری نسبت به واتس‌اپ دارد.

به گزارش خبر فوری، در حال حاضر نزدیک به ۴۵ میلیون کاربر ایرانی از پیام رسان تلگرام استفاده می‌کنند زیرا اکنون تلگرام بهترین شبکه اجتماعی است که می‌توان یافت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص مهاجرت کاربران ایرانی واتساپ به تلگرام چیست؟ شما کدام اپلیکیشن را انتخاب می‌کنید؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (5 نظر)

  فقط و فقط تلگرام.

  پاسخ

  خب معلومه تلگرام و انتخاب میکنیم تلگرام از واتساپ خیلی بالاتره

  پاسخ

  من نمیدونم این آمارها از کجا میاد
  وقتی تلگرام فیلتره و با آی پی ایران نمیشه ازش استفاده کرد چگونه چنین آمارهایی داده میشه

  پاسخ

  با پروکسی وارد میشیم.

  پاسخ

  روشهایی برای شناسایی آیپی های سرورهای واسط (فیلترشکنها) و درصد استفاده کاربران کشورهای مختلف از اونها وجود داره و بر این اساس آمار تقریبی داده میشه.

  پاسخ