;
coinex

قطع اینترنت در روز کنکور صدای رئیس دستگاه قضا را هم درآورد!

در شرایطی دور از انتظار و در نتیجه ماجرای قطع اینترنت در روز کنکور هم درآمد، غلامحسین محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه قضا هم به این اتفاق اعتراض کرد.

پس از گدشت 4 روز از قطع اینترنت در روز کنکور، حالا صدای محسنی اژه‌ای رئیس دستگاه فضا نیز درآمده است. وی معتقد است این‌ یک کار بسیار غیرمنطقی و غیرحرفه‌ای بوده و انجامش مشکلات قابل‌توجهی برای مردم و ادارات ایجاد کرده است. وی برای حل‌وفصل این موضوع به دادستان کل کشور دستور داده است تا هرچه سریع‌تر موضوع را بررسی کند.

بیشتر بخوانید: کارت زرد مجلس به وزیر ارتباطات ؛ زارع‌پور در اقناع نمایندگان ناکام بود!

قطع اینترنت در روز کنکور صدای رئیس دستگاه قضا را هم درآورد

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در حاشیه نشستی در قوه قضائیه با اشاره به میزان تعطیلی مدارس طی سال تحصیلی جاری و مشکلاتی که از این ناحیه متوجه والدین و دانش‌آموزان شده است، گفت:

به استثنای موضوعات مرتبط با مضامین آموزشی و تربیتی که در محل خود قابل بررسی است، یکی از مشکلاتی که به واسطه تعطیلی متکثر مدارس در سال تحصیلی جاری رخ داد، مقوله دریافت وجوه از اولیاء دانش‌آموزان برای هزینه‌های مربوط به سرویس ایاب و ذهاب و تغذیه محصلان بود؛ بعضا اولیاء دانش‌آموزان گلایه دارند که با توجه به تعطیلی زیاد مدارس در این سال تحصیلی، پول دریافت‌شده از آنها برای سرویس رفت و آمد و همچنین تغذیه دانش‌آموزان، به آنها مسترد نمی‌شود و حتی در مواردی مدارس برای وصول این چک‌های دریافتی از والدین دانش‌آموزان اقدام می‌کنند.

رئیس دستگاه قضا افزود: «بر همین مبنا مطلوب است دادستان کل کشور ضمن شنیدن اظهارات مسئولان مربوطه در آموزش و پرورش و همچنین اولیا، تدابیر لازم را پیرامون رفع این مشکل اتخاذ کند.»

قطع اینترنت در روز کنکور صدای رئیس دستگاه قضا را هم درآورد

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای همچنین طی تذکر دیگری با اشاره به موضوع قطع اینترنت در برخی از مناطق همزمان با روزهای برگزاری کنکور اظهار داشت:

اینکه جهت حفظ حقوق شرکت کنندگان در کنکور و جلوگیری از تقلب تمهیداتی اندیشیده شود حتما امری ضروری و لازم است اما قطع اینترنت در ساعات برگزاری کنکور برای مردم و امور روزمره و اداری آنها به صورت قابل توجهی مشکل ایجاد کرد.

رییس عدلیه افزود: «بر همین مبنا ضروری است رئیس سازمان بازرسی بررسی‌های ناظر بر این موضوع را از این حیث که چه راههای دیگر جایگزینی وجود دارد و در سایر کشورهای دنیا چه تدابیری به منظور جلوگیری از وقوع تقلب در آزمون‌ها بدون قطع اینترنت صورت می‌گیرد، انجام دهد.»

رئیس دستگاه قضا در همین راستا با بیان اینکه قطع اینترنت، راه منطقی قابل قبولی برای جلوگیری از تقلب در کنکور نیست، گفت:

علی‌ایّحال باید برای کنکورهای آتی تدبیری در این زمینه صورت گیرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره قطع اینترنت در روز کنکور چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو به اشتراک بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

    کلا ۴ تا پیر پاتال دارند واسه ۸۰ میلیون ایرانی تصمیم گیری میکنن.انشالله به زودی سفرتون جمع میشه

    پاسخ