چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم ؛ راه های تشخیص و رفع انواع بلاک اینستاگرامی

شاید بعضا برایتان پیش بیاید که در مواضع مختلف حس کنید از سمت کسی بلاک شده اید. در این مواقع چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم؟

به این فکر کنید که در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید که ناگهان یک اعلان با عنوان زیر برای شما ظاهر می‌شود: ” فلان شخص (آی دی یکی از نزدیکان شما)، شما را بلاک کرد!” به نظرم وجهه جالبی نخواهد داشت؛ به هر حال خوشبختانه یا متاسفانه اینستاگرام و اکثر رسانه‌های اجتماعی در شرایط مشابهی چنین اعلانی را برای شما ارسال نخواهند کرد. اما چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که پس از گذشت چند روز متوجه می‌شوید پست‌ها و استوری‌های یک نفر در اینستاگرام برای شما به نمایش در نمی‌آید، اما آیا واقعاً این امر به این دلیل است که شخص مذکور شما را در اینستاگرام بلاک کرده است؟

پاسخ به این سؤال نیازمند بررسی است و نمی‌توان قاطعانه به آن پاسخ داد؛ شاید اصلاً دلیل این امر غیرفعال شدن (دی اکتیو شدن) یا پاک کردن اکانت اینستاگرام آن فرد است. ما در ادامه روش‌هایی را ارائه خواهیم کرد تا به کمک آن‌ها به پاسخ این سؤال دست پیدا کنید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم ؟

در بیشتر شبکه های اجتماعی قابلیت بلاک و یا مسدود کردن اشخاص گنجانده شده است که افراد می تواند هر شخصی را Block کنند. شبکه اجتماعی محبوب اینستاگرام (Instagram) نیز از این ویژگی استفاده می کند اما شخصی که بلاک می شود هیچ پیام یا نوتیفکشن دریافت نمی کند و در نتیجه متوجه این موضوع نمی شود!

توجه داشته باشید که عدم مشاهده پست‌ها و استوری‌های دیگران در اینستاگرام تنها به دلیل بلاک بودن شما (از سمت طرف مقابل) نیست. دلایلی همچون دی اکتیو کردن حساب، حذف شما از بین فالوورها، عدم وجود نام شما در لیست کلوز فرند (Close Friends) فرد مقابل (مورد آخر تنها در خصوص استوری‌هاست) می‌تواند علت عدم نمایش پست‌ها و استوری‌ها برای شما باشد.

بیشتر بخوانید:

برای تشخیص بلاک شدن در اینستاگرام ما این 6 روش را به شما پیشنهاد می‌دهیم:

 1. جستجوی پروفایل اینستا
 2. برای تشخیص بلاک شدن فالوو کنید اما محتاطانه
 3. به تگ ها و کامنت‌های گذشته رجوع کنید
 4. ناشناس شوید
 5. دایرکت را چک کنید تا بفهمید بلاک شدید یا نه
 6. استفاده از بلاک یاب یا نرم افزارهای آنفالویاب اینستاگرامی

چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟

1. جستجوی پروفایل اینستا

شاید یکی از ساده‌ترین راه‌های پاسخ به این سؤال که چگونه بفهمیم در اینستاگرام بلاک شدیم؟  این است که در بخش جستجو (Search) اینستاگرام یا فالوورها به دنبال پروفایل شخصی بگردیم که گمان می‌کنیم ما را بلاک کرده است. به این ترتیب، سه حالت رخ می‌دهد:

حالت اول: چنانچه قادر به دیدن پروفایل و پست‌ها هستید، خبر خوب این است که شما بلاک نشده‌اید، البته این مورد مربوط به پروفایل‌های پابلیک و عمومی (public) است. در خصوص پروفایل‌های خصوصی (private)، چنانچه با پیام “This Account is Private” روبرو می‌شوید، باید بگوییم جای هیچ نگرانی نیست و همه چیز خوب به نظر می‌رسد.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

حالت دوم: در این حالت چنانچه قادر به دیدن پروفایل و عدد شمارش پست‌ها هستید، اما هیچ چیزی برای شما به نمایش در نمی‌آید و با پیام‌هایی نظیر ” No posts ” یا ” No Posts Yet ” روبرو می‌شوید، باید بگوییم بله، شما بلاک شده‌اید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

حالت سوم: چنانچه پروفایل مورد نظر شما در بخش جستجو پیدا نشد، این بدان معنا نیست که شخص مذکور شما را بلاک کرده است، این امر شاید به دلیل دی اکتیو شدن پروفایل فرد باشد. برای برطرف شدن این سوء ظن می‌بایست دیگر روش‌ها را امتحان کنید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

بیشتر بخوانید:

2. برای تشخیص بلاک شدن فالوو کنید اما محتاطانه

چنانچه در صفحات پروفایل با گزینه “follow” یا “دنبال کردن” مواجه شدید، در صورتی که بر روی این گزینه کلیک کنید و هیچ اتفاقی نیفتد، این امر نشان می‌دهد که شما بلاک شده‌اید.

توجه: در چنین حالتی هیچ اعلانی برای شخص مقابل مبنی بر فالوو کردن شما نخواهد رفت، اما چنانچه طرف مقابل شما را بلاک نکرده باشد اعلانی دریافت خواهد کرد. بدین ترتیب این راه‌حل کمی ریسک کار را بالا می‌برد!

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

3. به تگ ها و کامنت‌های گذشته رجوع کنید

زمانی که شخصی شما را بلاک کرده باشد، اینستاگرام تگ‌ها و کامنت‌های قدیمی را پاک نمی‌کند؛ پس چنانچه از طریق بخش جستجو به پروفایل شخص مورد نظر دسترسی ندارید، به سراغ کامنت‌های قدیمی او بروید و از این طریق پروفایل او را بازبینی کنید. در صورتی که پروفایل تعداد پست‌ها را نمایش می‌دهد اما پستی را به شما نشان نمی‌دهد، شما بلاک شده‌اید.

4. ناشناس شوید

در این روش با استفاده از یک مرورگر بر روی رایانه یا تلفن همراه، صفحه شخص مورد نظر خود را دید بزنید، اما چگونه؟

 • لینک instagram.com را در مرورگر وارد کنید.
 • به بخش log in وارد شوید.
 • اطلاعات حساب خود را وارد نمایید.
 • با استفاده از لینک http://instagram.com/username و یوزرنیم (username) فرد مقابل، “لینک جدیدی” بسازید (به این معنا که یوزرنیم فرد را با واژه username در لینک جابجا کنید) و آن را در مرورگر وارد نمایید.

اگر پس از انجام مراحل بالا با پیغام زیر مواجه شدید، این بدان معناست که شخص مذکور شما را بلاک کرده است!

Sorry, this page isn′t available

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

بیشتر بخوانید:

حال برای برطرف شدن سوء ظن و حصول اطمینان، به حالت ناشناس مرورگر خود بروید و لینک جدید ساخته شده در مرحله قبل را در این قسمت وارد نمایید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

5. دایرکت را چک کنید تا بفهمید بلاک شدید یا نه

یکی از راه‌هایی که می‌توانید بفهیمید در اینستاگرام بلاک شده‌اید یا نه، این است که دایرکت مسیج (Direct Messages) خود را چک کنید. در صورتی که از پیش با فرد مورد نظر خود پیام رد و بدل کرده‌اید، به سراغ پیام‌های خود بروید.

اگر چت‌های شما کماکان موجود باشد، شما بلاک نشده‌اید؛ اما اگر گفت و گویی موجود نباشد، شما بلاک شده‌اید، البته بازهم این احتمال وجود دارد که حساب فرد مقابل دی اکتیو شده باشد.

برای حصول اطمینان، گروه‌های اینستاگرامی کمک شایانی به شما خواهند کرد، چنانچه از پیش با فرد مورد نظر در یک گروه قرار داشته‌اید، سراغ گروه بروید. چنانچه پروفایل شخص مورد نظر در گروه، قابل مشاهده است و در بخش‌های دیگر اینستاگرام (مثل بخش جستجو) به آن دسترسی ندارید، شما بلاک شده‌اید.

6. استفاده از بلاک یاب اینستاگرام

برنامه های کمکی مختلفی نیز برای استفاده بهتر از اینستاگرام ساخته شده اند. با توجه به ویژگی های اینستاگرام، شاید نتوانید برنامه مناسبی پیدا کنید که به شما افرادی که بلاک کرده اند را نشان دهند اما از آنجایی که شخص بلاک کننده اتوماتیک شما را آنفالو هم می کند، شاید بتوانید با نصب یک برنامه آنفالو یاب، افرادی که شما را آنفالو و در نتیجه بلاک کرده اند را شناسایی کنید و یا از بلاک شدن در اینستاگرام توسط او مطمئن شوید.توجه کنید در هنگام استفاده از این برنامه ها دچار برنامه های جاسوسی و مخرب نشوید.

بلاک شدن توسط اینستاگرام و حل این مشکل

بلاک شدن توسط اینستاگرام زمانی رخ میدهد که شما قوانین اینستاگرام را رعایت نکرده باشید. با پیش آمدن مشکلات جدید خود اینستاگرام، این موضوع کمی جدی‌تر از قبل شده و کاربران زیادی را به مشکل انداخته که باید چاره‌ای برای حل آن پیدا کنیم.

اگر فردی باشید که در اینستاگرام فعالیت زیادی میکنید قطعا این روزها در استوری‌های مختلف دیده اید که بسیاری از کاربران اینستاگرام اعلام کرده اند، بدون هیچ دلیلی فعالیت‌هایشان بلاک شده و دیگر نمیتوانند برای مثال اکانتی را فالو و یا پستی را لایک کنند.

در این بین نیز حتما مشاهده کرده‌اید که اکثر این افراد از شما و دیگر مخاطب‌های خودشان میخواهند که در آخرین پست خود، پیام انگلیسی کامنت کرده باشید تا به قول خودشان رفع بلاک شوند که این مورد خود جای بحث داشته که ما بیشتر در این مقاله به دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام میپردازیم.

در کل دو عامل در اینستاگرام تعیین میکند که فعالیت اکانت شما با محدودیت روبرو شود یا نه؟ اگر پیج شما با محدودیت اینستاگرام مواجهه شده باشد. باید منتظر رفع محدودیت در اینستاگرام باشید که به این مورد هم در ادامه مقاله میپردازیم اما قبل از آن در مورد عامل‌های ایجاد محدودیت و آشنایی پیدا کردن با این موارد میپردازیم.

بیشتر بخوانید:

ریپورت شدن در اینستاگرام

اصلی‌ترین عامل ریپورت شدن در اینستاگرام توسط کاربران این برنامه صورت میگیرد و در واقع این کاربران بنا به دلایل خودشان که تشخیص میدهند یکی از فعالیت‌ها یا برخی از فعالیت‌های شما قوانین اینستاگرام را زیر پا گذاشته و بر این اساس فعالیت مربوطه شما را به اینستاگرام گزارش میدهند.

گزارش شدن تخلف شما توسط دیگر کاربران زمانی باعث بلاک شدن توسط اینستاگرام میشود که واقعا شما مرتکب تخلف و نقض قوانین اینستاگرام شده باشید. یعنی به این شکل نیست که شما نگران این موضوع باشید که اگر شخصی و یا افرادی به صورت دسته جمعی شما را ریپورت کردند حتما شما از انجام فعالیت‌های خودتان محروم خواهید شد.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

همانطور که گفتیم اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که فعالیت زیادی در اینستاگرام انجام میدهید؛ قطعا در کنار افرادی که از شما طلب کامنت انگلیسی برای رهایی از محدودیت اینستاگرام وجود داشته، پیج‌هایی هم هستند که برای خودشان گروه جمع کرده و سپس به صورت دسته جمعی بر روی یک پیج، به قول خودشان حمله ور شده و آن پیج را ریپورت میکنند تا آن اکانت به طور کامل توسط اینستاگرام بسته شود نیز وجود دارند.

اما باید خدمت شما و خدمت این نوع افراد عرض کنیم که این نوع ریپورت کردن حتی اگر میلیون‌ها اکانت هم با شما و هم سو با شما یک پیجی را بدون دلیل و بدون تخلف ریپورت یا همان گزارش کنند. باز هم تاثیری بر روی اکانت مد نظر نخواهد داشت. اما در مقابل آن، اگر یک اکانت مرتکب یک تخلف و عامل نقض قوانین اینستاگرام شده باشد و شما آن را ریپورت کنید. قطعا ادمین آن پیج با محدودیت‌هایی در ارتباط با فعالیت خود مواجه خواهد شد.

ربات های تشخیص تخلف اینستاگرام

به غیر از گزارش کردن کاربران و اطلاع دادن آنها به اینستاگرام که یک پیج در حال تخلف میباشد. خود اینستاگرام ابزار و ربات‌هایی را دارد که به صورت مستقل در حال فعالیت و شناسایی تخلف‌هایی که توسط کاربران صورت میگیرد میباشند. بلاک شدن توسط اینستاگرام در بیشتر مواقع توسط ربات های اینستاگرام صورت می گیرد.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم

مشکل جدید محدود شدن بدون دلیل هم در ارتباط با همین ربات‌هاست. که به احتمال بالا این ربات‌ها به صورت صحیح تشخیص نمیدهند که یک اکانت واقعا تخلفی انجام داده است. اما همانطور که گفتیم اگر پیج شما بدون دلیل توسط اینستاگرام بلاک شود جای نگرانی نیست و راه‌هایی که برای رفع بلاک در اینستاگرام قبلا گفته ایم و در ادامه نیز خواهیم گفت میتوانید استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم

برای این که از محدودیت اینستاگرام رهایی پیدا کرده باشید باید ابتدا دلایل بلاک شدن توسط اینستاگرام را یافته و سپس بر اساس آن اقدام کنید. چون تکرار آن تخلف باعث طولانی شدن زمان محدودیت و در مواقع کم باعث بسته شدن پیج شما توسط اینستاگرام خواهد شد.اما خود این که بفهمیم به چه دلیلی توسط اینستاگرام بلاک شده ایم کار آسانی نیست اما با کمی بررسی میتوان دلیل آن را فهمید.

چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
 • برای مثال اگر بلاک شدن توسط اینستاگرام بر روی فالو کردن شما تاثیر گذاشته و شما دیگر نمیتوانید پیجی را فالو کنید و در صورت ارسال درخواست فالو با خطا و پیام اینستاگرام مبنی بر محدود شدن این فعالیت روبرو میشوید.پس در نتیجه تخلف شما در ارتباط با فالو و آنفالو کردن بوده که میتوان این نوع فعالیت را به فعالیت‌های اسپمی(اذیت کننده) نسبت داد.
 • یا اگر شما با محدودیت کامنت گذاشتن مواجهه شده اید پس احتمال دارد در نوشتن متن‌های خود دقت نکرده اید و نظراتی را ارسال کرده باشید که ناپسند بوده و توسط افراد زیادی مبنی بر مناسب نبودن کامنت مربوطه، گزارش شده باشد.

اما به غیر از همه این موارد، خود اینستاگرام نیز با تغییر سیاست‌های خود و همچنین با تست و ارائه آپدیت‌های جدید در روزهای ابتدایی بعد از آپدیت، برخی اوقات به مشکلاتی بر میخورد که در پی آن اکانت‌های زیادی بدون دلیل موجه از طرف اینستاگرام بلاک می شوند.

برای رهایی از هر نوع محدودیت چه با دلیل و چه بدون دلیل، شما چند راه دارید. اول اینکه به اینستاگرام نشان دهید که شما بدون دلیل و بدون هیچ تخلفی محدود شده‌اید و دوم اینکه در صورت انجام دادن تخلف و اطلاع از آن، از انجام و تکرار فعالیت بلاک شده توسط اینستاگرام برای مدت زمان چند روزه خودداری کرده باشید.

بیشتر بخوانید:

ارتباط با پشتیبانی اینستاگرام

راه‌هایی که اینستاگرام برای ارتباط بین پشتیبانی خود و کاربران گذاشته زیاد میباشد اما در این مورد دو راه وجود دارد. که شما می توانید برای رفع بلاک شدن توسط اینستاگرام از یکی از این راه‌ها استفاده کنید.

اولین مورد برای اقدام زمانی میباشد که برای مثال فعالیت فالو کردن شما بلاک شده و شما هنگام فالو کردن یک پیج با دریافت پیامی از طریق اینستاگرام روبرو میشوید که در این حالت بر روی گزینه tell us لمس کرده و سپس تا مدت زمان حداقل 4 روزه دیگر عمل فالو کردن را انجام ندهید.

دومین مورد ورود از پروفایل پیج می باشد؛ در ابتدا باید وارد پیج اینستاگرام خود شوید.

 • پس از آن وارد پروفایل اکانت اینستاگرام خود شوید.
 • سپس بر روی آیکون سه خط در نوار بالای صفحه کلیک کنید.
 • پس از آن بر روی چرخ دنده تنظیمات در نوار پایین صفحه کلیک کنید.
 • سپس بر روی گزینه ی help کلیک کنید.
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
چطور بفهمیم در اینستاگرام بلاک شده ایم
 • صفحه‌ی جدیدی برای شما باز می شود که در آن سه گزینه برای شما نمایش داده می شود.
  Report A problem: برای ارسال گزارش مشکلی است که برای اینستاگرام شما به وجود آمده است.
  Help Center: شما را به بخش پشتیبانی سایت اینستاگرام وصل می کند.
  Privacy and Security Help: به مشکلات مربوط به بحث امنیت پیج شما می پردازد.
 • حال ما برای حل مشکل بلاک شدن اینستاگرام گزینه‌ی اول را انتخاب می کنیم.
 • دوباره برای ما سه گزینه نمایش میدهد.
  Report Spam or Abuse: گزارش هرزنامه یا سوء استفاده
  Send Feedback:می توانید پیشنهادات و نظرات خود را برای اینستاگرام ارسال کنید.
  Report a Problem: گزارش یک مشکل
 • ما برای رفع بلاک از سوی اینستاگرام گزینه‌ی سوم را انتخاب می کنیم.
 • سپس گزارشی از مشکل خود را برای اینستاگرام به زبان انگلیسی ارسال می کنیم و پس از آن گزینه‌ی submit در نوار بالا را انتخاب می کنیم.

بعد از ارسال توضیحات خود باید همچنان منتظر دریافت پیام از طرف پشتیبانی و یا رفع محدودیت خود باشید. در این میان راه‌های فرعی و ثابت نشده‌ای از جمله تغییر آی پی اینترنت، نشان دادن واقعی بودن خودتان مانند نوشتن بیو، تغییر عکس پروفایل و وصل کردن اکانت فیسبوک و فعالیت‌هایی که در کل برای اینستاگرام نشان دهد که شما ربات نیستید را میتوانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

گردآوری: techratoارسال نظر