;
coinex

حضور سرباز زن اسرائیلی در فرودگاه شیراز ؛ ماجرا چیست؟

ماجرای حضور سرباز زن اسرائیلی در فرودگاه شیراز از ساعاتی پیش جنجال برانگیز شده است. اما ماجرا از چه قرار است و این سرباز در ایران چه می‌کرده است؟

به گزارش همشهری آنلاین، روزنامه هاآرتص خبر از فرود اضطراری یک پرواز مسافربری از مبدا تاشکند ازبکستان به مقصد دوبی در فرودگاه شیراز خبر داد که حامل یک سرباز زن اسرائیلی بوده است.  این پرواز در روز پنج شنبه هفته گذشته به دلیل بیهوشی خلبان در شیراز فرود اضطراری داشته است.

بیشتر بخوانید: خبر تیراندازی به هواپیمای مسافربری ایرانی و واکنش رئیس سازمان هواپیمایی ایران

حضور سرباز زن اسرائیلی در فرودگاه شیراز

گفته شده که در مدت توقف این هواپیما در خاک ایران، مقامات ایرانی اقدامی به منظور به بررسی اسناد هویتی دیگر مسافرین حاضر در پرواز نداشته‌اند اما مقامات اسرائیلی با حساسیت خاصی وضعیت سرنشین اسرائیلی این هواپیما را دنبال میکرده‌اند. نهایتا پرواز تاشکند – دوبی پس از ساعاتی توقف در شیراز، ایران را ترک کرد و راهی امارات شد.

غلامرضا کریم‌آقایی مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس هفته گذشته گفته بود:

ساعت ۶ صبح امروز پنجشنبه پنجم آبان‌ماه یک فروند هواپیمای مسافربری شرکت فلای دبی از مبدأ تاشکند به دبی در فرودگاه شیراز فرود اضطراری داشت.

حضور سرباز زن اسرائیلی در فرودگاه شیراز ؛ ماجرا چیست؟

وی گفت: «این هواپیما که پرواز فلای دبی، بویینگ ۷۳۷ سری ۸۰۰ بود با اعلام اضطراری به دلیل بیهوشی خلبان اول در این فرودگاه به زمین نشست».

مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با بیان اینکه پس از آمدن خلبان دیگر از دبی به شیراز، این هواپیما ساعت ۱۶ پس از جایگزین کردن کروی پرواز توسط شرکت فلای دبی فرودگاه شیراز را ترک و پرواز کرد.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره حضور سرباز زن اسرائیلی در فرودگاه شیراز چیست؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر