;
coinex

اطلاعیه سازمان سنجش درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس ؛ موقتی است!

سازمان سنجش آموزش کشور درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس یک اطلاعیه صادر کرد. توضیحات یک مقام مسئول سازمان سنجش در این خصوص را بخوانید.

روز گذشته در خبری عنوان کردیم که به دلایلی نامعلوم، آزمون آیلتس حذف شده است. این موضوع را جمعی از داوطلبین هم تأیید کردند. اما حالا رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور، علت عدم برگزاری آزمون آیلتس اعلام کرد و گفت، توقف آیلتس موقتی است. روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور نیز طبق اطلاعیه‌ای اعلام کرد که آزمون ثبت‌نامی‌ها آیلتس تا پایان بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

بیشتر بخوانید: طرح خرید ترافیک تولیدشده توسط تولیدکنندگان محتوا در شورای عالی فضای مجازی تصویب شد

اطلاعیه سازمان سنجش درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس

پس از ساعت‌ها بلاتکلیفی و گمانه‌زنی‌ها درباره برگزاری امتحان آیلتس بالاخره رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش اعلام کرد: «توقف ثبت نام آیلتس موقتی است.»

این خبر در حالی اعلام شد که از شب گذشته اخبار غیررسمی خبر از توقف آزمون آیلتس می‌داد و هیچ یک از مسئولان به طور رسمی این خبر را تایید یا تکذیب نکردند. این خبر غیررسمی در کانال یکی از مراکز برگزارکننده آزمون آیلتس منتشر شده بود:

پیرو دستور ابلاغی سازمان سنجش و آموزش کشور مورخ 21 دی ماه 1401 در خصوص توقف ثبت نام آزمون‌های آیلتس از اول اسفند 1401 در کلیه مراکز، به آگاهی می‌رساند ثبت نام کلیه آزمون‌های اصلی سه مرکز اصلی از تاریخ یک اسفند ماه تا اطلاع ثانونی متوقف می‌شود. بدیهی است آزمون برای افرادی که پیش از این در آزمون‌های پس از اول اسفند ثبت نام کرده‌اند، برگزار خواهد شد و فعلاً ثبت‌نام جدیدی برای آزمون‌های پس از اول اسفند انجام نخواهد شد. لازم به ذکر است که تنها ظرفیت محدودی از آزمون‌های دی و بهمن ماه، باقی مانده که براساس اولویت ثبت نام به شرکت کنندگان تعلق خواهد گرفت. امیدواریم با رفع موانع و مشکلات موجود، فرایند ثبت‌نام هر چه سریع‌تر به روال عادی باز گردد.

اطلاعیه سازمان سنجش درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس

این خبر بین کسانی که مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج از کشور را در برنامه آتی خود دارند نگرانی زیادی را به همراه داشت و سکوت مراجع رسمی خبر نیز این نگرانی‌ها را بیشتر کرد. به خصوص آنکه در ماه‌های گذشته با اعلام قوانین و ارقام جدید برای آزادسازی مدارک دانشگاهی، راه ادامه تحصیل در دانشگاه‌های خارج کشور دور از دسترس‌تر از قبل شده بود.

ساعت‌ها پس از انتشار اخبار غیررسمی بالاخره ایسنا از قول یکی از مسئولان سازمان سنجش کشور اعلام کرد که این توقف ثبت نام موقتی خواهد بود.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور بر بازنگری مقررات، توسعه مراکز برگزاری و رفع مشکلات موجود آزمون آیلتس تأکید کرد و گفت: «با تمهیدات پیش‌بینی شده هیچ مشکلی برای شرکت داوطلبان در آزمون آیلتس وجود نخواهد داشت.»

دکتر غلامرضا یادگارزاده با بیان اینکه آزمون آیلتس توسط سه مرکز اصلی و تحت نظارت سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می‏‌شود، توضیح داد:

براساس مصوبه ۷۹۸ شورای عالی انقلاب فرهنگی وظیفه ساماندهی، صدور مجوز و نظارت بر آزمون‌های بین‌المللی از جمله آیلتس بر عهده سازمان سنجش آموزش کشور است و این سازمان بر اساس این مصوبه، قانون تسهیل رقابت و منع انحصار و همچنین اصل ۴۴ قانون اساسی موظف است زمینه‌های رفع انحصار و تسهیل رقابت مؤسسات متقاضی اجرای آزمون را فراهم کرده و نظارت مؤثر بر روند اجرایی آزمون‌های بین‌المللی داشته باشد و این موضوع در سال جاری به صورت جدی مورد توجه قرار گرفت.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اقدامات متعدد صورت گرفته برای ساماندهی صدور مجوز مؤسسات متقاضی برگزاری آزمون آیلتس، افزود: «درخواست و صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها، نظارت بر فرایندهای اجرایی آزمون‌های بین‌المللی و همچنین مذاکره با مؤسسات صاحب امتیاز آزمون در خارج از کشور جهت عمل به وظایف قانونی در دستور کار قرار داشته است.»

اطلاعیه سازمان سنجش درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس

دکتر یادگارزاده گفت:

سازمان سنجش آموزش کشور در مورد آزمون آیلتس برای ساماندهی و نظارت بر وضع موجود اجرای آزمون، مدیریت روابط بین موسسه صاحب امتیاز آزمون و مراکز و آفسایت‌های مجری آزمون، صیانت از حقوق داوطلبان، تضمین سلامت آزمون و همچنین رفع انحصار و تسهیل رقابت تلاش می‌کند و با هماهنگی نهادهای نظارتی ضمن پایش منظم آزمون در سطح کشور اقدامات لازم درخصوص بازنگری در آیین‌نامه‌ها و مقررات مربوط به آزمون آیلتس را به انجام رسانده است.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: «نظارت و تذکر به مراکز برگزاری آزمون، پیگیری قانونی موارد تقلب و افشای سؤال، مذاکره با موسسه IDP و تلاش برای عمل به مفاد قانون منع انحصار و تسهیل رقابت به منظور پایان دادن به مشکلات و حواشی آزمون آیلتس صورت گرفته است و ثبت‌نام داوطلبان آزمون آیلتس از اول اسفند ماه ۱۴۰۱ به صورت موقت متوقف شده است.»

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، وی با بیان اینکه اینکه بازنگری مقررات، توسعه مراکز برگزاری آزمون و رفع مشکلات موجود به صورت جدی در حال پیگیری است، گفت:

آزمون‏‌های ثبت‌نام شده تا پایان بهمن ماه مطابق برنامه‌ریزی قبلی برگزار می‌شود و امیدواریم قبل از موعد ثبت‌نام جدید اقدامات پیش‌بینی شده به نتیجه برسد. البته در هر صورت با تمهیدات پیش بینی شده هیچ مشکلی برای شرکت داوطلبان در آزمون آیلتس وجود نخواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره عدم برگزاری آزمون آیلتس چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر