;
coinex

رئیس جمهور نیز با فیلترینگ تلگرام مخالف است!

رئیس جمهور با انتشار پستی در اینستاگرام خود اعلام کرد که با فیلترینگ تلگرام مخالف است و تاکنون هیچ شبکه اجتماعی توسط این دولت مسدود نشده است.

به گزارش تکراتو، یازدهم اردیبهشت بود که دستور فیلترینگ تلگرام در کشور صادر شد. در ابتدا اپراتورهای موبایل اقدام به مسدودسازی تلگرام نمودند و در ادامه این پیام رسان از طریق اینترنت مخابرات نیز از دسترس خارج شد. همچنین تعدادی از شرکت های اینترنتی باقیمانده که تلگرام را فیلتر نکرده بودند، دیروز با دریافت دستور قضایی اقدام به فیلترینگ این شبکه اجتماعی نمودند.


بیشتر بخوانید: آغاز مرحله دوم فیلترینگ تلگرام ؛ ISP ها نیز تلگرام را فیلتر کردند


اکنون که تلگرام در کشور فیلتر شده رئیس جمهور در اینشتاگرام پستی را منتشر کرده و در آن به مخالفت با فیلترینگ تلگرام پرداخته اند.

مخالفت رئیس جمهور با فیلترینگ تلگرام

فیلترینگ تلگرام

رئیس جمهور در مورد فیلترینگ تلگرام در کشور اعلام کردند که سیاست دولت یازدهم و دوازدهم مبتنی بر ایجاد فضای امن مجازی بوده و نه امنیتی و تاکنون نیز هیچ شبکه اجتماعی و یا پیام‌رسانی توسط این دولت مسدود نشده و نخواهد شد. وی تاکید نمود که فیلتر و مسدودسازی اخیر تلگرام نه توسط دولت اجرا شده و نه مورد تأیید دولت است.


بیشتر بخوانید: دستور فیلترینگ تلگرام صادر شد؛ تلگرام مسدود می‌شود


‌به گفته رئیس جمهور برای مسدودسازی پیام‌رسان تلگرام در تاریخ ۹۷/۲/۱۰ حکم قضایی صادر شده و به همه اپراتورهای موبایل و ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی ابلاغ گردیده تا نسبت به اختلال در تلگرام اقدام نمایند. (مشابه این اقدام نیز سال گذشته و در دوران انتخابات ریاست جمهوری، برای امکان تماس صوتی تلگرام انجام شده بود.)

‌به گفته روحانی عدم طی مراحل قانونی امور اجرایی که با استفاده از ابزار قهریه و قضاییه صورت بگیرد، در تعارض با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی و در نقطه مقابل دموکراسی قرار دارد. وی در پایان تاکید کرد که اگر در عالی‌ترین سطح نظام، تصمیمی برای محدود کردن یا مسدودسازی ارتباطات مردم گرفته شود، باید صاحبان واقعی این کشور که مردم هستند در جریان امور قرار گیرند.

 

بیشتر بخوانید:

.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر (1 نظر)

  سلام
  آقای روحانی دروغ گو و دو روو هست، چون تمام کسانی که در شورای فرهنگی رای به بستن تلگرام دادن بدون هیچ رای مخالف یا ممتنع رای به فیلترینگ تلگرام دادن.
  آقای روحانی و آقای جهرمی از دولت ، آقای ضرغامی از صدا و سیما آقای رحیم پور ازغدی و بقیه دوستانی که اظهار نظر کردند به فیلتر شدن تلگرام رای مثبت دادند تنها دلیل کش امدن یکماهه این اقدام به فیلترینگ کسب و کارهای تلگرامی بود که در مدت یک ماهه خودشون رو انتقال دادند به فضاهای همسان در بقیه شبکه های مجازی.
  در این جلسه آقای روحانی با صراحت گفته که نظر من به بستن تلگرام بوده و از لحن تند همراه با مثالی اشتباه این قضیه رو بیان کرده… اما در حضور مردم دروغ پراکنی میکنند تا دل اندک طرفداران خودشون رو خوش کنن
  کامل ترین بخش از این جلسه شورای فرهنگی رو آقای رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان کاملا باز کردند
  لینک : aparat.com/v/f8itL/%D9%BE%D8%A7%D8%B3%D8%AE_%DA%A9%D9%88%D8%A8%D9%86%D8%AF%D9%87_%D9%88_%D9%85%D8%B3%D8%AA%D8%AF%D9%84_%D8%B1%D8%AD%DB%8C%D9%85_%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D8%BA%D8%AF%DB%8C_%D8%A8%D9%87_%D8%AD%D8%B3%D9%86_%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C

  پاسخ