;
coinex

ضرر قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور ؛ 90 درصد تورها لغو شده است!

طبق اعلام انجمن دفاتر گردشگری، قطعی اینترنت باعث لغو 90 درصد از تورهای گردشگری ورودی شد. ضرر قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور فعلا ادامه دارد.

طبق گزارش انجمن صنفی دفاتر گردشگری استان تهران، شاهد کنسلی حدود 80 تا 90 درصد تورهای ورودی به کشور ایران هستیم. رفیعی می‌گوید، صنف گردشگری وابستگی کاملی به اینترنت دارد و موضوع فیلترینگ و کاهش سرعت اینترنت ، به شدت این صنعت را آسیب پذیر کرده است.

بیشتر بخوانید: ادعای جنجالی وزیر ارتباطات: ضررهای قطعی اینترنت برای کسب و کارها کارشناسی شده نیست

ضرر قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر سفر هوایی، گردشگری و زیارتی استان تهران، «امیر پویان رفیعی»، در مورد حال بد صنعت گردشگری گفت:

گردشگری به شدت به اینترنت وابسته است. نخستین صنعتی که به حوزه الکترونیک و تکنولوژی ورود کرد، حوزه گردشگری است. در این میان دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری بیشترین استفاده را از این بخش می‌برند و درواقع کسب و کار آن‌ها در بستر الکترونیک رقم می‌خورد. صنعت گردشگری با تکنولوژی آمیخته است. از این رو کندی سرعت اینترنت و فیلتر شدن اپلیکیشن‌هایی که بخش عمده‌ای از بار تبلیغات و فعالیت آژانسداران و فعالان گردشگری بر روی آن‌ها انجام می‌شد، آسیب‌های زیادی را متوجه صنعت گردشگری کرده است.

ضرر قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور

بنابر سخنان رفیعی، علاوه بر کنسلی تورها ، پروسه بارگذاری اطلاعات مسافرین و دیگر عملیات مربوط به مسافران که باید در وب سایت‌ها درج شوند، به مشکل برخورده است. او می‌گوید:

حتی اطلاعات قراردادها، تورها و سفرها نیز از طریق همین اپلیکیشن‌ها ارسال می‌شد که در شرایط موجود مختل شده است. علاوه بر تورهای داخلی که با چنین مسائلی روبه رو شده‌اند در بحث تورهای خارجی نیز با چالش‌های فراوانی رو به رو هستیم.

رفیعی اشاره‌ای به پرگردشگر بودن فصل‌های بهار و پاییز کرد و از ضرر و زیان صنعت گردشگری به علت لغو تورهای ورودی پاییز خبر داد و گفت:

80 تا 90 درصد تورهای ورودی سفرشان به ایران را کنسل کرده‌اند. لغو تورهای ورودی علاوه بر آنکه با کنسلی رزرو هتل‌ها و پروازها همراه است، بیکاری راهنمایان گردشگری را نیز به همراه دارد.

قطعی اینترنت فقط به کسب و کارهای آنلاین آسیب نرسانده، بلکه صنعت گردشگری نیز تحت تاثیر قطعی اینترنت و فیلترینگ قرار گرفته است. مشخص نیست که این وضعیت تا به کی ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ضرر قطعی اینترنت برای صنعت گردشگری کشور چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر