;
coinex

اسپیس ایکس نخستین ماهواره ساخت ارمنستان را به مدار می‌فرستد

نخستین ماهواره ساخت ارمنستان توسط اسپیس‌ایکس به زودی به مدار زمین فرستاده می‌شود. این ماهواره قرار است در انجام آزمایشات تحقیقاتی بکار گرفته شود.

اسپیس ایکس نخستین ماهواره ساخت ارمنستان را به مدار می‌فرستد. آزمایشگاه تحقیقات فضایی Bazoomq ارمنستان قصد دارد با این ماهواره تحقیقات جدیدی را آغاز کند. گفتنی‌ست که این ماهواره تا 1 کیلوگرم وزن داشته و و هر 90 دقیقه یکبار می‌تواند به دور زمین بچرخد.

بیشتر بخوانید: آخرین پرتاب اسپیس ایکس به لایه یونوسفر زمین آسیب شدیدی وارد کرده است!

نخستین ماهواره ساخت ارمنستان به زودی به فضا پرتاپ می‌شود

آزمایشگاه تحقیقات فضایی Bazoomq ارمنستان که ماموریت آن ایجاد و توسعه مستمر قابلیت‌ها و فرصت‌ها برای آخرین تحقیقات فضایی، آموزش و تشکیل استارتاپ در ارمنستان است بر روی ماهواره ارمنستان با فرمت CubeSat به نام Hayasat-1 کار می‌کند.

هایک مارتیروسیان، یکی از بنیانگذاران، عضو هیئت مدیره و مدیر فنی Bazoomq در گفتگو با آرمنپرس، گفت:

آزمایش این ماهواره در پایان سپتامبر به پایان می‌رسد و در ماه نوامبر توسط موشک فالکون-9 SpaceX به فضا ارسال می‌شود.

نخستین ماهواره ساخت ارمنستان به زودی به فضا پرتاپ می‌شود

این ماهواره با وزن حدود یک کیلوگرم هر 90 دقیقه یک بار به دور زمین می‌چرخد.

بنیانگذاران Bazoomq بیان می‌کنند که تا شش ماه دیگر وظیفه پیش روی خود را به پایان خواهند رساند و پس از آن پرتاب ماهواره به فضا موفقیت‌آمیز تلقی خواهد شد.

Bazoomq در حال حاضر بر روی ماهواره متمرکز شده است.

تاکید شده است که آنها برنامه‌هایی برای گسترش همکاری با دولت در آینده نزدیک دارند. آنها همچنین در حال آماده شدن برای شروع همکاری با دانشگاه‌ها هستند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره پرتاب نخستین ماهواره ساخت ارمنستان توسط اسپیس‌ایکس چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: سیتنا

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر