coinex
راهنمای خرید تکراتو

نماینده مجلس: فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ منجر به افزایش نارضایتی‌ها می‌شود

فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ بنابر بیانات نماینده مجلس گرگان، باعث افزایش نارضایتی مردم می‌‎شود. ایشان خواستار از میان برداشتن محدودیت‌ها هستند.

نماینده گرگان، غلامرضا منتظری گفت: «با توجه به تهدید مصالح ملی، درفضای مجازی، کنترل‌هایی صورت می‌گیرد که نظر بنده براین است که بعد از رفع این موانع و برقراری آرامش، این محدویت‌ها از میان برداشته شده و دسترسی به فضای مجازی ممکن باشد.»

بیشتر بخوانید: فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ دائمی خواهد بود؟

فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ

زهرا ظهروند گفته است: «به‌دلیل اتفاق‌های اخیر در کشور، شاهد محدود شدن استفاده مردم از فضای مجازی به‌خصوص برنامه‌های واتس‌اپ و اینستاگرام هستیم، برنامه‌هایی که در چند سال اخیر به محلی برای درآمد‌زایی مردم تبدیل شده ‌است. بنابراین در پی فیلترشدن یکباره این برنامه‌ها، کسب ‌و کار‌های زیادی دچار ضرر و زیان شده و حتی ممکن است برخی از آنان، کار خود را از دست بدهند.»

فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ

به دنبال تعطیلی کسب و کار‌های اینترنتی ، صاحبان مشاغل به‌ناچار شروع به فروش محصولات خود در کنار خیابان‌ها یا مترو‌ها کرده‌اند تا نیاز‌های مالی‎شان برطرف شود.

به گفته انجمن تجارت الکترونیک تهران، با توجه به نابودی و در خطر بودن بیش از 400 هزار کسب و کار آنلاین و بروز مشکلات متعدد برای مردم و سخنان ضد و نقیض مسئولان مربوطه، سوال مردم در مورد فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ این است که آیا این برنامه‌ها برای همیشه فیلتر شده‌اند یا نه؟

غلامرضا منتظری، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در مصاحبه خود با اقتصاد 24 بیان کرد:

با توجه به این که فضای مجازی یک بستر بسیار جدی و بهینه برای کشور است، اما اعمال محدودیت در این فضا، بر اساس موارد ملی هم امری طبیعی در هر کشوری به شمار می‌آید.

وی در مورد فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ بیان کرد: «با توجه به تهدید یک‌سری موارد ملی، درفضای مجازی، کنترل‌هایی صورت می‌گیرد که نظر بنده براین است که، بعد از رفع این موانع و برقرای آرامش، این محدودیت‌ها از میان برداشته شده و دسترسی به فضای مجازی ممکن باشد.»

به گفته نماینده گرگان، اگر بنا به اعمال محدودیت در فضای مجازی باشد، بهتر است که دلایل این تصمیم از طریق رسانه‌ها صراحتا اعلام شود تا این قضیه مشخص شود که نه دولت و نه مجلس در پی بستن و محدودیت کلی در این فضا نیستند.

نظر کمیسیون فرهنگی در مورد فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ

منتظری در این خصوص بیان کرد:

نظر ما هم به همین صورت است و هم‌اکنون تیم‌های تخصصی ما، در جست‌و‌جو و بررسی موارد مختلف هستند تا هرچه زودتر این مشکل را حل کنند. در واقع انتظار می‌رود که باتوجه به مصالح ملی و رفع موانع، مردم بتوانند از این فضا استفاده کنند و افرادی که در این حوزه کار می‌کنند، دغدغه‌ای نداشته باشند. البته در پیا‌م‌رسان‌های داخلی هم این امکان فراهم شده ولی انتظار کاربران بیشتر است. ما این مسائل را درک می‌کنیم و اگر خودمان هم در این فضا کسب و کار داشتیم، برای تغییر شرایط لحظه‌شماری می‌کردیم.

فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه ذکر کرده است:

لازم است در این زمینه به صورت جمعی در جهت ارتقا کشور همکاری کنیم. پس باید نقشمان را به درستی ایفا کنیم، در غیر این صورت مشکلاتی ایجاد خواهد شد. به عنوان مثال، پلیس با راننده‌ای که تخلفی انجام نداده، کاری ندارد ولی به محض تخلف، برای پلیس و دیگران مشکلاتی ایجاد می‌کند.

در ادامه بیان کرد: «بر‌ اساس قواعد کلی، لازم است که با رفع موانع، این محدویت‌ها هم برطرف شود، بنابراین باید به این نکته توجه داشته باشیم که همانطور که در فضای حقیقی یکسری قوانین وجود دارد، در فضای مجازی هم این قانون‌ها بایستی رعایت شود. نظر ما بر برداشته شدن محدودیت‌هاست، ولی از زمان آن مطلع نیستیم.»

منتظری با اشاره به اینکه فیلترینگ اینستاگرام باعث کشیده شدن این کسب و کارها به مترو یا خیابان شده است، بیان کرد: «برای این که نارضایتی‌ها افزایش پیدا نکند، لازم است زمان مشخصی برای ادامه فیلترینگ مشخص شود و مسئولان با صراحت صحبت کنند و حتی اگر قرار بر تمدید آن باشد، باز هم اطلاع داده شود تا از قضاوت‌های نا‌به‌جا جلوگیری شود.»

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد فیلتر شدن دائمی اینستاگرام و واتساپ چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت کامنت با تکراتو در میان بگذارید.

راهنمای خرید تکراتو
ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر