;
coinex

واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ ؛ بیایید شفاف و براساس اطلاعات قابل اتکا صحبت کنیم!

در هفته‌های اخیر مدیرعامل اسنپ مدعی سهم 90 درصدی شرکت خود از بازار تاکسی‌های آنلاین شد و حالا شاهد واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ هستیم.

در هفته‌ای که گذشت، مدیرعامل اسنپ در مصاحبه‌ای و در واکنش به ادعای اولیه تپسی در خصوص افزایش سهمش از بازار تاکسی‌های اینترنتی، گفت که سهم اسنپ 90 درصد بازار تاکسی‌های اینترنتی است و در نتیجه تپسی افزایش قابل توجهی در این مدت نداشته است. این ادعا اما با انتقاد شدید مدیرعامل تپسی به عنوان اصلی‌ترین رقیب این شرکت مواجه شد. مدیرعامل تپسی مدعی شده که بهتر است طرفین بر اساس اطلاعات قابل اتکا صحبت کنند.

بیشتر بخوانید: تاکسی های فرودگاه امام اینترنتی شدند؛ حذف اسنپ و تپسی به نفع اپ جدید! [+عکس]

واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ

در هفته‌ای که گذشت، محمد خلج مدیرعامل اسنپ در مصاحبه‌ای به ارائه جزئیات جدیدی از عملکرد شرکت خود پرداخت و مدعی شد که اسنپ اکنون در 262 شهر بزرگ و کوچک در سراسر ایران فعالیت می‌کند. او با بیان اینکه 75 درصد سفرهای تاکسی‌های اینترنتی فقط در 8 استان جریان دارد گفت:

«استان‌‌‌های تهران، البرز، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، قم، خوزستان و آذربایجان شرقی استان‌‌‌هایی هستند که نقش اصلی  را در سهم بازار هر یک از تاکسی‌‌‌های اینترنتی بازی می‌کنند. به طور مثال اسنپ در ۲۰ دی ماه در تهران رکورد یک میلیون و ۷۱‌هزار و ۶۲۸ سفر را ثبت کرده است.»

واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ ؛ بیایید شفاف و براساس اطلاعات قابل اتکا صحبت کنیم!

وی تصریح کرد: «در اصل می‌توان نتیجه گرفت که هر کدام از تاکسی‌‌‌های اینترنتی فعال در کشور موفق به دریافت سهم عمده در این استان‌‌‌ها شوند می‌توانند سهم قابل‌توجهی از بازار به دست آورند.»

خلج همچنین اعلام کرد که اسنپ در 14 دی ماه نیز رکورد 3 میلیون و 821 هزار و 969 سفر را در کل کشور به ثبت رسانده است. طبق گفته مدیرعامل اسنپ تعداد سفرهای ثبت شده اسنپ در آذرماه 1401 برابر با 99 میلیون و 567 هزار و 505 سفر بوده است.

تپسی به عنوان دیگر شرکت کلیدی فعال در صنعت تاکسی‌های آنلاین در ایران نیز به طور مرتب گزارش‌های مالی خود را روی کدال منتشر می‌کند. در آخرین گزارش منتشر شده از سوی تنها تاکسی‌ اینترنتی پذیرفته شده در فرابورس، یعنی تپسی هم آمده که درآمد این شرکت در آذرماه سال جاری حدود 617 میلیارد ریال بوده که رشد 11 درصدی نسبت به ماه قبل را نشان می‌دهد.

خلج در اظهارات خود آمارهای ارائه شده از میزان سفر را با سفرهای ثبت شده در کدال برای تپسی مقایسه کرده و نتیجه می‌گیرد که اسنپ 90 درصد از بازار تاکسی‌های آنلاین را به خود اختصاص داده است. او تصریح می‌کند که این سهم بازار به طور مقطعی و بر اساس استراتژی مالی رقبا تغییراتی ناپایدار داشته اما در نهایت تغییر ماندگاری در بحث سهم بازار نداشتیم.

واکنش تند تپسی به اظهارات مدیرعامل اسنپ

اظهارات محمد خلج با انتقاد شدید میلاد منشی‌پور، مدیرعامل شرکت رقیب همراه شد. بعد از انتشار خبر این ادعا در رسانه‌ها، هم بنیانگذار و مدیرعامل تپسی در توییتی نوشت:

«مدیرعامل اسنپ در شرایطی اعداد و ارقام افشا شده تپسی در کدال بورس را با ارقام اسنپ مقایسه می‌کند که شرکتش تا به‌حال حتی یک صورت مالی حسابرسی‌شده منتشر نکرده است. ادعا کردن کار ساده‌‌‌ای است؛ بیایید شفاف و بر مبنای اطلاعات قابل‌‌‌اتکا صحبت کنیم.»

واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ ؛ بیایید شفاف و براساس اطلاعات قابل اتکا صحبت کنیم!
واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ

اگرچه خلج با اشاره به انتشار گزارش‌‌‌های فصلی و سالانه توسط اسنپ معتقد است که بازار رقابتی باعث شده این شرکت همین حالا نیز شفافیت قابل‌‌‌توجهی در ارائه اطلاعات به خرج ‌دهد، اما به نظر می‌رسد در آینده‌‌‌ای نزدیک و با پذیرفته شدن شرکت‌های فناوری‌‌‌محور دیگر -از جمله اسنپ- در بازار سرمایه، راه بر طرح چنین ادعاهایی بسته خواهد شد.

مدیرعامل اسنپ در بخشی از مصاحبه اخیر خود از برنامه‌‌‌ریزی این شرکت برای ورود به بازار سرمایه خبر داده و اظهار کرده است: «همان‌طور که پیش‌تر مدیرعامل ایرانسل به عنوان یکی از سهامداران اسنپ اعلام کرده است برنامه‌‌‌ریزی برای ورود به بورس انجام شده است و اسنپ طبق خواسته سهامدارانش وارد بورس خواهد شد و هم‌‌‌اکنون در حال برنامه‌‌‌ریزی و آماده کردن ساختارهای موردنیاز برای بورس هستیم تا هنگام دریافت مجوز برای ورود به بورس کمترین تغییرات در ساختار اتفاق بیفتد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما درباره واکنش مدیرعامل تپسی به ادعای اسنپ چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها در میان گذاشته و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر