;
coinex

با پرینتر سه بعدی استیک گوشت و مرغ گیاهی خلق کنید

پرینت استیک گوشت و مرغ گیاهی با پرینتر سه بعدی ممکن شد. یک دانشمند ایتالیایی موفق شده که این محصولات را با پرینتر خلق کند.

به گزارش تکراتو، دانشمندی ایتالیایی توانسته استیک گوشت و مرغ گیاهی را با کمک پرینتر‌ سه بعدی از ترکیب نخود و جلبک دریایی خلق کند. هم اکنون استیک‌های گوشت و مرغ مخصوص گیاه خواران به منوی رستورانی در شهر بارسلونای اسپانیا اضافه شده است.

پرینت استیک گوشت و مرغ گیاهی

محققی اهل میلان ایتالیا موفق شده با استفاده از ترکیب برنج، نخود و جلبک دریایی، غذایی پروتئینی تولید کند. این مواد غذایی ظاهری بسیار شبیه به استیک گوشت و مرغ دارند اما از لحاظ مزه باهم فاصله‌ی زیادی دارند.

این پژوهشگر با استفاده از نرم افزار CAD یک برنامه طراحی کرده که از طریق آن مواد غذایی خاصی با استفاده از یک سرنگ به پرینتر‌های سه بعدی ترزیق شده و به شکل یک میکرو رشته‌های طولانی پرینت می‌شوند و سپس به شکل یک استیک درمی‌آیند.

این محصول در ابتدا خمیری است که از لحاظ بافت به استیک واقعی شباهت زیادی دارد و به منظور محافظت از محیط زیست و دفاع از حقوق حیوانات تولید شده است. گزارش شده این ماشین می‌تواند طی مدت ۳۰ تا ۵۰ دقیقه می‌تواند تقریباً ۱۱۳ استیک گوشت یا مرغ تولید کند.

این محقق ایتالیایی موفق شده که تکنولوژی پرینتر سه بعدی مخصوص خود را در دانشگاه پلی تکنیک کاتالونیای بارسلونا توسعه دهد و به ثبت برساند. ضمن اینکه وی سراغ رستوران داران زیادی رفته محصولاتش را بفروشد تا  آنها بتوانند غذاهای مخصوص گیاه خواران را به منوی خود اضافه کنند.

وی در این باره می‌گوید:

محصولات اولیه‌ من هنوز از لحاظ مزه فاصله‌ی زیادی با گوشت و مرغ دارند اما این مسئله من را نگران نمی‌کند چرا که طی سال های گذشته تکنولوژی شبیه سازی مزه‌ی گوشت توسعه یافته و تنها باید آن را به روشی خاص در محصولات پرینت شده پیاده کرد.

 

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: dailymail

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |






ارسال نظر