;
coinex

سقوط آزاد ایلان ماسک ادامه دارد؛ 13 میلیارد دلار از ارزش دارایی مالک توییتر کاهش یافت!

سقوط آزاد ایلان ماسک همچنان ادامه دارد. ماسک از دو ماه پیش تا به امروز 213 میلیارد دلار از سرمایه خود را از دست داده است.

سقوط آزاد ایلان ماسک در جایگاه ثروتمندان جهان با سرعت بیشتری ادامه دارد. ایلان ماسک با خرید توییتر آتش بر دارایی‌های خود زد و روز به‌روز نیز این آتش بزرگ‌تر می‌شود. این ثروتمند آمریکایی بعد از خرید توییتر و فروختن بخشی از سهام خود در تسلا، تاکنون 213 میلیارد دلار از دارایی‌هایش را از دست داده است.

ایلان ماسک مالک سه شرکت بزرگ تسلا، توییتر و اسپیس‌ایکس در بخش عمده سل 2022 ثروتمندترین مرد جهان بود. اما همه‌چیز به شکل بسیار بدی برای او در حال اتمام است. ماسک باید استراتژی خود را تغییر دهد تا بتواند بازهم به دوران اوج خود بازگردد.

بیشتر بخوانید:‌ رکورد جدید ایلان ماسک ؛ اولین فردی که در یکسال 200 میلیارد دلار از دست می‌دهد!

سقوط آزاد ایلان ماسک ادامه دارد

شاخص میلیاردرهای بلومبرگ نشان می‌دهد ایلان ماسک، سال ۲۰۲۲ را به عنوان اولین و تنها فردی در تاریخ که ۲۰۰ میلیارد دلار از ثروتش را از دست داد، پشت سر گذاشت و از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون، ۱۳ میلیارد دلار دیگر از ثروتش را از دست داده است.

مالک توییتر سال میلادی گذشته بیش از هر میلیاردر دیگری پول از دست داد و عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به برنارد آرنو، مدیرعامل غول کالاهای لوکس فرانسوی ال‌وی‌ام‌اچ واگذار کرد. ایلان ماسک با ثروت خالص ۱۲۴ میلیارد دلار تا پنجم ژانویه، همچنان دومین فرد ثروتمند جهان است.

سقوط آزاد ایلان ماسک ادامه دارد

عمده ثروت ایلان ماسک مربوط به سهامی است که در شرکت خودروسازی برقی تسلا در اختیار دارد. ارزش سهام این شرکت در سال ۲۰۲۲، حدود ۷۰ درصد ریزش کرد.

سرمایه گذاران تسلا در بحبوحه خرید ۴۴ میلیارد دلاری توییتر توسط ایلان ماسک، نسبت به تعهد او در این شرکت خودروسازی ابراز نگرانی کردند. کوگوآن لئو، سومین سهامدار حقیقی بزرگ تسلا، در دسامبر در توییتی نوشته بود ایلان تسلا را رها کرده و تسلا هیچ مدیرعاملی ندارد. این شرکت لایق آن است که یک مدیرعامل تمام وقت داشته باشد و به آن نیاز دارد.

ماسک سهام تسلا به ارزش میلیاردها دلار را برای تهیه پول خرید توییتر فروخت. طبق گزارش بلومبرگ، سهام ایلان ماسک در شرکت فضایی اسپیس ایکس، اکنون بزرگترین دارایی او به شمار می‌رود.

علاوه بر مشغولیت ایلان ماسک در توییتر، تسلا قربانی افت تقاضا برای خودروهای برقی به خصوص در چین شد که یکی از بزرگترین بازارهای این شرکت محسوب می‌شود. تسلا سال گذشته با کاهش قیمت خودروهای دست دوم تسلا، مجبور شد تخفیف بی سابقه‌ای عرضه کند. اما آدام جوناس، تحلیلگر بانک مورگان استنلی بر این باور است که:

تسلا همچنان در رقابت خودروی برقی در سال ۲۰۲۳ پیشتاز خواهد بود زیرا عرضه این شرکت از تقاضای مصرفی بالاتر خواهد بود.

سقوط آزاد ایلان ماسک ادامه دارد

در این بین، توییتر همچنان شاهد اغتشاش و بی‌نظمی است. ایلان ماسک اواخر دسامبر یک نظرسنجی برگزار کرد و از کاربران توییتر پرسید آیا باید از مقام خود به عنوان مدیرعامل توییتر کناره گیری کند. بیش از ۱۷.۵ میلیون کاربر، رای مثبت دادند. ماسک در توییتی نوشت: «به محض این که فردی را پیدا کند که به حد کافی احمق باشد تا این شغل را قبول کند، از مدیرعاملی توییتر استعفا خواهد کرد.»

بر اساس گزارش وب سایت بیزنس اینسایدر، از زمان خریداری توییتر توسط ایلان ماسک، هزاران کارمند این شرکت اخراج شده‌اند و توییتر با کاهش آگهی دهندگان روبرو شده است.

بیشتر بخوانید: 

دیدگاه شما در خصوص سقوط آزاد ایلان ماسک چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان گذاشته و اخبار فناوری را با ما دنبال کنید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر