;
coinex

بهترین هکرهای جهان در سال 2020 ؛ با برترین هکر های دنیا آشنا شوید!

هکرها خط شکن‌های دنیای اینترنت و وسایل هوشمند هستند، زیرا موانع امنیتی را کنار می‌زنند. در این مطلب به معرفی بهترین هکرهای جهان در سال 2020 پرداخته‌ایم.

اگر از یک متخصص امنیت سایبری بخواهید که لیستی متشکل از نام هکرهایی را در اختیارتان بگذارد که بیشترین تاثیر (خوب و بد) را روی امنیت سایبری گذاشته‌اند، افراد زیر را به شما معرفی می‌کند. تعریف هکر تقریبا به طور قطع بحث مشتاقانه‌ای را به راه می‌اندازد که شما آن را به رقابت تیم‌های ورزشی ربط می‌دهید.

با این حال جامعترین تعریف در دنیای امنیت سایبری هکر را به عنوان شخصی معرفی می‌کند که به منظور ارتقاء قابلیت‌های دفاعی – امنیتی یا انجام جرم راه‌هایی را با هدف شکستن قابلیت‌های دفاعی – امنیتی سیستم‌های رایانه‌ای کاوش می‌کند و می‌تواند بخشی از یک عملیاتی اطلاعاتی ملی، حمله سایبری، اعتراض سیاسی، اقدام تفریحی یا حتی تبلیغ کردن خدمات امنیت سایبری باشد.

در این مطلب بهترین هکرهای جهان در سال 2020 را معرفی کرده‌ایم، نیروهایی که در قالب شخص یا گروه، با اهداف مثبت یا منفی، بیشترین تاثیر را روی امنیت سایبری به معنای امروزی آن گذاشته‌اند. با تکراتو همراه باشید.

بهترین هکرهای جهان در سال 2020

گری مک کینون

گری مک کینون
بهترین هکرهای دنیا 2020

آماندا فینچ، مدیر اجرایی موسسه امنیتی CIISec، درباره گری مک کینون می‌گوید، “گری، صرف نظر از حقایقی که درباره بهره برداری‌هایش در ناسا وجود دارد، موقعیتش را از طریق تبدیل شدن به دلیلی مهم برای راه افتادن بحث‌هایی اساسی درباره هک سازی به دست آورده است؛ بحث‌هایی که سوالاتی را مانند موارد زیر شامل می‌شوند:

  • چه تفاوتی بین آسیب زدن و کنجکاوی از روی بی گناهی وجود دارد؟
  • چگونه باید درباره حد و حدود قانونی حملات سایبری تصمیم بگیریم؟
  • یک واکنش مناسب نسبت به افرادی که متهم هستند یا دستگیر شده‌اند، در چه قالبی تعریف می‌شود؟”

دی وی دی – یون

دی وی دی – یون
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

تام لیسموز هانسن، از کارمندان شرکت Promon که اخیرا درباره آسیب پذیری Strandhogg اندروید اطلاعاتی را فاش کرده است، در رابطه با این هکر می‌گوید، “در اواخر دهه 90 میلادی یک مهندس نرم افزار 15 ساله خود آموز نروژی به نام یون لیه یوهانسن به خاطر مشارکتش در نوشتن موفقیت آمیز برنامه DeCSS  معروف شد.

بیشتر بخوانید:

DeCSS، به عنوان یکی از اولین ابزارهای چاپ دی وی دی توجه رسانه‌ای و عصبانت زیادی را نسبت به خود جلب کرد و در عین حال توانست نام مستعار دی وی دی – یون را برای یوهانسن به ارمغان بیاورد. این موفقیت یک معیار برجسته بود و اگرچه از آن موقع نسل جدیدی از هکرها ظاهر شدند، پیشگامانی مانند دی وی دی – یون همچنان مقام خود را به عنوان اشخاصی موثر در میراث و تاریخچه هک سازی حفظ کردند.”

مادج

مادج
بهترین هکرهای دنیا 2020

دکتر ریچارد گولد، رئیس بخش مهندسی امنیت شرکت دیجیتال شادوز، در رابطه با این هکر می‌گوید، “مادج یک هکر کلاسیک بود، عضوی از یک گروه هکر به نام The L0pht. او نویسنده یکی از مقالات اصلی مربوط به سرریز بافر بود و درباره خطرهای پروتکل BGP و نحوه شکست اینترنت در کنگره شهادت داد.

مادج هم اکنون در یک آزمایشگاه سایبری به نام Cyber ITL در زمینه ارزیابی و طراحی عقب نشینی‌های تدافعی در مقیاس اینترنت فعالیت دارد. خصوصیات هکری او و مشارکت‌های تاثیرگذارش در زمینه هک سازی او را به یک انتخاب برجسته طبیعی برای کارش تبدیل کرده‌اند.”

جورج هاتز

جورج هاتز
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

مارک گرین وود، سرپرست بخش علوم داده‌های شرکت Netacea، درباره هاتز می‌گوید: “جورج، مهندس سابق شرکت فیسبوک، با توسعه اولین تکنیک‌های کریر آنلاک آیفون از غول‌های تکنولوژی سبقت گرفت.

بیشتر بخوانید:

چند سال بعد شرکت سونی در پروسه ساخت پلی استیشن 3 از طریق مهندسی معکوس و با کمک تکنیک‌های جورج راه را برای کاربرانش باز کرد تا کد اختصاصی خود را برای سخت افزارهای قفل شده بنویسند. جورج علاقه و اشتیاقی را در نسل جوان بعد از خودش که از محدودیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری اجباری خسته شده بودند، ایجاد کرد و صحنه جدیدی را در زمینه باز کردن دستگاه‌های مختلف ایجاد کرد. جورج علاوه بر این به واسطه اقداماتش امنیت بیشتر و محدودیت‌های سخت افزاری – نرم افزاری کمتری را به ارمغان آورد.”

بارنابی جک

بارنابی جک
بهترین هکرهای دنیا 2020

تریستان لیورپول، مدیر ارشد مهندسی سیستم در شرکت F5 Networks، درباره این هکر می‌گوید، “بارنابی جک که متاسفانه در سال 2013 فوت کرد، به خاطر حضورش در کنفرانس بلک هت در سال 2010 و نشان دادن نحوه سرقت پول از دستگاه‌های خودپرداز و پول گرفتن غیرمجاز از این دستگاه‌ها شهرت پیدا کرد.

او همچنین نشان داد که چگونه می‌تواند یک دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب را هک کند و با متوقف کردن قلب یک نفر از این طریق زندگیش را به خطر بیندازد. جک برای اولین بار این موضوع را مطرح کرد که نرم افزارها به میزان زیادی قابل بهره برداری غیرمجاز هستند و همه جا انتشار پیدا کرده‌اند. جک کار مهمی را آغاز کرد که همچنان تاثیرگذاریش ادامه دارد. با توجه به اقدامات جک و گسترش ثانیه به ثانیه اینترنت اشیاء باید اعتراف کرد که امنیت برنامه‌ها باید بیشتر از قبل مورد برنامه ریزی، تمرکز و اجرا قرار گیرد.”

فین 7

فین 7
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

فین 7 یک شخص نیست، بلکه اولین گروه هکری است که در این لیست از بهترین هکرهای جهان در سال 2020 می‌خواهیم درباره‌اش حرف بزنیم. جنز مونراد، رئیس بخش اطلاعات شرکت امنیت سایبری FireEye، درباره این گروه می‌گوید: فایر آی از دیرباز مسئول ردیابی و پاسخ دهی به نفوذهایی بوده است که به عقیده این شرکت توسط فین 7 انجام می‌شوند.

بیشتر بخوانید:

توانایی این گروه در تغییر تاکتیک‌هایشان و اتخاذ روش‌های جدید حمله به قربانیانشان آن را به عنوان یکی از پیچیده‌ترین گروه‌های دارای انگیزه مالی معرفی کرده است که ما به دنبالشان هستیم. در ماه اوت سال 2018 زمانی که سازمان دادگستری ایالات متحده اعلام کرد سه نفر را دستگیر کرده است، اسناد اعلام کننده جرم نشان دادند که فین 7 چگونه از یک شرکت استفاده می‌کند تا فعالیت‌هایش را مخفی کند و خودش را به عنوان یک شرکت قانونی فعال در زمینه ارزیابی امنیت نشان دهد. این گروه با استفاده از یک شرکت دیگر، به طور فعال متخصصان امنیتی را استخدام می‌کند، افرادی که نادانسته در فعالیت‌های این گروه علیه اهداف متعددشان در ایالات متحده ایفای نقش می‌کنند.

جیمز فورشاو

جیمز فورشاو
بهترین هکرهای دنیا 2020

ریچارد براگانزا، مدیر بخش مهندسی شرکت رد اسکن، درباره فورشاو می‌گوید: “من به جیمز فورشاو از پروژه صفر گوگل رای می‌دهم. برای سال‌های زیادی جیمز یکی از بهترین شکارچیان باگ بوده است، شخصی که سابقه درخشان کاریش او را زمانی در صدر لیست محققان برتر مایکروسافت قرار داد.

لیست محققان برتر MSRC تا آخر سال میلادی جاری منتشر می‌شود و من انتظار دارم که جیمز در این لیست رتبه بالایی را به خود اختصاص دهد. او توانایی خاصی در مطرح کردن روش‌های جدید حملات سایبری دارد، روش‌هایی که به فکر افراد معدودی می‌رسد.”

هکر وان

هکر وان
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

حال که صحبت از شکارچیان باگ مطرح شد، باید از هکر وان هم به عنوان یکی از بهترین هکرهای جهان در سال 2020 حرف بزنیم. هکر وان نه یک شخص یا گروه، بلکه یک پلت فرم است که توسط گروهی از برترین هکرهای جهان اداره می‌شود. تعدادی از هکرهای این پلت فرم با گرفتن جایزه‌هایشان برای شکار باگ میلیونر شده‌اند. فعالیت‌های این پلت فرم باعث شده است که ما کاربران دنیای مجازی امنیت سایبری بیشتری داشته باشیم.

اوله آندره و. روناس

اوله آندره و. روناس
بهترین هکرهای دنیا 2020

تام لیسموز هانسن درباره این هکر می‌گوید، اوله آندره و. روناس یک مهندس معکوس باتجربه و بااستعداد است و نرم افزار رایگانش با نام Frida ابزاری محسوب می‌شود که بین مهندسان معکوس مورد ستایش قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید:

این نرم افزار هر مهندس معکوس، محقق و دولوپری را قادر می‌سازد تا به هر نرم افزار جعبه سیاهی متصل شود و آن را ارتقاء دهد. از سال 2005 که اوله کتابخانه منبع باز رمزگذاری / رمزگشایی فیلم Libmimic را راه اندازی کرد، این شخص مشارکت‌های برجسته و موثری را در دنیای سایبری انجام داده و توانسته است برای خودش در تالار مشاهیر دنیای هکرها جا باز کند.

سند ورم

سند ورم
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

پاسکال جیننز، از مدیران ارشد شرکت Radware، درباره سند ورم می‌گوید: “سند ورم گروهی از هکرهای نظامی روسی هستند که در سال 2016 باعث قطع برق در شهر کی‌اف (پایتخت اکراین) شدند. این گروه همچنین بدافزار NotPetya را ساخت که بدترین بدافزار ساخته شده تا به امروز محسوب می‌شود و هزینه برترین حمله سایبری را در تاریخ با صدماتی در حدود 10 میلیارد دلار ایجاد کرده است. اندی گرین برگ نویسنده کتاب منحصربفرد “سند ورم، اولین جنگ سایبری واقعی” هم به این حمله اشاره کرده است.”

شادو بروکرز

شادو بروکرز
بهترین هکرهای دنیا 2020

پاسکال جیننز، درباره این گروه هکریست می‌گوید، “هنوز مشخص نیست که مسئول گروه شادو بروکرز چه کسی است. بعضی افراد می‌گویند که اینسایدرهای NSA این گروه را تشکیل داده‌اند و بعضی هم معتقدند که جاسوسان خارجی پشت این گروه بوده‌اند.

بیشتر بخوانید:

بانک TSB اطلاعاتی را شامل مجموعه‌ای از اسناد داخلی، داده‌های حساس و ابزارهای حمله سایبری دزدیده شده از گروه Equation Group  منتشر کرد. بردارهای آلودگی اولیه EternalBlue و EternalRomance هم که سبب پیدایش بعضی از قوی و سریعترین بدافزارهای تاریخ مانند Wannacry و NotPetya بودند هم جز این لیک‌ها بودند.”

فینیس فیشر

فینیس فیشر
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

دکتر ریچارد گولد در رابطه با این هکر می‌گوید، “وقتی این خبر منتشر شد که به شرکت‌های جاسوس افزار سازی بدنامی مانند گاما گروپ و هکر تیم نفوذ شده است، صنعت امنیت سایبری غافلگیر شد. اما هیچ چیزی پرسروصداتر از شرح‌های دقیق و کاملی نبود که توسط هکری به نام فینیس فیشر در فضای مجازی منتشر شد و به این موضوع اشاره داشتند که این فرد چگونه توانسته است به اهدافش حمله کند. به کارگیری یک ترفند مبتکرانه در رابطه با یک توانایی تجاری و پشتکار زیاد دو عاملی هستند که این شخص را به یک هکر قدرتمند و خطرناک تبدیل کرده‌‌اند.”

پراگما

پراگما
بهترین هکرهای دنیا 2020

مارک گرین وود درباره این هکر می‌گوید، ایم پراگما، فونیکس یا پراگما، نویسنده برنامه Snipr، یکی از قدرتمندترین ابزارهای آنلاین وارد سازی اطلاعات اعتباری، است.

اسنیپر اولین یا تنها ابزار وارد سازی اطلاعات اعتباری نبود، اما رابط کاربری ساده، قیمت ارزان و پشتیبانی آنلاین منحصربفردش باعث شد که موانع جرایم سایبری تا حدی کاهش یابند که نسل جدید کاربران بتوانند حملات سایبری را در مقیاسی وسیع از اتاق خواب‌های خود انجام دهند، بدون این که نسبت به مشروعیت یا پیچیدگی‌های فنی مربوط به حملاتشان مطلع باشند.

بیشتر بخوانید:

این ابزار راه انجام جرایم سایبری را برای افرادی باز کرد که از اطلاعات اعتباری حاصل شده از نفوذهای آنلاین برای وارد شدن به اکانت‌ها در مقیاس جهانی و دزدیدن طرح‌های تشویقی، خریدهای داخل بازی یا پخش فیلم یا موسیقی استفاده می‌کنند.

ای پی تی 10

ای پی تی 10
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

جنز مونراد درباره این گروه می‌گوید، از سال 2012 تا به امروز ما به طور نزدیک فعالیت‌های یک گروه تهدید آفرین برجسته به نام ای پی تی 10 را زیر نظر داریم. عملکرد این گروه مانند بسیاری از گروه‌های جاسوسی دولتی دیگر است، با این حال این گروه از طریق سوء استفاده از اعتماد بین سرویس دهنده و مشتریانش برای دسترسی پیدا کردن به قربانیانشان در زمینه تامین خدمات و امنیت هدفمند هم فعالیت دارد و این موضوع سازماندهی عمیق آن‌ها را نشان می‌دهد.

بحث مربوط به زنجیره تامین و امنیت بحث جدیدی نیست، اما اقدامات ای پی تی 10 روی این موضوع تاکید دارد که شرکت‌ها واقعا باید کمپانی واسطی را که با آن کار می‌کنند، از هر نظر بررسی کنند.

بنجامین دلپی

بنجامین دلپی
بهترین هکرهای دنیا 2020

دکتر ریچارد گولد می‌گوید، حتی مهاجمانی به قدرتمندی فینیس فیشر هم از ابزارهای موجود استفاده می‌کنند. یکی از ابزارهای هک سازی که به میزان زیادی توسط هکرهای کلاه سیاه و کلاه سفید مورد استفاده قرار می‌گیرد، Mimikatz است.

بیشتر بخوانید:

این ابزار که به خاطر توانایی بالا و ترسناکش در استخراج اطلاعات اعتباری کشف رمز و مخفی شدن در حافظه دستگاه‌های ویندوزی شهرت دارد، توسط مردی فرانسوی به نام بنجامین دلپی ساخته شده است. دلپی این نرم افزارش را به عنوان “یک ابزار کوچک برای بازی کردن با امنیت ویندوز” معرفی می‌کند.

جان وو

جان وو
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

تام لیسموز هانسن می‌گوید، در سال 2016 یک دولوپر XDA به نام جان وو یک راهکار روت سازی منبع باز اندروید برجسته را به نام Magisk ارائه کرد. شاید خیلی از افراد جان وو را نشناسند یا درباره او چیز زیادی نشنیده باشند، با این حال Magisk دنیای اندروید را متحول کرد و کاربران اکوسیستم اندروید را قادر ساخت تا توانایی دستگاه‌های خود را بالا ببرند.

خوشبختانه وو برای مدت زمان زیادی ناشناس باقی نماند و سال گذشته اعلام کرد که برای یک دوره انترنتی 4 ماهه به مرکز اپل می‌رود، با این دلیل که رقبای اندروید توانایی بالایی در کشف استعدادها دارند.

کرن الازاری

کرن الازاری
بهترین هکرهای دنیا 2020

آماندا فینچ می‌گوید، الازاری علاوه بر این که اولین زن اسرائیلی است که سخنرانی تد تاک ارائه داشته، صدای مهمی در این رابطه بوده است که هکرها روند درستی را دنبال می‌کنند. وی معتقد است که هکرها با افشا کردن ضعف‌های امنیتی دنیا را به جای بهتری تبدیل می‌کنند و باعث افزایش قدرت و سلامت اینترنت می‌شوند. وی همچنین این موضوع را عمومی کرده است که هکرها بخش مهمی از یک سیستم امنیت دیجیتال هستند.

بیشتر بخوانید:

جیمز کتل

جیمز کتل
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

ریچارد براگانزا درباره کتل می‌گوید، جیمز کتل سرپرست بخش تحقیقات شرکت PortSwigger است و مسئولیت کمک رسانی در زمینه ارتقاء نرم افزار Burp Suite را برعهده دارد که برای تست وب استفاده می‌شود. توانایی جیمز در توسعه مداوم تکنیک‌های حمله جدید و کمک به حفاظت از شرکت‌ها در مقابل این حملات به این معنیست که این شخص شایستگی معرفی شدن به عنوان یکی از بهترین هکرهای جهان در سال 2020 را دارد. افراد زیادی از تلاش‌های او برای افزایش آگاهی RCE و حملات هاست هیدر تقدیر کرده‌اند.

گوسیفر 2.0

گوسیفر 2.0
بهترین هکرهای دنیا 2020

آماندا فینچ در رابطه با این هکر می‌گوید، “این شخص یا گروه داشتن هرگونه ارتباطی را با سازمان اطلاعات روسیه رد کرده است، ولی حمله آن در سال 2016 به کنوانسیون دموکراتیک ملی آمریکا این ایده را برجسته کرد که روس‌ها در انتخابات ایالات متحده و سایر انتخابات دخالت دارند و به آن‌ها حمله می‌کنند. بنابراین ما با یکی از برجسته‌ترین تهدیدهای مربوط با انتخاباتمان مواجه هستیم.”

کل جامعه هکرهای پایبند به اصول اخلاقی

کل جامعه هکرهای پایبند به اصول اخلاقی
بهترین هکرهای جهان در سال 2020

پاسکال جیننز در این رابطه می‌گوید، هکرهای زیادی برای نام بردن وجود دارند و همه آن‌ها شایستگی نامیده شدن را دارند، اما همه محققان، تیم‌های قرمز، مشاوران امنیت شبکه، افراد پشتیبانی کننده، تحلیلگران بررسی کننده نفوذهای امنیتی، همه این افراد در پشت صحنه کار می‌کنند، مدعی درخواست شهرت نیستند و دلیل این هستند که اینترنت و زیرساخت‌های ما هنوز پابرجا هستند.

شاید مردم ندانند و هرگز مطلع نشوند که در استحکامات دنیای سایبری چه می‌گذرد، اما بدون جامعه هکرهای پایبند به اصول اخلاقی که مانع از کنترل خارج شدن دنیای ما می‌شوند، تاثیری که حملات سایبری می‌توانند روی زندگی شخصی و حرفه‌ای ما بگذارند غیرقابل اندازه گیری است.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: forbes

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر