;
coinex

پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام فیلتر می‌شوند

تنها دو روز به آغاز فیلتر پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام باقی است. پیش از این اعلام شده بود که این دو پیام رسان تا 15 شهریور فیلتر خواهند شد.

به گزارش تکراتو، پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام ، این دو نسخه موقت غیررسمی و فارسی تلگرام از پس‌فردا فیلتر شده و دیگر نمی‌توان از طریق آنها به تلگرام دسترسی داشت.


بیشتر بخوانید: فیلترینگ تلگرام طلایی و هاتگرام تا ۱۵ شهریور ؛ اگر پیام‌رسان بومی نشوند!


آغاز فیلتر پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام

چیزی به فیلترینگ هاتگرام و طلاگرام که دو نسخه موقت غیررسمی و فارسی از تلگرام هستند، باقی نمانده است. قرار بود این دو نسخه غیررسمی مستقل از تلگرام فعالیت کنند در غیر اینصورت فیلتر خواهند شد.

ابتدا قرار بود این نسخه‌های غیررسمی برای مدت محدودی که پیام‌رسان‌های داخلی تقویت شوند و بتوانند تمام کاربران ایرانی را پوشش دهند، فعالیت کنند و کمک‌حال داخلی‌ها باشند، اما پس از مدتی اختلاف‌نظر ایجاد شد و رفیق تلگرام و رقیب داخلی‌ها شدند.


بیشتر بخوانید : ۳ دلیل برای دیلیت اکانت تلگرام طلایی ؛ چرا باید طلگرام را حذف کرد؟


اختلاف بر سر فعالیت یا توقف فعالیت نسخه‌های غیررسمی تلگرام، مدتی در سطح مسئولان بدون نتیجه مطرح بود که صدای اعتراض پیام‌رسان‌های ایرانی هم بلند شد و ۴ پیام‌رسان سروش، گپ، ایتا و بیسفون اخیرا در بیانیه مشترکی با گلایه از بلاتکلیفی حضور یا عدم حضور هاتگرام  و طلاگرام در بازار به بروز اختلال در روند مهاجرت کاربران به پیام‌رسان‌های داخلی اعتراض کردند.

آنها از مرکز ملی فضای مجازی و سایر دستگاه‌های متولی خواستند که موضوع پیام‌رسان‌های داخلی را در مناقشات سیاسی وجه‌المصالحه قرار ندهند. پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام که پیش از این کمتر از ۵ میلیون کاربر داشتند، اکنون ۳۰ میلیون کاربر دارند.


بیشتر بخوانید : تلگرام طلایی یا طلگرام ؛ هر آنچه از این نسخه غیررسمی تلگرام می‌دانیم


مهلت فعالیت پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام پایان یافته است

دبیر شورای عالی فضای مجازی پیش از این اعلام کرده بود که آخرین مهلتی که به این دو پیام رسان داده شده است، 15 شهریور است. اگر این دو نحوه فعالیت خود را تغییر ندهند و مستقل از تلگرام نشوند، فیلتر خواهند شد. این دو پیام رسان باید صد در صد بومی شوند تا بتوانند به ادامه‌‌ی کار خود مشغول شوند.

اکنون باید منتظر بود و دید که مسئولین در مورد فعالیت پیام رسان های هاتگرام و طلاگرام چه تصمیمی خواهند گرفت. اکنون که مهلت آنها به پایان رسیده براساس گفته‌های قبلی باید فیلتر شوند ولی ممکن است مسئولین تصمیم دیگری داشته باشند.

 

بیشتر بخوانید :

.

آیا در زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |


ارسال نظر