همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان؛ بی صدا، زیبا و کارآمد!

کمبود سوخت‌های فسیلی و افزایش آلودگی‌ آینده خودروهای برقی را تضمین کرده است. در این مطلب به معرفی بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ پرداخته‌ایم.

یک خودروی الکتریکی از پیشرانه‌های الکتریکی، باتری‌های بزرگ و برخی از تکنولوژی‌های پیشرفته استفاده می‌کند و با یک بار شارژ می‌تواند مسافت قابل توجهی را بپیماید. امروزه کمپانی‌هایی مانند: جگوار، تسلا و فیسکر آتوموتیو پیشتازِ ساخت و توسعه خودور‌های الکتریکی هستند.

افزایش گرمایش جهان به یکی از نگرانی‌های زیست محیطی حکومت‌ها تبدیل و باعث شده است که دولت‌ها راه‌های مختلفی را برای مقابله با این پدیده زیست محیطی پیشنهاد دهند و اقدامات متفاوتی را انجام داده‌اند. یکی از اصلیترین اقدامات کشور‌های مذکور معرفی و عرضه گسترده خودرو‌های الکتریکی با حمایت از کمپانی‌های خودروسازی است. زیرا آن‌ها امیدوار هستند که با تولید و عرضه خودرو‌های الکتریکی، میزان انتشار گاز‌های گلخانه‌ای حاصل از رفت و آمد خودرو‌های دیزلی و بنزینی را کاهش دهند. در ادامه این مقاله بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ را به شما معرفی کرده‌ایم. با تکراتو همراه باشید.

بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰

مینی کوپر الکتریکی

مینی کوپر الکتریکی

مینی یکی از پیشگامانِ تولید خودرو‌های الکتریکی بوده و بدون شک، این کمپانی با تولید خودرو‌هایی متفاوت، در صدد فتح بازار جهانی است! مینی برای برآورده شدن آرزوی خود، یک مینی کوپر سه درب را معرفی کرده و ادعا می‌کند که خودروی مذکور با یکبار شارژ، توان پیمایش مسافتی معادل با ۲۰۰ مایل (۳۲۱ کیلومتر) را دارد.

احتمالا در این خودرو از پیشرانه الکتریکی بی ام و i۳ با قدرت ۱۸۱ اسب ‌بخار استفاده شده و می‌توان شتاب صفر تا صدی معادل با ۷ ثانیه را برای آن متصور شد. این خودرو همچنین از باتری‌هایی ۴۲ کیلووات ساعتی استفاده می‌کند و می‌تواند با شارژ سریع DC در ۴۰ دقیقه، حدود ۸۰ درصد از ظرفیت باتری‌های خود را شارژ کرد. پیش‌ بینی‌های اولیه نشان می‌دهند که قیمت این خودرو حدود ۳۵ هزار دلار خواهد بود و همین موضوع به تنهایی یکی از پارامترهایی محسوب می‌شود که مینی کوپر الکتریکی را به یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ تبدیل می‌کند.

مرسدس‌ بنز EQC

مرسدس‌ بنز EQC

مرسدس ‌بنز برای سال ۲۰۲۰ ساخت خودرو‌های کراس ‌اوور و الکتریکی را هم در دستور کارش قرار داده است! این کمپانی اولین خودرو تمام الکتریکی خود را برای عرضه در سال ۲۰۲۰ آماده کرده و اکنون باید منتظر یک SUV تمام الکتریکی باشیم. در این محصول از باتری‌هایی ۸۰ کیلووات ساعتی استفاده شده است. از ۲۲.۲ کیلووات ظرفیتِ باتری‌های مذکور، برای پیمایش مسافتی معادل با ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) استفاده خواهد شد.

این خودرو به سیستم شارژ سریع مجهز است و در کمتر از ۴۰ دقیقه حدود ۸۰ درصد از ظرفیت باتری‌های آن شارژ می‌شود. EQC به عنوان یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ از دو پیشرانه الکتریکی با توان ۴۰۰ اسب ‌بخار بهره می‌برد و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن کمتر از ۵ ثانیه است. انتظار می‌رود که این محصول جذاب، با یک بار شارژ و استفاده از تمام ظرفیت باتری‌های خود، توان پیمایش ۲۸۰ مایل (۴۵۰ کیلومتر) را داشته باشد. قیمت این خودرو بیش از ۷۰ هزار دلار خواهد بود!

بولینگر B۱

بولینگر B۱ ​

در این خودرو شاهد ترکیبی از زیبایی، قدرت و عملکرد خودرو‌های نظامی هستیم. بولینگر B۱ یک خودروی بزرگ الکتریکی و چهار چرخ متحرک است و از باتری‌هایی با ظرفیت ۱۲۰ کیلووات در ساعت استفاده می‌کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ این خودرو حدود ۴.۵ ثانیه است. بولینگر B۱ توان پیمایش ۲۰۰ مایل (۳۲۱ کیلومتر) را دارد و براساس اعلام کمپانی سازنده آن، تاکنون ۲۵ هزار نفر آن را خریداری کرده‌اند. قیمت این خودرو حدود ۲۶۰ هزار دلار است. برای طرفداران خودروهای آفرود این اتومبیل بدون شک یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ است!

بیشتر بخوانید:

کیا سول الکتریکی

کیا سول الکتریکی

در نمایشگاه خودروی لس آنجلس ۲۰۱۸، برای اولین ‌بار کیا سول برقی جدید دیده شد. این خودرو از باتری‌هایی با ظرفیت ۷۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کند و پیشرانه آن ۲۰۱ اسب‌بخار قدرت دارد. کیا سول الکتریکی به عنوان یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ طراحی ویژه‌ای دارد و مجهز به تکنولوژی bleeding-edge است. در این محصول از پیشرفته‌ترین سیستم روشنایی کیا استفاده شده و روح این خودرو نسبت به مدل‌های گذشته کاملا متفاوت است.

مدل ۲۰۱۶ این محصول تنها توان پیمایش ۹۳ مایل (۱۴۹ کیلومتر) را با یک بار شارژ کامل داشت. زمان گذشت و مدل ۲۰۱۸ کیا سول الکتریکی توان پیمایش ۱۱۱ مایل (تقریبا ۱۷۹ کیلومتر) در ساعت را به دست آورد. ولی مدل ۲۰۲۰ این محصول توان پیمایش مسافتی معادل با ۲۴۳ مایل (۳۹۱ کیلومتر) را دارد!

پورشه تایکان

پورشه تایکان

این خودروی اسپرت و چهار درب یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان است و توانایی، سرعت و عملکرد حیرت‌ انگیزی دارد. پورشه در تایکان از دو پیشرانه استفاده کرده و در مجموع قدرت تایکان را به ۶۰۰ اسب‌ بخار رسانده است. شتاب صفر تا ۱۰۰ این محصول نزدیک به ۳.۵ ثانیه بوده و آن را به یک رقیب جدی برای تسلا مدل S تبدیل کرده است. در این محصول از تکنولوژی ۸۰۰ ولتی ویژه‌ای استفاده شده و میزان مصرف شارژ به ۳۵۰ کیلووات در ساعت رسیده است! ۸۰ درصد ظرفیت باتری‌های تایکان در ۲۰ دقیقه شارژ می‌شود و و بد نیست بدانید که تایکان با این باتری‌ها توان پیمایش ۳۱۰ مایل (تقریبا ۴۹۹ کیلومتر) را خواهد داشت. قیمت تایکان بیش از ۷۵ هزار دلار خواهد بود.

مرسدس ‌بنز اسپرینتر برقی

مرسدس ‌بنز اسپرینتر برقی

کمپانی مرسدس ‌بنز یک ون برقی را هم برای عرضه در سال ۲۰۲۰ تدارک دیده است. در اسپرینتر برقی از دو باتری با توانایی‌هایی متفاوت استفاده شده است. باتری ۴۱ کیلووات ساعتی این خودرو موجب می‌شود که اسپرینتر حدود ۷۱.۵ مایل (۱۱۵ کیلومتر) پیمایش داشته باشد. باتری ۵۵ کیلووات ساعتی این محصول هم میزان پیمایش اسپرینتر برقی را به ۹۳ مایل (۱۵۰ کیلومتر) خواهد رساند. اسپرینتر برقی در قالب یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان ۹۰۰ کیلوگرم بار را حمل می‌کند و در ۶ یا ۸ ساعت باتری‌های آن شارژ می‌شوند. البته خریداران این محصول با استفاده از سیستم شارژ DC Combo می‌توانند در ۴۵ دقیقه باتری‌های آن را شارژ کنند.

ریماک C_Two

ریماک C_Two

ریماک از سال ۲۰۰۹ وارد صحنه شد و از آن زمان تاکنون رشدی قابل توجه و باورنکردنی داشته است. این خودروساز به تازگی مدل C_Two را با قیمت ۲.۱ میلیون دلار معرفی کرده و اکنون افراد زیادی منتظر سواری با این محصول شگفت ‌انگیز هستند. ظرفیت باتری‌های C_Two به ۱۲۰ کیلووات ساعت رسیده و شما می‌توانید در ۳۰ دقیقه، حدود ۸۰ درصد از ظرفیت باتری‌های آن را شارژ کنید. پیشرانه‌های این خودرو توانی معادل ۱۹۱۴ اسب‌ بخار دارند و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن را به حدود ۱.۸۵ ثانیه رسانده‌اند.

این محصول رکورد سرعت ۲۵۸ مایل در ساعت (۴۱۵ کیلومتر) را هم برای خود ثبت کرده است! ریماک با غرور فراوان ادعا کرده است که حداکثر سرعت C_Two حدود ۴۰۸ مایل (۶۵۶ کیلومتر) خواهد بود. با توجه به این پارامترها بدون هیچ شکی می‌توان این غول چهارچرخ را به عنوان یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان در نظر گرفت.

پولستار ۲

پولستار ۲

این محصول اولین خودروی برقی از کمپانی خودروسازی ولوو است. پولستار ۱ کوپه‌ای پلاگین هیبریدی بود، اما پولستار ۲ یک سدان تمام الکتریکی است. هدف از تولید این خودرو رقابت جدی با تسلا مدل ۳ بوده و پولستار ادعا کرده است که در این محصول از باتری‌هایی با ظرفیت ۷۸ کیلووات ساعت بهره برده است. در پولستار ۲ شاهد حضور دو پیشرانه هستیم که هر یک از آن‌ها بر روی یکی از محور‌های پولستار ۲ قرار گرفته‌اند.

توان پولستار ۲ حدود ۴۰۸ اسب ‌بخار و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن کمتر از ۵ ثانیه است. این محصول توان حمل ۵ سرنشین را دارد، با یک بار شارژ کامل می‌تواند مسافتی معادل ۲۷۵ مایل (۴۴۲ کیلومتر) را بدون توقف طی کند و یکی از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان است. قیمت این خودرو بیش از ۶۳ هزار دلار است.

ریویان R۱T

ریویان R۱T

ریویان R۱T را می‌توان خودرویی سریعتر از لامبورگینی هورکان و در حد و اندازه لندروور دانسته! شتاب صفر تا ۱۰۰ ریویان R۱T حدود ۳ ثانیه و توسط باتری‌هایی متفاوت تامین می‌شود‌. باتری نخست این خودرو ظرفیتی ۱۸۰ کیلووات ساعتی دارد و می‌تواند انرژی لازم را برای پیمایش۴۰۰ مایل (۶۴۳ کیلومتر) مسافت تامین کند. باتری دوم ۱۳۵ کیلووات ساعت ظرفیت دارد و توان پیمایش ۳۰۰ مایل (۴۸۲ کیلومتر) را با استفاده از باتری‌های مذکور خواهید داشت.

علاوه بر این باتری‌هایی با ظرفیت ۱۰۵ کیلووات نیز برای R۱T در نظر گرفته شده که می‌توان با استفاده از آن‌ها حدود ۲۳۰ مایل (۳۷۰ کیلومتر) مسافت را رانندگی کرد. قدرت پیشرانه حدودا 800 اسب بخاری R۱T به تمام چرخ‌های آن منتقل می‌شود. قیمت تقریبی این خودرو بیش از ۶۱۵۰۰ دلار خواهد بود.

تسلا رودستر

تسلا رودستر

تسلا نام جدیدی در صنعت ساخت خودرو‌های برقی نیست. این کمپانی تاکنون محصولات متعدد و باکیفیتی را ساخته و بدون شک تمام کمپانی‌هایی که به ساخت خودرو‌های برقی می‌پردازند، تسلا را به عنوان الگویی برای موفقیت خود انتخاب کرده‌اند. تسلا رودستر محصول متفاوتی بوده و قیمت آن بیش از ۲۰۰ هزار دلار است. این خودروی اسپرت ظرفیت حمل ۴ سرنشین را داشته و از باتری‌هایی با ظرفیت ۲۰۰ کیلووات ساعت استفاده می‌کند. سه پیشرانه الکتریکی برای تسلا رودستر در نظر گرفته شده و شتاب صفر تا ۱۰۰ آن ۱.۹ ثانیه است. تسلا رودستر از بهترین خودروهای برقی ۲۰۲۰ جهان است و با یک بار شارژ کامل توان پیمایش مسافتی معادل ۶۲۱ مایل (۱۰۰۰ کیلومتر) را دارد!

بهترین خودرو‌های لوکس و هیبریدی ۲۰۲۰

تویوتا پریوس بازار پررونق خودرو‌های هیبریدی را به راه انداخت و این خودرو‌ها هم‌اکنون در همه‌ جا دیده می‌شوند. البته سیستم‌های هیبریدی با روند کندی به خودرو‌های لوکس و سطح بالا راه یافتند. یکی از دلایل این کار سنگین بودن باتری‌ها و دلیل دیگر هم حساسیت کمتر خریداران خودرو‌های لوکس به قیمت سوخت و میزان مصرف سوخت چنین خودرو‌هایی بوده است. فاکتور دیگر هم هویت و تصویر خودرو‌های هیبریدی بوده و خریداران خودرو‌های بزرگ و گران‌ قیمت نمی‌خواستند به چشم افراد نگران محیط ‌زیست و خودنما به چشم بیایند.

البته زمانه تغییر کرده است. هم‌اکنون باتری‌ها سبکتر شده است و مزیت قوای محرکه هیبریدی تنها به مصرف سوخت کمتر محدود نمی‌شود. همچنین تکنولوژی هیبریدی روز به روز در حال بهبود بوده و بنابراین خودرو‌های لوکس بیشتری به چنین سیستمی مجهز می‌شوند. در ادامه این مطلب با بهترین خودرو‌های لوکس هیبریدی ۲۰۲۰ آشنا می‌شوید.

۱. پورشه کاین E-Hybrid

پورشه کاین E-Hybrid

تا چند سال پیش تصور استفاده از تکنولوژی هیبریدی در محصولات پورشه ممکن نبود و اگر هم چنین چیزی تصور می‌شد برای بهبود مصرف سوخت بود، اما ژرمن‌ها از این روش برای بهبود پرفورمنس محصولات خود استفاده کردند. یکی از نتایج استفاده از این روش تولید سریعترین نسخه کاین با نام کاین توربو S E-Hybrid بوده است. این خودرو از پیشرانه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو و واحدی الکتریکی بهره می‌برد و ۶۷۰ اسب بخار قدرت دارد. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت این هیولا ۳.۶ ثانیه است و آن را با مدل گرانتر لامبورگینی اوروس برابر می‌کند.

بیشتر بخوانید:

۲. مرسدس بنز S کلاس هیبرید

مرسدس بنز S کلاس هیبرید

اگر خواهان تجربه سواری لوکس و آرامی هستید، کمپانی مرسدس بنز نسخه هیبریدی S کلاس را برای شما توصیه می‌کند. در نگاه اول این خودرو را هیبریدی نخواهید دانست، زیرا تفاوت ظاهری و باطنی چندانی بین آن و مدل بنزینیش وجود ندارد، اما زیر کاپوت S کلاس هیبریدی یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری بای توربو و یک واحد الکتریکی قرار گرفته که قدرت کل آن را به ۴۶۹ اسب بخار رسانده‌اند. S کلاس هیبرید شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۹ ثانیه‌ای دارد. البته برتری این خودرو در شتاب گیری بی‌ دغدغه‌ای است که به مدد یک گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک میسر می‌شود.

۳. لکسس RX هیبرید

لکسس RX هیبرید

کلاس شاسی بلند‌های لوکس و میان سایز پذیرای لکسس RX است. این خودرو به لطف ماهیت هیبریدیش یک سر و گردن بالاتر از رقبایش قرار گرفته است. قوای محرکه هیبریدی این خودرو از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری و سه پیشرانه الکتریکی و مجموعه باتری ۳۷ کیلووات ساعتی تشکیل شده است. این مجموعه در کل ۳۰۸ اسب بخار قدرت دارد و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت حدودا ۸ ثانیه‌ای را فراهم می‌کند. لکسس RX هیبرید توانایی یدک کشی بالایی نیز دارد.

۴. ولوو S۹۰ هیبرید

ولوو S۹۰ هیبرید

ولوو رفته رفته هویت شاخص خود را در بین لوکس سازان به دست می‌آورد و S۹۰ هم گزینه‌ای قابل ‌توجه در میان خیل عظیمی از سدان‌های آلمانی است. این خودرو دارای پیشرانه ۲ لیتری است که به‌ طور هم زمان از توربو و سوپرشارژر استفاده می‌کند. اضافه شدن یک واحد الکتریکی به این موتور قدرت کل این مجموعه را به ۴۰۰ اسب بخار رسانده است. S۹۰ هیبرید یک سدان بزرگ و سریع است که به شیوه‌ خاص سوئدی‌ها شما را از مبدأ به مقصد می‌رساند.

۵. رنجروور هیبرید

رنجروور هیبرید

این شاسی‌ بلند لوکس قدرت بالا را با توانایی‌های آفرود مثال ‌زدنی ترکیب کرده است. پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری توربو و واحدی الکتریکی قدرت کل ۳۹۸ اسب بخاری را برای این شاسی بلند ارائه کرده و اگرچه برد حدودا ۳۰ کیلومتری آن در حالت الکتریکی خیلی به چشم نمی‌آید، اما به‌ هرحال رقم واقع‌ بینانه‌‌ای است.

۶. پورشه پانامرا E-Hybrid

پورشه پانامرا E-Hybrid

تقریباً همه افراد پانامرا E-Hybrid را به خاطر شتاب گیری دیوانه ‌وارش دوست دارند و برخی افراد هم مزیت مالیاتی آن را هدف می‌گیرند. این خودرو از پیشرانه ۶ سیلندر ۲.۹ لیتری توئین توربو و واحدی الکتریکی استفاده می‌کند و ۴۵۷ اسب بخار قدرت دارد. البته گزینه ۸ سیلندر ۴ لیتری توئین توربو و واحد الکتریکی دیگری هم برای این اتومبیل وجود دارد که با قدرت ۶۷۷ اسب بخاری خود کاملاً خودنمایی می‌کند.

۷. آکورا MDX هیبرید

آکورا MDX هیبرید

اگرچه ما طرفدار متریال کابین و البته سیستم اطلاعات سرگرمی عجیب MDX نیستیم، اما نسخه هیبریدی آن مزیت‌های خوبی در این زمینه دارد. این خودرو به عنوان یک شاسی ‌بلند لوکس و میان سایز هندلینگ تیز و هیجان‌ انگیزی دارد و از یک پیشرانه ۶ سیلندر ۳ لیتری تنفس طبیعی و ۳ پیشرانه الکتریکی استفاده می‌کند. قدرت کل این مجموعه برابر با ۳۲۱ اسب بخار است و شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت زیر ۶ ثانیه را ایجاد می‌کند.

۸. ب ام و سری ۷ هیبرید

ب ام و سری ۷ هیبرید

ب ام و ۷۴۵e یک سدان اجرایی لوکس با تکنولوژی پیشرفته و متریال باکیفیت است. این خودرو به عنوان محصولی از ب ام و دینامیک سواری قابل‌ توجهی هم دارد. در ۷۴۵e یک پیشرانه ۳ لیتری توربو با یک باتری لیتیوم-یونی ۱۲ کیلووات ساعتی ترکیب شده و قدرت ترکیبی ۳۸۹ اسب بخاری را تولید کرده است. پیشرانه‌های ۶ سیلندر خطی ب ام و به خاطر نرمی خود شناخته شده‌اند، اما همراهی با پیشرانه الکتریکی و گیربکس ۸ سرعته نرم باعث شده این خودرو سطح جدیدی از نرمی را به مالکش اعطا کند.

۹. لکسس LC هیبرید

لکسس LC هیبرید

اگر خواهان یک گرندتور شیک و اسپورت با صدای پیشرانه ۸ سیلندر هستید، بهتر است LC هیبرید را فراموش کنید و LC ۵۰۰ را بخرید؛ اما اگر همان استایل جذاب، سواری نرم و سرعت ملایم مدنظر شماست، نسخه هیبریدی LC ۵۰۰h می‌تواند گزینه بهتری باشد. پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری این خودرو با یک پیشرانه الکتریکی همراه شده و قدرتی ۳۵۴ اسب بخاری را برای آن به ارمغان آورده است. این خودرو شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۴.۷ ثانیه‌ای دارد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: تکراتو

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

فیگار، فیلم، گیم و آرتارسال نظر