فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام باعث افزایش ۱۶۵۰ درصدی دانلود فیلترشکن شد!

فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام باعث افزایش 1650 درصدی دانلود فیلترشکن شد!

اتفاقات اخیر این چند وقت و اغتشاشات به وجود آمده، در ابتدا باعث قطعی اینترنت و در ادامه باعث فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام ، این دو شبکه اجتماعی محبوب ایرانی‌ها شد!

این اغتشاشات به گونه‌ای بود که ابتدا تعدادی از کانال‌هایی که مردم را دعوت به خشونت می‌کردند به درخواست وزیر ارتباطات و توسط مدیر تلگرام مسدود شدند ولی چون فعالیت‌های افراد در شبکه‌های اجتماعی همچنان ادامه داشت و مردم را به خشونت دعوت می‌کردند به ناچار فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام اتفاق افتاد.

بعد از چند روز از گذشت فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام ، شبکه اجتماعی اینستاگرام رفع فیلتر شد اما اکنون با گذشت بیش از ۱۰ روز از فیلتر شدن تلگرام، هنوز خبری از رفع فیلتر این شبکه اجتماعی نیست و همچنان در فیلتر به سر می‌برد.

افراد مختلف از طریق پیام رسان تلگرام تعداد زیادی کسب و کار راهندازی کرده بودند و بسیاری از خرید و فروش‌ها از طریق این شبکه اجتماعی رونق گرفته بود. اما اکنون که این شبکه اجتماعی فیلتر است، تمامی این از کسب و کارها دچار مشکل شده و ضررهای زیادی را متحمل شده‌اند.


بیشتر بخوانید : فیلتر شدن تلگرام و تعطیلی ۹۰۰۰ کسب و کار تلگرامی !


بسیاری از مسئولین اعتقاد دارند که بهتر است به جای استفاده از برنامه‌های خارجی از پیام رسان‌های بومی استفاده شود تا اطلاعات کشور نیز در سرورهای بیگانه ذخیره نشود. اما اخبار موجود در مورد قابلیت پیام رسان‌های داخلی نشان می‌دهد که این پیام رسان‌ها قابلیت سرویس‌دهی به چیزی حدود ۴۰ میلیون کاربر را ندارند.

 

بیشتر بخوانید :

 

پیش از این وقتی یک شبکه اجتماعی خارجی فیلتر می‌شد مردم به دنبال استفاده از نمونه خارجی دیگری بودند. اما اکنون که تلگرام فیلتر شده است مردم به جای اینکه به سراغ استفاده از سایر پیام رسان‌ها بروند، سعی دارند تا با استفاده از فیلترشکن باز هم بتوانند به تلگرام دسترسی داشته و از قابلیت‌های آن استفاده کنند.

افزایش ۱۶۵۰ درصدی دانلود فیلترشکن

بعد از فیلترینگ اینستاگرام و تلگرام ، برای اینکه مردم باز هم بتوانند از این دو شبکه اجتماعی محبوب استفاده کنند به سراغ انواع مختلف فیلترشکن‌ها رفتند تا با استفاده از آنها باز هم بتوانند به این شبکه‌ها دسترسی داشته باشند.

گزارش‌های موجود در این زمینه نشان می‌دهد که تعداد دفعات دانلود فیلترشکن سایفون در هفته اخیر،  ۱۶۵۰ درصد افزایش یافته است. پیش از این تعداد دفعات دانلود این فیلترشکن در روز ۳۵ هزار بار در روز بود که اکنون این تعداد به ۷۰۰ هزار بار در روز نیز رسیده است.

 

بیشتر بخوانید :

.ارسال نظر (1 نظر)

    سلام من تلگرامم فیلتر شده میخوام که مشکلم حل بشه

    ۰

    ۰
    پاسخ