کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

راهنمای ساخت و ویراش تصاویر متحرک گیف

راهنمای ساخت و ویراش تصاویر متحرک گیفاین روزها بیشتر از پیش، از تصاویر متحرک گیف در برنامه های پیام رسانی مثل تلگرام، یا شبکه های اجتماعی مثل توئیتر و یا ایمیل استفاده می کنیم. بخصوص در ایمیل های بازاریابی و یا اطلاعیه های تیمی این فایل های فوق العاده، بسیار دیده می شود. در واقع هر جا که یک پیام وجود داشته باشد، شانس استفاده از گیف هم وجود دارد.

اگر می خواهید بدانید که چطور می توانید فایل های گیف برای خودتان ایجاد و یا فایل های گیف مورد علاقه ی خود را ویرایش کنید، ما بهترین ابزار، راهنمایی ها و ترفندها را جمع آوری کرده ایم. در ادامه چند برنامه و ابزار ساده را برای ایجاد فایل های گیف، معرفی می کنیم، با تکرا همراه باشید:

آرون گروپس

.

ساخت تصاویر متحرک گیف با gifs.com

ساخت تصاویر متحرک گیف با gifs.comاگر می خواهید از ویدئو های یوتیوب یا پست های اینستاکرامی گیف بسازید، Gifs.com ابزار بسیار مناسبی برای شما خواهد بود. برای استفاده از Gifs.com تمام کاری که باید انجام دهید این است که URL ویدئویی را که دوست دارید به گیف تبدیل کنید کپی پیست نمائید. این برنامه مجهز به رنج وسیعی از ابزار های ویرایش و همچنین توانایی اضافه کردن توضیحات و برش تصویر است.

Giphy GIF Maker

Giphy GIF Maker

Giphy  یکی از بزرگترین مجموعه های گیف اینترنتی است، همچنین برخی از ابزار مناسب ساخت تصاویر متحرک گیف را نیز به همراه دارد. با ابزار GIF Maker آن می توان به طور مستقیم از فایل های ویدئویی و یا لینک یوتیوب، فایل های گیف ساخت. برای استفاده از GIF Maker به آسانی می توان URL فایل ویدئویی را کپی پیست کرد و یا فایل را آپلود نمود، سپس می توان با  رابط کاربری ساده ی Giphy فایل گیف ایجاد و آن را ویرایش کرد. با GIF Maker می توانید بخشی از ویدئو را که می خواهید فایل گیف از آن بخش، شروع شود و همچنین مدت زمان آن را انتخاب کنید. همچنین می توانید توضیحاتی به آن اضافه کنید. از طریق این برنامه گیف هایی که ساخته اید را می توانید در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید.

Giphy Slideshow

Giphy Slideshow

Slideshow یکی دیگر از ابزارهای Giphy است که می توانید از طریق آن تصاویر ثابت و حتی گیف ها را ادغام کرده و اسلاید گیف بسازید. برای شروع، باید تصاویر مورد نظر خود را انتخاب کنید، این تصاویر می توانند در فرمت گیف باشند، حتی می توان به صورت مشترک از تصاویر ثابت و متحرک استفاده کرد. پس از اینکه تصاویر، آپلود شد، می توانید زمان نمایش هر یک را در اسلاید مشخص کنید.

Gifmaker.me

Gifmaker.me یک ابزار عالی رایگان برای ساخت تصاویر متحرک گیف است. Gifmaker.me یک کنترل پنل بسیار کارآمد دارد که به شما این امکان را می دهد که با تغییر سایز بوم، سرعت انتقال و تعداد دفعات تکرار، گیف را شخصی سازی کنید.

Imgflip

Imgflip  مشابه Gifmaker.me است و کاربر را قادر می سازد تا چندین عکس و همچنین ویدئو را تبدیل به گیف نماید. Imgflip  امکان ادیت گیف ها را با اضافه کردن متن، تغییر زمان تاخیر و اندازه ی تصویر برای شما فراهم می کند.

GIF Editor

GIF Editor

این ابزار خوب به منظور بهبود تصاویر گیف استفاده می شود. GIF Editor امکان اضافه کردن استیکرهای متحرک، فیلترهای جالب و نوشتن توضیحات را به فایل های گیف، فراهم می کند.

برای شروع ویرایش گیف، به آسانی گیف را انتخاب کرده و آن را آپلود کنید و یا URL آن را کپی پیست نمائید. سپس با استفاده از استیکرهای موجود در کتابخانه ی برنامه و یا رنج وسیعی از فیلترهای موجود می توانید تغییرات مورد دلخواه را به تصویر متحرک خود اعمال کنید. به طور مثال می توانید آن را سیاه و سفید کنید. همچنین همانطور که اشاره کردیم امکان اضافه کردن توضیحات به تصویر نیز وجود دارد.

CloudApp

CloudApp

گاهی اوقات ایجاد فایل های گیف به طور مستقیم از نمایشگر کامپیوتر بسیار مفید است. به طور مثال از این روش برای آموزش و یا خدمات به مشتریان می توان استفاده کرد. CloudApp بسیار ساده و شگفت آور است. این برنامه به شما امکان ضبط آنچه بر روی صفحه نمایش انجام می شود را می دهد، همچنین می توانید ویدئوهای ضبط شده با وب کم را نیز به گیف تبدیل کنید.

Recordit

Recorditاین برنامه بسیار شبیه به CloudApp است. Recordit به شما این امکان را می دهد که بخشی از نمایشگر خود را انتخاب کنید و در چند ثانیه گیف بسازید. همچنین مانند CloudApp نرم افزاری است که می توانید بر روی کامپیوتر خود نصب کنید(برای ویندوز و مک در دسترس است). از گیف بالا مشخص است که استفاده از آن بسیار ساده و سریع است.

.

منبع: enterprenure

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر