کوینکس
همین حالا برای دوستان خود به اشتراک بگذارید: واتساپ | تلگرام |

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

دنیای ارزهای دیجیتال حداقل در یکسال گذشته شگفتی های زیادی داشته است. اما ارز کریپتو در ایران چه میدانیم؟ بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟ با ما باشید.

دنیای ارزهای دیجیتال دنیای بزرگ و رو به رشدی است. علی الخصوص در بازه زمانی یکسال اخیر به خوبی توسعه یافته و افراد و سرمایه گذاران و توسعه دهندگان پرشماری را بر بسترهای بلاک چین گوناگون جلب کرده است.

آرون گروپس

دنیای آزاد بلاکچین و انگیزه های مالی متعدد به افراد این امکان را می دهد تا به توسعه یک رمزارز حرفه ای یا یک توکن معمولی بی برنامه بیفتند. اما ایا بحث بهترین رمزارزهای ایرانی هم وجود دارد؟‌ در این صورت بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

بهترین توکن های ایرانی

حالا که جو بیت کوین و اتریوم و حتی بسیاری از شت کوین ها، علاقه مندان کریپتوکارنسی و کسب سود را به خود جلب کرده است و در ایران نیز عده زیادی به فناوری جدید اهمیت می دهند شاید این سوال برای ما شکل بگیرد که آیا ارز دیجیتال ایرانی هم داریم؟ به فرض مثبت بودن پاسخ این سوال، بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟

بررسی رویدادهای مدت اخیر بازار کریپتو نشانگر این است که شماری زیادی از سرمایه گذاران جنبه احتیاط را در ورود به بازار رمزارزها رعایت می کنند. آن ها به خوبی دیده اند که چگونه یک توییت ایلان ماسک قیمت بیت کوین و دوج کوین را بالا و دیگر سخنان او قیمت این دو رمزارز را پایین اورد. در نتیجه همه باید محتاط باشند اما پرداختن به بهترین ارز دیجیتال ایرانی نیز می تواند برای دوستداران ارزهای دیجیتال در ایران جلب توجه کند. با ما باشید.

پیمان

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟
بهترین ارز دیجیتال ایرانی

ارز دیجیتال پیمان توکنی با پشتوانه طلاست که از سوی کنسرسیوم ققنوس صادر خواهد شد. این پلتفرم با همکاری بانک های ملی، ملت، پارسیان و پاسارگاد و همچنین هلدینگ بهسازان ملت، فناپ و شرکت سرمایه گذاری تکوست از زیرمجموعه های توسن شکل گرفته است. پیمان حالا به عنوان یکی از بهترین رمزارزهای ایرانی شناخته می شود.

کنسرسیوم ققنوس مدتی پیش از این در مراسمی ارز دیجیتال پیمان را با پشتوانه طلا را عرضه کرد. به عنوان یکی از اولین و بهترین توکن های ایرانی این توکن معادل یک ارز دیجیتال جدید حاصل از ICO‌ است. ICO فرایندی است که در آن شخص حقیقی یا حقوقی در داخل کشور اقدام به صدور ارز دیجیتال یا توکن دیجیتال جدید کرده است و چندین واحد آن را با اهدافی مانند تامنی سرمایه در اختیار سرمایه گذاران می گذارد.

ارز دیجیتال پیمان به عنوان یکی از بهترین رمزارزهای ایرانی با علامت اختصاری PMN شناخته می شود و پشتوانه آن طلا اعم از شمش و سکه به شرط معادل سازی است. همانطور که گفتیم این ارز دیجیتال توسط بانک های ملی،‌ملت،‌پارسیان و پاسارگارد به همراهی شرکت ققنوس طراحی شده است.

انتشار اولیه توکن پیمان در زمان آغاز کار شبکه از سوی بنیاد ققنوس اعمال خواهد شد. در انتشار اولیه مطابق برنامه ریزی اعلام شده یک میلیون توکن بدون پشتوانه صادر و به حساب های توزیع بنیاد منتقل خواهد شد. پیش از این مدیرعامل شرکت ققنوس درباره رمزارز پیمان گفته بود:

بیشتر بخوانید:

پیش بینی قیمت بایننس کوین در سال 2021

پیش بینی قیمت یونی سواپ در سال 2021

هموطنان به زودی با استفاده از نرم افزارهایی که روی گوشی موبایل نصب می شود می توانند به سرعت و به سادگی واحدهایی از املاک مازاد بانک ها یا دارایی های با پشتوانه طلا را خرید و فروش کنند. هدف اصلی ما توکنایز کردن دارایی های ملکی به ویژه اموال مازاد بانک ها است که در فاز بعدی سایر دارایی های پولی و سرمایه ای را در برمی گیرد. تفاوت توکن این است که می تواند در قالب کیف پول در اختیار مردم قرار گیرد و ما می خواهیم به سرعت بخشیدن در نقل و انتقالات سرمایه ای، هیجان بیشتری را به مردم تزریق کنیم.

بر این اساس ارز دیجیتال پیمان اولین ارز دیجیتال ایرانی است. ارزی با پشتوانه طلا که می توان آنرا معادل ایرانی تتر و اولین استیبل کوین ایرانی قلمداد کرد. البته در کاربرد پیمان تفاوت های مهمی با چیزی چون تتر وجود دارد.

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟
بهترین ارز دیجیتال ایرانی

ارز دیجیتال و توکن پیمان با پشتوانه طلا منتشر خواهد شد. پیمان همواره معادل یک سوت طلای ۲۴ عیار است. از این رو می توان گفت پیمان جایگزین مهمی برای سرمایه گذاری در سکه و طلاست که ضمانت نقدینگی نیز دارد و البته پشتیبانی بانک مرکزی و جمعی از بانک های دیگر را همراه دارد.

پشتوانه ارز و توکن پیمان معرفی شده تا در ادامه این ارز دیجیتالی به بازار بورس وارد شود و سهام آن در اختیار سهامداران قرار بگیرد. تیم توسعه دهنده ارز دیجیتال پیمان اعلام کرده اند که در راستای تسهیل و تسریع تراکنش های بانکی و کاهش تورم و بهبود وضعیت اقتصاد ملی افدام به ساخت و توسعه این ارز دیجیتالی کرده اند. برای اطلاعات بیشتر درباره ارز مورد بحث توصیه می کنیم مطلب اختصاصی ارز دیجیتال پیمان به عنوان یکی از بهترین توکن های ایرانی را بخوانید.

بیشتر بخوانید:

توکن سهام قابل معامله (Tradable Stock Token) چیست

پیش بینی قیمت هدرا هش گراف در سال 2021

ارز دیجیتال ملی IRRDC

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟
بهترین ارز دیجیتال ایرانی

یکی دیگر از موارد در فهرست بهترین رمزارزهای ایرانی ارز ملی دیجیتال ایران است. ارز دیجیتال ملی ایران یا ارز دیجیتال IRRDC توکنی در شبکه بلاکچین مبتنی بر صرافی های غیرمتمرکز است. این رمزارز امکان خرید و فروش بر مبنای ریال را داراست و از این رو برای خرید آن هیچ ارز از کشور خارج نخواهد شد. همچنین شما با خرید ارز دیجیتال ملی ایران می توانید از طریق ایجاد حساب کاربری در تالار معاملات صرافی های غیرمتمرکز وارد بازارهای بین المللی ارزهای دیجیتال شده و ارز دیجیتال IRRDC را با هر ارز دیگری مبادله کنید. از مزایای مزایای سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال IRRDC می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دریافت خدمات معامله گری حرفه ای
  • خرید و فروش از طریق صرافی غیرمتمرکز آنلاین
  • ارز دیجیتالی است که قابلیت معامله در بازارهای پولی بین المللی را دارد
  • امکان بهره مندی از سرویس تولید سیگنال معاملاتی (Crypto Signal Profrssional)
  • امکان بهره مندی از سرویس بات معامله گر هوشمند (Magic Trader Bot).

بیشتر بخوانید:

نحوه ساخت توکن NFT چگونه است؟

بهترین توکن های NFT کدامند

ارز دیجیتال ملی ایران به عنوان یکی از بهترین توکن های ایرانی توسط شرکت خدمات انفورماتیک با درخواست بانک مرکزی به عنوان منتشر کننده ارز دیجیتال با تکنولوژی Hyperledger fabric platform طراحی و توسعه پیدا کرده است. ارز دیجیتال ملی هیچگونه محدودیتی در زمنیه تعداد تولید و عرضه ندارد و بانک مرکزی به هر میزانی که قصد داشته باشد و با پشتوانه ریال می تواند این ارز را صادر کند.

این ارز دیجیتال در شبکه زیرساخت بلاکچین خصوصی توسعه یافته است و قابلیت استخراج یا ماینینگ توسط ماینرها را ندارد. از طرف دیگر کاربر ارز دیجیتال ملی ایران در فاز اول به عنوان توکن  ابزار پرداخت برای تبادلات بین بانکی و در درجه دوم پرداخت های خرد بین افراد جامعه تعیین شده است. همچنین نقش بانک های تجاری در این ارز دیجیتال تایید تراکنش ها و نگهداری از دفاتر کل به شمار می رود.

زیرساخت بلاکچین بانکی قابلیت ای را دارد که ارز دیجیتال ملی ایران را به عنوان پشتوانه پول ملی کشور صادر کرده و در فاز اول در اختیار بانک های تجاری کشور و سپس این زیرساخت را به عنوان توکن و ابزار پرداخت برای مبادلات تسویه بین بانکی و توسعه خدمات خود استفاده کند.

این زیرساخت پس از طی نمودن دوران بررسی و آزمایش به صورت یک اکوسیستم در اختیار بانک‌ها، شرکت‌های حوزه فناوری و فعالین نظام پولی و بانکی قرار خواهد گرفت اما تا زمان عملیاتی شدن قرار است تا این زیرساخت بر اساس نظرات و پیشنهادات علاقه مندان و کارشناسان بهبود و توسعه پیدا کند.

از جمله اقدامات شرکت انفورماتیک در حوزه ارزهای دیجیتال باید به تلاش برای طراحی و توسعه بلاکچین شبکه بانکی با هدف قرار گرفتن بانک های کشور به عنوان گره اصلی و امکان توسعه انواع کاربردها اشاره داشت. همچنین از دیگر اقدامات انفورماتیک در حوزه ارزهای دیجیتال پایه توسعه KYC یا راهکار ثبت و تایید هویت بر بستر بلاک چین است.

بیشتر بخوانید:

توکن دفینیتی ICP چیست

میم کوین چیست

رمزارز آریا

بهترین ارز دیجیتال ایرانی کدام است؟
بهترین ارز دیجیتال ایرانی

آریا از دیگر رمزارزهای ایرانی است که اطلاعات آنچنان دقیق و قابل اعتمادی درباره آن وجود ندارد. این رمزارز به طرز عجیبی خصوصا در وایت پیپر خود به بیت کوین شباهت دارد. هدف از ایجاد این رمزارز ایجاد روشی برای پرداخت همتا به همتا و غیرمتمرکز تعریف شده است.

تراکنش های این رمزارز بر روی بلاکچین ذخیره می شود و قابل استخراج نیز هست. همانطور که میدانید توسعه دهندگان ارزهای دیجیتال در وایت پیپر خود به توضیح ویژگی های ارز مدنظر خود می پردازند.

در مورد آریاکوین بیش از ۸۰ درصد وایت پیپر به نظر کپی مفتضحانه ای از بیت کوین است. تعداد کل کوین ها ۱۲۰ میلیون واحد است که در مدت زمان ۱۶ سال قابل استخراج است.

بیشتر بخوانید:

توکن شیبا چیست و نحوه خرید ارز دیجیتال Shiba Inu

نحوه خرید ارز دیجیتال شیبا اینو

فعالان ایرانی دنیای رمزارزها

همانطور که میدانید دنیای رمزارز ها در ایران با استقبال خوبی مواجه شده است و عموم سرمایه گذارانی که از بازارهای سنتی ناامید شده اند حالا به بازار نوین کریپتوکارنسی و سودهای چشمگیر و ناگهانی آن متمایل شده اند.

ریزش های بورس در کنار نوسانات چشمگیر بازار ارز و خودرو و مسکن سبب شده تا افراد امیدی به کسب سود در این موارد نداشته باشند. در حال حاضر اما تعداد زیادی از ایرانیان با وجود مشکلاتی که در دسترسی به صرافی های معتبری چون بایننس دارند و هزاران مشکل و محدودیت داخلی و خارجی دیگر به این بازار متمایل شده اند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فعالیت سایت‌هایی در کشورمان بدون نظارت بانک مرکزی در حوزه رمزارزهایی با منشا خارجی، گفته است:

برآورد ما این است این سایت‌ها روزانه بین سه تا پنج هزار میلیارد تومان تبادل دارند و این موضوع نشان می‌دهد که ضابطه‌مند کردن آن‌ها ضروری است و بانک مرکزی باید در این باره ورود کند.

محمدرضا پور ابراهیمی با اشاره به اینکه ضابطه مند کردن مبادلات رمزارزهایی با منشا خارجی از جمله وظایف بانک مرکزی است گفت:

شورای عالی فضای مجازی، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان صدا و سیما باید در این باره اطلاع رسانی کنند.

بیشتر بخوانید:

توکن Bafe IO چیست

پیش بینی قیمت پای نتورک در سال 2021

از سویی بنابر برآوردهای اتاق بازرگانی ایران،‌ بیش از دوازده میلیون ایرانی وارد بازار ارزهای دیجیتال شده اند و بیش از ۷۵ درصد آن ها هدف خود از این کار را حفظ ارزش پول و دارایی های خود می دانند. فرزین فردیس نایب رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران گزارشی درباره رمزارزها ارائه کرده است. در حاشیه این برنامه او گفته بود:

ارزش کل بازار رمزارزها در جهان تا ۸ می ۲۰۲۱ به ۲۴۶۰ بیلیون دلار رسیده و ارزش کل بازار بیت کوین طی همین مدت ۱۱۱۰ بیلیون دلار برآورد شده است. همچنین تعداد رمزارزهای پذیرش و لیست شده در صرافی‌های معروف دنیا تا ۱۵ آوریل ۲۰۲۱ عدد ۴۷۰۱ را نشان می‌دهد. در حالی که تعداد رمزارزها در سال ۲۰۱۳ تنها ۶۶ عدد بود.

او با اشاره به کوچ ۵۰ میلیون دلار سرمایه از پلت فرم‌های داخلی در ۹۰ ساعت به دنبال ابلاغ بخشنامه شاپرک به شرکت‌های پرداخت یار گفت:

بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۲.۵ میلیون حساب کاربری رمز ارز در صرافی‌های داخلی وجود دارد که با احتساب کارکرد چهار یا پنج به یک، حدوداً دوازده میلیون نفر در ایران رمز ارز دارند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص بهترین ارز دیجیتال ایرانی چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

ارسال برای دوستان در: واتساپ | تلگرام |

ارسال نظر